Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 10: Europejskie parki rozrywki w 2012 roku

Tagi: Europa Park, Disneyland Paryż, Efteling, Gardaland, Europejskie Parki Rozrywki, TOP 10, Port Aventura, Najpopularniejsze Parki Rozrywki

TOP 10: Europejskie parki rozrywki w 2012 roku

Kolejny rok w branży parków rozrywki za nami. TEA podsumowało, i jak co roku o tej porze opublikowało, liczbę odwiedzających w największych parkach rozrywki na świecie. Dziś przedstawiamy jak wygląda pierwsza dziesiątka w Europie.

Lista najchętniej odwiedzanych europejskich parków rozrywki w tym roku znacząco się nie zmieniła. Liczba odwiedzających jest porównywalna z rokiem wcześniejszym.

Dwa pierwsze miejsca jak co roku zajmuje Disneyland Paryż i Walt Disney Studios, najchętniej odwiedzane parki rozrywki także przez Polaków. W sumie w 2012 roku te oba parki odwiedziło aż 16 milionów turystów!

Wzrost liczby odwiedzających odnotowały także niemiecki Europa-Park, holenderski EftelingTivoli Gardens w Danii oraz hiszpański park PortAventura. W kilku parkach zmniejszyła się liczba odwiedzających co było wynikiem między innymi niekorzystnej pogody (Alton Towers, Wielka Brytania) oraz zmian w lokalnym prawie podatkowym (Gardaland, Włochy).

W sumie 10. najbardziej popularnych parków rozrywki w Europie odwiedziło w 2012 roku ponad 42 miliony gości.

Opracowanie:
Anna Marasek Parkmania.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.