Przewodnik po parkach rozrywki

Epcot® (Walt Disney World Resort®)

Epcot® (The Experimental Prototype Community of Tomorrow) to park tematyczny, który powstał w 1982 roku jako drugi z 4 parków tematycznych, wchodzących w skład kompleksu rozrywkowego Walt Disney World Resort na Florydzie, tuż obok Orlando.

Walt Disney World Resort składa się z 3 kolejnych parków tematycznych (Magic Kingdom, Disney's Hollywood Studios i Disney's Animal Kingdom) oraz 2 parków wodnych (Typhoon Lagoon i Blizzard Beach). Jest to ogromny kompleks rozrywkowy, największy na świecie - w sumie jego powierzchnia wynosi aż 12 732 ha! Taką samą powierzchnię ma np. San Francisco. Pod względem 'wieku', jest to drugi najstarszy z kompleksów rozrywkowych Disneya, ponieważ jako pierwszy zaczął się rozwijać Disneyland w Anaheim w stanie Kalifornia (od 1955 roku - Disneyland Park, do którego w 2001 dobudowano Disney California Adventure®).

Pełna nazwa Epcot w wolnym tłumaczeniu oznacza 'Eksperymentalny Prototyp Społeczności Jutra'. Można powiedzieć, że Walt Disney stworzył Epcot w odpowiedzi na zauważone przez niego problemy, jakie zaczęły w latach 1960. nękać amerykańskie miasta - zwłaszcza chaos i nieład przestrzenny. Postanowił przedstawić swoją wizję przyszłości i rozwoju miast, wierząc, że jego pomysły zostaną podchwycone.

Epcot podzielony jest na 2 krainy tematyczne:

  • Future World - krainę, której wystrój i atrakcje nawiązują do przyszłości, odkryć i wynalazków, oraz nieograniczonej ludzkiej wyobraźni.
  • World Showcase - część parku, której wystrój i atrakcje reprezentują 11 państw - Meksyk, Norwegię, Chiny, Niemcy, Włochy, Stany Zjednoczone, Japonię, Maroko, Francję, Wielką Brytanię i Kanadę.

Kontakt / Więcej informacji

Epcot® (Walt Disney World Resort®)
Lokalizacja
Lake Buena Vista, Floryda, USA
Data otwarcia
październik 1982
Rozmiar
120 ha
Liczba gości
4 044 000 w 2020 r.    -208% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Epcot® (Walt Disney World Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Epcot® (Walt Disney World Resort®)

Parki w pobliżu