Przewodnik po parkach rozrywki

Roland Mack, twórca i właściciel Europa-Parku otrzymał doktorat honoris causa

Tagi: Europa-Park, Mack Rides, Roland Mack

Roland Mack, twórca i właściciel Europa-Parku otrzymał doktorat honoris causa

Roland Mack został odznaczony doktoratem honoris causa przez Karlsruher Institut für Technologie.

Najstarsza, założona w 1825 niemiecka uczelnia o charakterze technicznym Karlsruher Institut für Technologie (KIT) odznaczyła założyciela największego niemieckiego parku rozrywki za wybitne osiągnięcia naukowe.

Roland Mack otworzył Europa-Park blisko 40 lat temu. Od tego czasu tworzył zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują na całym świecie w dziedzinie roller coasterów i innych atrakcji w parkach rozrywki. "Mack jest przykładem dla przyszłych inżynierów. Jego dotychczasowe osiągnięcia są najlepszą reklamą jaką Karlsruher Institut für Technologie mogłoby się pochwalić." - powiedział Jürgen Fleischer z KIT. Warto dodać, że rodzina Macków od lat jest obecna w branży parków rozrywki, od roku 1921 zajmuje się nieprzerwanie produkcją rollercoasterów (firma Mack Rides).

Właściciel Europa-Park jest także założycielem stypendium "Roland Mack Mechanical Engineering Scholarship" w Karlsruhe, które wspiera najlepszych studentów inżynierii mechanicznej z każdego roku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.