Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 10: Najchętniej odwiedzane amerykańskie parki rozrywki w 2017 roku

Tagi: Disneyland, Parki Rozrywki, Amerykańskie Parki Rozrywki, Najlepsze Parki Rozrywki, Top 10 Parków Rozrywki, Liczba Odwiedzin Parkow

TOP 10: Najchętniej odwiedzane amerykańskie parki rozrywki w 2017 roku

Jakie parki znalazły się w dziesiątce najbardziej popularnych parków rozrywki Ameryki Północnej?Czy są jakieś zmiany w stosunku do zeszłorocznych ranknigów? Sprawdziliśmy.

Ostatnio przedstawiliśmy najchętniej odwiedzaną 20. europejskich parków rozrywkiAmerykańskie stowarzyszenie TEA w corocznym zestawieniu, podsumowującym wyniki branży parków rozrywki przedstawiło także liczbę gości odwiedzających amerykańskie parki. Zobaczmy zatem, do których parków wybierali się turyści w 2017 roku.


Tak prezentuje się ranking 10 najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w USA. Źródło: TEA/AECOM 2017. 


Od 12 lat niezmiennie na pierwszym miejscu w zestawieniu najchętniej odwiedzanych amerykańskich parków rozrywki znajduje się Magic Kingdom i 2017 rok nie przyniósł zaskoczeń w tej kwestii. Lider zestawienia odnotował ponadto wzrost liczby odwiedzin o 0,3% - w zeszłym roku bramy parku przekroczyło prawie 21 mln osób!

Po piętach Magic Kingdom depcze Disneyland w Kalifornii (jest to najstarszy park Disneyland na świecie), który podobnie jak rok temu zajmuje miejsce drugie, jednak odnotował wzrost o 2%  - to miejsce odwiedziło ponad 18 mln gości.

Dwa pierwsze miejsca są bez zmian, jednak dalej widać już delikatne różnice. Parkiem, który odnotował największy wzrost odwiedzin – bo aż o 15,3% - i tym samym przesunął się na pozycję trzecią jest Disney’s Animal Kingdom. Na czwartej lokacie z kolei znalazł się, również disneyowski, park Epcot.

Miejsce 5, podobnie jak rok temu, należy do Disney’s Hollywood Studios, a 6 do Universal Studios at Universal Orlando. Dalej mamy kilka zmian w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia.

Na miejscu 7 znalazł się park Disney California Adventure, a na 8 – Islands of Adventure at Universal Orlando, czyli sytuacja wygląda dokładnie odwrotnie niż przed rokiem.

Na 9 lokacie uplasował się Universal Studios Hollywood, a 10 miejsce należy do parku Knott’ Berry Farm. Co zadziwiające, z rankingu wypadł Seaworld Florida, który zaliczył 10% spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.