Przewodnik po parkach rozrywki

Portal TripAdvisor opublikował listę najpopularniejszych parków rozrywki

Tagi: Disneyland, Europa-Park, Universal, Siam Park, Travellers Choice, Discovery Cove

Portal TripAdvisor opublikował listę najpopularniejszych parków rozrywki

Jeden z największych portali podróżniczych na świecie, TripAdvisor ogłosił wyniki Traveller's Choice 2013 Award w kategorii parki rozrywki i parki wodne. Sprawdziliśmy jakie miejsca zostały ocenione najwyżej przez turystów.

Mimo iż cała pierwsza dziesiątka zdominowana jest przez amerykańskie parki rozrywki, docenione zostały również i dwa miejsca na starym kontynencie.

Pierwsze miejsce zajął Discovery Cove. Discovery Cove to park tematyczny należący do sieci SeaWorld Parks & Entertainment. To bliski krewny parków SeaWorld Orlando i Aquatica, które główny nacisk kładą nie na roller coastery (które co prawda można znaleźć w tych parkach) ale na takie atrakcje jak pokazy czy wystawy poświęcone zwierzętom. W Discovery Cove można między innymi popływać z delfinami, zobaczyć egzotyczne ptaki, tropikalne ryby i ssaki lądowe. Wszystko w przepięknej scenerii Florydy.Miłym zaskoczeniem na tej liście jest 2. miejsce dla Europa-Parku, niemieckiego parku rozrywki, trzeciego pod względem popularności w Europie, którego rocznie odwiedza ok. 4 600 000 milionów gości. Europa-Park to zupełnie inny park w stosunku do Discovery Cove. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają adrenaliny. Znajduje się tam 110 atrakcji, w tym kilka roller coasterów. Na 85 hektarach parku znajduje się 16 krain tematycznych, w większości związanych z europejskimi krajami i regionami.

 


Kolejne miejsca chętnie odwiedzane przez entuzjastów parków tematycznych to między innymi parki Disneyland na Florydzie i w Kalifornii (w sumie aż 5 parków!), park Universal oraz aquapark zlokalizowany na hiszpańskiej Teneryfie, Siam Park.

Wyniki Traveller's Choice 2013 Awards dladanej kategorii oparte są na milionach opinii, jakie umieszczone zostały na TripAdvisor w okresie dwunastu miesięcy.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.