Przewodnik po parkach rozrywki

Europa-Park to jeden z bardziej dynamicznie rozwijających się parków rozrywki

Tagi: Europa-Park, Niemiecki Park Rozrywki, Wystawa Beatels

Europa-Park to jeden z bardziej dynamicznie rozwijających się parków rozrywki

Europa-Park pochwalił się wynikami z zeszłego roku. Największy niemiecki park rozrywki ma powody do zadowolenia.  Oferta parku jest na tyle atrakcyjna, że park jest popularny zarówno latem jak i zimą.

W 2013 roku park odwiedziło prawie 5 milionów osób. Dla porównania, rok wcześniej do Europa-Parku przyjechało ok. 4,6 miliona gości, co dawało mu 3. miejsce na liście najchętniej odwiedzanych parków w Europie

W zimowe miesiące 2013 roku, w najbardziej popularne dni, park odwiedzało nawet 25 000 osób dziennie, co dotychczas miało miejsce jedynie latem. Co ciekawe, wielu gości to osoby, które przyjechały do Europa-Parku poraz pierwszy właśnie zimą. Park notuje wzrost zainteresowania odwiedzinami ze strony Francuzów i Szwajcarów. Niestety nie prowadzone są statystyki dotyczące zainteresowania parkiem wśród polskich turystów.


Wieczorem atrakcje w Europa-Parku wyglądają bajecznie


Europa-Park w zimowej wersji to prawdziwy raj. Do 6. stycznia, kiedy to park zamyknął swoje bramy na przerwę techniczną przed nowym sezonem, park rozświetlało ponad 2,5 miliona świateł umieszczonych na 5-kilometrowych łańcuchach. W parku znalazło się też około 3 000 świątecznych drzew. Nie zabrakło również pokazów z udziałem artystów międzynarodowego formatu.


Najsłynniejsza czwórka z Liverpoolu w Europa-Parku


W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna wystawa Beatels. Z okazji 50. rocznicy albumu "Please Please Me", w Mercedes-Benz Hall można było zapoznać się z ponad 15 instalacjami. Wystawa przygotowana przez Bernharda Paula, dyrektora Circus Roncalli (niemiecki cyrk założony w 1976 roku - przyp. red.), przedstawiała część eksponatów z ekscytującej kolekcji, jaką Paul zgromadził na przestrzeni wielu lat. Można było zobaczyć oryginalne kostiumy Beatlesów, reprodukcje gitar czy fotografie oraz oczywiście posłuchać muzyki czwórki z Liverpoolu. Szkoda, że nie na żywo :-)

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title