Przewodnik po parkach rozrywki

Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)

Universal Studios Florida® to pierwszy park tematyczny, który wchodzi w skład kompleksu rozrywkowego Universal Orlando Resort®. Kompleks Universal Orlando Resort® tworzą również Islands Of Adventure® (drugi park tematyczny), Universal CityWalk Orlando® (centrum handlowo-rozrywkowe, czynne głównie w godzinach nocnych), wodny park Universal's Volcano Bay oraz 3 hotele. Właścicielem tych wszystkich obiektów jest NBCUniversal, popularna amerykańska korporacja mediowa.

Universal Studios Florida® powstał w 1990 roku niedaleko Orlando na Florydzie. Floryda to zaraz po Kalifornii najbardziej 'zasobny w parki rozrywki' stan w USA - na Florydzie znajdziemy ich obecnie ok. 20, w Kalifornii nawet 27. Właśnie w Kalifornii znajduje się pierwszy ze wszystkich parków sieci Universal® - Universal Studios Hollywood®.

We wszystkich parkach należących do sieci Universal® znajdziemy mnóstwo nowoczesnych atrakcji, które nawiązują do filmów produkowanych pod tym szyldem. Możemy zatem szykować się na spotkanie z bohaterami takich filmów, jak np. 'Terminator' czy 'Van Helsing', ale nie tylko - w parkach Universal® znajdziemy również bohaterów filmów 'wypożyczonych' od innych wytwórni, które nie posiadają swoich parków tematycznych (filmy 'Faceci w czerni', 'Shrek', 'Harry Potter').

Universal Studios Florida® to 6. największy pod względem liczby odwiedzających park w Ameryce Północnej. Podzielono go na następujące krainy tematyczne:

  • Production Central;
  • New York;
  • San Francisco;
  • World Expo;
  • Woody Woodpecker's Kidzone;
  • Hollywood.

Kontakt / Więcej informacji

Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)
Lokalizacja
Orlando, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
czerwiec 1990
Rozmiar
50 ha
Liczba gości
10 198 000 w 2017 r.    +2% w stos. do 2016 r.

Jedziesz do: Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)

Parki w pobliżu

Przychodzące wyszukiwane hasła

universal studio florida, universal studios orlando, atrakcje unwersal studio orlando, florida universal studios, floryda mapa universal studio, hollywoodzkie wytwórnie filmowe orlando, park rozrywki universal studios, parki rozrywki orlando floryda, universal orlando resort, universal orlando resort florida

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >