Przewodnik po parkach rozrywki

Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)

Universal Studios Florida® to pierwszy park tematyczny, który wchodzi w skład kompleksu rozrywkowego Universal Orlando Resort®. Kompleks Universal Orlando Resort® tworzą również Islands Of Adventure® (drugi park tematyczny), Universal CityWalk Orlando® (centrum handlowo-rozrywkowe, czynne głównie w godzinach nocnych), wodny park Universal's Volcano Bay oraz 3 hotele. Właścicielem tych wszystkich obiektów jest NBCUniversal, popularna amerykańska korporacja mediowa.

Universal Studios Florida® powstał w 1990 roku niedaleko Orlando na Florydzie. Floryda to zaraz po Kalifornii najbardziej 'zasobny w parki rozrywki' stan w USA - na Florydzie znajdziemy ich obecnie ok. 20, w Kalifornii nawet ok. 30. Właśnie w Kalifornii znajduje się pierwszy ze wszystkich parków sieci Universal® - Universal Studios Hollywood®.

We wszystkich parkach należących do sieci Universal® znajdziemy mnóstwo nowoczesnych atrakcji, które nawiązują do filmów produkowanych pod tym szyldem. Możemy zatem szykować się na spotkanie z bohaterami takich filmów, jak np. 'Terminator' czy 'Van Helsing', ale nie tylko - w parkach Universal® znajdziemy również bohaterów filmów 'wypożyczonych' od innych wytwórni, które nie posiadają swoich parków tematycznych (filmy 'Faceci w czerni', 'Shrek', 'Harry Potter').

Universal Studios Florida® to 6. największy pod względem liczby odwiedzających park w Ameryce Północnej. Podzielono go na następujące krainy tematyczne:

  • Production Central;
  • New York;
  • San Francisco;
  • World Expo;
  • Woody Woodpecker's Kidzone;
  • The Wizarding World of Harry Potter – Diagon Alley/London;
  • Springfield;
  • Hollywood.

Kontakt / Więcej informacji

Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)
Lokalizacja
Orlando, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
czerwiec 1990
Rozmiar
50 ha
Liczba gości
4 096 000 w 2020 r.    -167% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Universal Studios Florida® (Universal Orlando Resort®)

Parki w pobliżu