Przewodnik po parkach rozrywki

Nowa aplikacja uprzyjemni gościom czekanie w kolejkach w Disneylandzie! Play Disney Parks dostępne w Kalifornii i na Florydzie

Tagi: Disneyland, Disneyland USA, Play Disney Parks

Nowa aplikacja uprzyjemni gościom czekanie w kolejkach w Disneylandzie! Play Disney Parks dostępne w Kalifornii i na Florydzie

Stanie w kolejkach do atrakcji to nieodłączna część wizyty w parku rozrywki. Nie ma chyba nikogo, kto by lubił czekanie, ale Disneyland zrobił wiele, by je maksymalnie uprzyjemnić. Wykorzystując najnowsze technologie stworzył aplikację, dzięki której oczekiwanie na atrakcje stanie się atrakcją samą w sobie.

Disneyland i nowe technologie

Każdego dnia większość ludzi na świecie korzysta ze smartfonów podłączonych do sieci, czy to WiFi, czy do sieci komórkowej. Urządzenia mobilne znacząco ułatwiają nam życie i Disneyland zdaje się to dostrzegać. Od pewnego czasu są już dostępne aplikacje na mobile, które pomagają gościom zaplanować swój pobyt w parku. Teraz Disneyland postawił na umilenie czasu oczekującym w kolejkach i udostępnił… mobilną grę.

Gra Disneylandu, czyli jak przyjemniej oczekiwać w kolejkach

Nowa mobilna aplikacja jest dostępna od 30 czerwca w Walt Disney World Resort Florida oraz Disneyland Resort California. The Play Disney Parks przeznaczona jest dla użytkowników w każdym wieku i pozwala im na wiele ciekawych aktywności po to, by jeszcze lepiej bawić się podczas wizyty w parku. Aplikacja jest darmowa i dostępna na dwie najpopularniejsze platformy: Android oraz iOS.


Mobilna aplikacja uczyni zwiedzanie Disneylandu jeszcze przyjemniejszym

Co czeka graczy w nowej aplikacji?

Oczekiwanie w kolejce do atrakcji może stać się teraz o wiele przyjemniejsze, ponieważ aplikacja zawiera szereg gier, w które można zagrać podczas czekania w kolejce. Umożliwiają one interakcję z otoczeniem, dzięki czemu zabawa przybiera wymiar niemalże rzeczywisty i umożliwia jeszcze lepszą zabawę. Co gracze będą mogli zrobić w aplikacji?

Na zwolenników mobilnej zabawy czeka szereg minigier i misji powiązanych tematycznie z daną atrakcją. I tak, na przykład oczekując na rejs Peter Pan's Flight będzie można zagrać w grę związaną z radosną wróżką Tinker Bell, a chcąc dostać się na Kosmiczną Górę – odbyć międzygalaktyczne, emocjonujące misje szkoleniowe. Wiele gier współpracuje również z niedawno otwartym Toy Story Land w Disney's Hollywood Studios oraz Pixar Pier w Disney California Adventure.

Co jeszcze czeka w aplikacji?

Związane tematycznie z atrakcjami gry kolejkowe to jednak nie jest wszystko, co twórcy przygotowali dla gości Disneylandu. Co więc jeszcze mogą odkryć gracze?

  • Tematyczne osiągnięcia – goście z kontem Disney dostępnym dla dzieci od 13 roku życia mogą odblokowywać osiągnięcia i zdobywać punkty doświadczenia w aplikacji i w parkach Disneya.
  • Listy odtwarzania – przed, w trakcie lub po wizycie w parku goście mogą posłuchać list utworów, inspirowanych ulubionymi krainami lub postaciami.
  • Ciekawostki – goście mają możliwość spotkania się i sprawdzenia swojej wiedzy na temat uniwersum Disneya oraz poznać ciekawe, nieznane dotąd fakty.

Play Disney Parks powstało jako uzupełnienie już istniejących aplikacji Disneylandu: My Disney Experience w Walt Disney World Resort i Disneyland w Disneyland Resort. Dwie poprzednie umożliwiały gościom planowanie pobytu w parku, pokazując między innymi czas oczekiwania do danej atrakcji czy godziny parkowania można także za ich pośrednictwem zamawiać jedzenie.

Obecnie technologia na tyle wkroczyła w nasze życie, że wykonywanie codziennych obowiązków stało się łatwiejsze i wygodniejsze. Nie dziwi więc fakt, że również branża parków rozrywki coraz chętniej wprowadza mobilne rozwiązania, które mogą uprzyjemnić pobyt w danym miejscu czy pomóc zaplanować pobyt gościom.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.