Przewodnik po parkach rozrywki

Disney's Hollywood Studios® (Walt Disney World Resort®)

Disney's Hollywood Studios® to park tematyczny powstały w 1989 roku jako trzeci z 4 parków tematycznych, wchodzących w skład kompleksu rozrywkowego Walt Disney World Resort na Florydzie, tuż obok Orlando.

Walt Disney World Resort składa się jeszcze z 3 kolejnych parków tematycznych (Magic Kingdom, Epcot i Disney's Animal Kingdom) oraz 2 parków wodnych (Typhoon Lagoon i Blizzard Beach). Jest to ogromny kompleks rozrywkowy, największy na świecie - w sumie jego powierzchnia wynosi aż 12 732 ha! Taką samą powierzchnię ma np. San Francisco. Pod względem 'wieku', jest to drugi najstarszy z kompleksów rozrywkowych Disneya, ponieważ jako pierwszy zaczął się rozwijać Disneyland w Anaheim w stanie Kalifornia (od 1955 roku - Disneyland Park, do którego w 2001 dobudowano Disney California Adventure®).

Przepiękny wystrój i atrakcje Disney's Hollywood Studios nawiązują do wielu bajek i filmów wyprodukowanych przez studio filmowe, którego założycielem był Walt Disney. Znajdziemy tutaj mnóstwo pokazów i przejażdżek, które przeniosą nas do jego magicznego świata.

Park podzielony jest na kilka krain tematycznych o nazwach:

  • Hollywood Boulevard;
  • Echo Lake;
  • Streets of America;
  • Animation Courtyard;
  • Pixar Place;
  • Sunset Boulevard.

Kontakt / Więcej informacji

Disney's Hollywood Studios® (Walt Disney World Resort®)
Lokalizacja
Lake Buena Vista, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
maj 1989
Rozmiar
55 ha
Liczba gości
3 675 000 w 2020 r.    -212% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Disney's Hollywood Studios® (Walt Disney World Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Disney's Hollywood Studios® (Walt Disney World Resort®)

Parki w pobliżu