Przewodnik po parkach rozrywki

Święta Bożego Narodzenia w parkach rozrywki. Najciekawsze propozycje

Tagi: Disneyland, Parki Rozrywki, Europa Park, Efteling, Parki Rozrywki W Europie, PortAventura, Święta W Parkach Rozrywki, Boże Narodzenie W Parkach Rozrywki

Święta Bożego Narodzenia w parkach rozrywki. Najciekawsze propozycje

Wszystkie miasta ozdobione świąteczną iluminacją nabierają bajkowego charakteru. Wyobraźcie sobie więc, jak muszą wyglądać w okolicach Świąt Bożego Narodzenia parki rozrywki, które i bez tego przypominają krainy rodem z baśni.

 

Efteling - Holandia

O świąteczną atmosferę w holenderskim parku rozrywki Efteling zadba rozśpiewany kwartet „Zang i Gelukkig”  (z nl. Śpiew i Szczęście). Ubrani w cylindry i kraciaste śppiewacy wykonują a capella najpopularniejsze świąteczne piosenki. Nieco inny styl reprezentuje zespół „de Lichtpuntjes” – to czteroosobowy chór gospel, który także wykonuje kolędy.

Świąteczne atrakcje w Efteling nie ograniczają się jednak do koncertów kolęd. Jeśli zdecydujecie się zostać w parku po zachodzie słońca macie szansę zobaczyć duchy! W rzeczywistości nie są to jednak prawdziwe zjawy, lecz to pokaz świateł na fasadzie Villa Volta.  Nie zabraknie też atrakcji dla aktywnych – na terenie parku co roku pojawia się lodowisko i naśnieżony tor dla narciarzy.

 


Disneyland – Francja

Świąteczny program w Disneylandzie ma kilka niezmiennych punktów – to bożonarodzeniowa parada, świąteczny jarmark w Disney Village i specjalny pokaz Disney Dreams. Tradycją staje się też pokaz „Frozen-sing along” – sami przyznacie że piosenki z „Krainy lodu” doskonale wpisują się w świąteczną atmosferę. Atrakcje bożonarodzeniowe w Disneylandzie były już tematem =>tego artykułu.

Europa-Park - Niemcy


Bożonarodzeniowe akcenty są obecne w każdym zakątku Europa-Parku. Budowle w strefie hiszpańskiej stały się tłem dla wystawy rzeźb z lodu (MAGIC ICE – The Fabulous Fairy Tale World), fasada jednej z kamienic w strefie włoskiej zamieniła się w największy w Europie kalendarz adwentowy (iluminacja świetlna), a jezioro w strefie skandynawskiej to teraz ogromne lodowisko. Jest też targ świąteczny -  to typowy niemiecki Weihnachtsmarkt gdzie podaje się ciepły poncz, gulasz, kanapki z serem raclette i grillowane kiełbaski.

Wizyta w Europa-Parku w okresie przedświątecznym jest też okazją do zobaczenia wielu interesujących spektakli, w tym porywającego musicalu na lodzie „Surpr‘Ice with the Son of Santa Claus”. Na uwagę zasługuje także wystawa ilustracji Horsta Eckerta, który jest bardziej znany jako Janosch – autor zabawnych opowieści o przygodach misia i tygryska – można ją oglądać w Mercedez Benz Hall.

PortAventura - Hiszpania

Świątecznych atrakcji nie oszczędza nam także PortAventura. Podobnie jak w Disneylandzie i Europa-Parku uliczkami parku przejdzie świąteczny korowód. Nie może też zabraknąć św. Mikołaja, elfów i pokazów tańca na lodzie. Największą atrakcją w świątecznym programie jest jednak parada Trzech Króli.

To nawiązanie do hiszpańskiej tradycji, gdzie prezenty przynosi nie Święty Mikołaj, ale właśnie Trzej Królowie. Podobne parady odbywają się 5 grudnia w większości hiszpańskich miast. Trzej Królowie triumfalnie wkraczają do miasta i obdarowują dzieci prezentami lub węglem. Zazwyczaj parada ma jednak formę tradycyjnego pochodu. Tymczasem w PortAventura tłem dla całego przedstawienia jest jezioro położone w centrum parku! Trzej królowie przybywają do parku na specjalnych barkach w otoczeniu zjawiskowych iluminacji. 

 


Pochód Trzech Króli na jeziorze w PortAventura

 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.