Przewodnik po parkach rozrywki

Posiłki w Disneylandzie. Gdzie znajdziemy postaci Disneya?

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Czy Warto Wykupic Wyzywienie W Disneylandzie, Posiłki W Disneylandzie, śniadania W Disneylandzie, Wyzywienie W Disneylandzie, Urodziny W Disneylandzie, Buffalo Wild West Dinner Show, Lunch Z Postaciami Disneya

Posiłki w Disneylandzie. Gdzie znajdziemy postaci Disneya?

Na posiłek w Disneylandzie warto jest się zdecydować z kilku powodów. Po pierwsze: jedzenie jest smaczne i wbrew pozorom nie są to tylko dania typu fast food. Po drugie: w normalnych warunkach trudno jest też znaleźć miejsce, gdzie można zaprosić do stołu Kopciuszka albo Myszkę Mickey.

 

Postaci z filmów Disneya są nieodłącznym elementem pejzażu Disneylandu. Bez nich park byłby zwykłą makietą. Waltowi Disneyowi chodziło właśnie o to, aby stworzyć w Disneylandzie prawdziwą iluzję baśniowego świata – to dlatego od początku istnienia parku byli w nim obecni znani z filmów bohaterowie. Spotkamy ich nie tylko na paradzie, ale także podczas posiłków w wybranych restauracjach. Przekonajcie się, które z nich mają w ofercie taką możliwość. 

 

Lunch z księżniczkami w L’Auberge de Cendrillon (Zakątek Kopciuszka), Disneyland Park

To jedna z najbardziej wyjątkowych ale jednocześnie najdroższych restauracji w Disneylandzie. Wbrew temu, co sugeruje nazwa spotkamy tam nie tylko Kopciuszka. Bywają tam niemal wszystkie księżniczki Disneya – Aurora, Bella, Śnieżka, Elza, Roszpunka w czasie posiłku krążą między stolikami i rozmawiają z gośćmi. Pogawędki najczęściej dotyczą dotychczasowych wrażeń w Disneylandzie. Do stałych punktów programu należy też taniec w wykonaniu jednej z par z filmów Disneya. 

Na posiłek w L’Auberge de Cendrillon składa się przystawka (np. krem z dyni), danie główne (kurczak albo łosoś), deser (niespodzianka kopciuszka lub sałatka owocowa) oraz napój. Za takie menu osoba dorosła płaci 75 €, a dziecko 45 €. 

W przypadku opcji Premium lunch w L’Auberge de Cendrillon jest wliczony w cenę wyżywienia. Należy pamiętać o dokonaniu rezerwacji stolika. Choć to jedna z droższych restauracji w parku, jest ona mocno oblegana.

 

 

 


Dziedziniec przed restauracją 'L'Auberge de Cendrillon'

 

Lunch w Restauracji Inventions, Disneyland Hotel

Disneyland Hotel Inventions to restauracja, mieszcząca się w pięciogwiazdkowym hotelu Disneyland Hotel. Bywają tu Myszka Mickey, Minnie oraz Chip i Dale. W tej restauracji serwowane są dania kuchni międzynarodowej.

W przypadku opcji Premium lunch w restauracji Inventions jest wliczony w cenę wyżywienia. Należy pamiętać o dokonaniu rezerwacji stolika oraz mieć na uwadze, że lunch z postaciami Disneya w niedzielę jest niedostępny. 

 


Restauracja Inventions mieści się w Disneyland Hotel tuż obok głównego wejścia do Disneylandu

 

Śniadanie w towarzystwie postaci Disneya, Plaza Gardens, Disneyland Park

Zamiast typowego śniadania w hotelu możecie zafundować swoim pociechom posiłek w towarzystwie Myszki Mickey, Kaczora Donalda i innych postaci. Takie śniadanie będzie oczywiście nieco droższe niż hotelowy bufet, ale chyba każdy mały fan Disneya marzy o tym, aby rozpocząć tak dzień.

Eleganckie wnętrze w stylu wiktoriańskim zachęca do odwiedzenia Plaza Gardens nawet wtedy, gdy gości nie zabawiają postaci Disneya. Przeszklona weranda, kunsztowne witraże, stylowa fontanna – to wszystko naprawdę robi wrażenie. Śniadanie jest podawane tutaj w formie bufetu amerykańskiego.

W przypadku opcji Premium śniadanie jest wliczone w cenę wyżywienia. Należy pamiętać o dokonaniu rezerwacji stolika. 

 


Wnętrze restauracji 'Plaza Garden'

 

Urodziny w Disneylandzie, oferta niezależna od planów wyżywienia

W dużej liczbie restauracji na ternie Disneyland Resort można także urządzić dziecku urodziny. Wiąże się to zwykle z dopłatą w wysokości od 25 € do 29 €. Jubilat otrzymuje wówczas pyszny tort urodzinowy, który wystarcza na 8 porcji. Należy zamówić urodziny z wyprzedzeniem. Wtedy mamy największą szansę, by w wydarzeniu aktywnie uczestniczyły też postaci Disneya, jakie znajdują się w restauracji.

 

 

Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show, Disney Village

Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show nie mieści się w żadnej wspomnianej wcześniej kategorii, dlatego zasługuje na osobny akapit. To jedyny w swoim rodzaju spektakl, podczas którego można zjeść kolację. Najważniejsze jest jednak to, że zarówno menu, jak i to co dzieje się na scenie są ze sobą ściśle związane. Smak teksańskich potraw, dźwięk tętniących kopyt i widok stada bizonów sprawiają, że można się tam naprawdę poczuć jak na Dzikim Zachodzie.

Dinner Show jest częścią opcji wyżywienia typu Premium (jest w cenie tej opcji), można też zakupić bilet oddzielnie lub będąc jedynie gościem parku, nie nocując na terenie Disneylandu.

Wykupić wyżywienie czy też nie? Jaką opcję wybrać? Co najbardziej się opłaca?

Spróbujemy jeszcze sprawdzić czy warto rzeczywiście zakupić wyżywienie planując nocleg na terenie Disneyland Resort. Bo, że warto zjeść w towarzystwie postaci Disneya lub że ważny jest ciepły posiłek, gdy spacerujemy przez kilka godzin z dziećmi po parku nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W kolejnym artykule podamy zatem ceny poszczegołnych opcji wyżywienia. Będzie to swego rodzaju przewodnik, jak wybrać odpowiednią formę wyżywienia w zależności od budżetu. 

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.