Przewodnik po parkach rozrywki

12. roller coaster w Europa Parku już w przyszłym roku!

Tagi: Park Rozrywki, Roller Coaster, Europa-Park, Wodan, Blue Fire

12. roller coaster w Europa Parku już w przyszłym roku!

Europa Park chce udowodnić swoją dominację nad resztą europejskich parków, oddając hurtowo do użytku nowe atrakcje.

Już w 2014 roku, a więc 2 lata po otwarciu ostatniego rollercoastera (Wodan), fani mocnych wrażeń dostaną kolejny powód do zadowolenia.

Nowa kolejka górska dostanie nazwę bohatera jednego z francuskich filmów – Artur i Minimki. Zakończono już projekt i w tej chwili trwają pierwsze przymiarki do rozpoczęcia budowy, jednak główny właściciel niemieckiego giganta – rodzina Mack - nie zdradziła jeszcze konkretnych planów. Wiadomo, że nowy roller coaster będzie podwieszany i napędzany elektrycznie, a nie za pomocą łańcucha (na wzór Blue Fire). Prawdopodobnie zostanie otwarta także nowa strefa o tematyce bajkowej.

 


Tak wygląda podwieszany roller coaster
wykonany przez niemiecką firmę Mack Rides


Jest też już pierwszy oficjalny filmik z rozpoczęcia prac (a raczej przygotowywania terenu). Niemiecki Europa-Park nie próżnuje!Autor: Piotrek

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.