Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 20: Najchętniej odwiedzane europejskie parki rozrywki w 2017 roku

Tagi: Parki Rozrywki, Disneyland Paris, Europa Park, Bilety Do Parków Rozrywki, Efteling, Gardaland, Legoland Billund, Europejskie Parki Rozrywki, Heide Park, Port Aventura, Futuroscope

TOP 20: Najchętniej odwiedzane europejskie parki rozrywki w 2017 roku

Amerykańskie stowarzyszenie Themed Entertainment Association opublikowało po raz kolejny zestawienie, w którym zebrano dane na temat działalności parków rozrywki na kilku kontynentach. O tym, na którym miejscu znajdzie się dany park, decyduje frekwencja – im więcej odwiedzających, tym wyższa pozycja w zestawieniu.

W ostatnich latach pisaliśmy o TOP 10 europejskich parków rozrywki, teraz przedstawimy Wam natomiast 20. najchętniej odwiedzanych parków w Europie. Dzięki temu poznacie inne parki, chętnie odwiedzane przez turystów. Może zainspirują one i was do odwiedzin.


Tak wygląda zestawienie 20. najpopularniejszych parków rozrywki w Europie. Źródło: TEA/AECOM 2017.

 

Bez większych zmian na szczycie

W porównaniu do zeszłorocznego zestawienia, pierwsza dziesiątka najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w Europie prezentuje się bez większych zmian.

Wciąż żaden park nie przekroczył magicznej granicy 10 mln odwiedzin, jednak zajmujący pierwszą pozycję niezmiennie od 10 lat Disneyland Paris bardzo się do niej zbliżył. Rok zakończył z 9,7 mln odwiedzin, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim. Disneyland jest więc wciąż niekwestionowanym liderem i najpopularniejszym parkiem rozrywki w Europie. Na kolejnych 10 miejscach rankingu również nie ma większych zaskoczeń – kolejność prezentuje się tak, jak przed rokiem, a większość parków zanotowała wzrost liczby odwiedzających.

Na drugim miejscu znajduje się największy niemiecki park rozrywki – Europa-Park, który w 2017 roku odwiedziło 5,7 mln osób.

Między kolejnymi miejscami różnice nie są już tak kolosalne. Na trzeciej lokacie znalazł się Walt Disney Studios Park, drugi park Disneya znajdujący się tuż obok Disneyland Paris – rok zakończył  z liczbą 5,2 mln odwiedzających.

Dalej uplasował się holenderski De Efteling. Park odwiedziło w 2017 roku 5,2 mln gości.

Miejsce 5. należy do położonego w Kopenhadze Tivoli Gardens, który rok 2017 zakończył z dokładnie taką samą liczbą odwiedzin, co rok wcześniej – 4,6 mln gości.

Kolejny w zestawieniu jest największy hiszpański park Port Aventura – w 2017 roku odwiedziło go 3,6 mln osób.

Miejsce 7. zajmuje szwedzki Liseberg, w którym w zeszłym roku bawiło się ponad 3 mln osób.

Na 8. pozycji znajduje się najpopularniejszy włoski park rozrywki położony nieopodal malowniczego Jeziora Garda – Gardaland. To miejsce odwiedziło w 2017 roku 2,6 mln gości.

Top 10. zamyka jeden z dwóch Legolandów w całym zestawieniu - Legoland Windsor w Wielkiej Brytanii, który w 2017 roku odwiedziło 2,2 mln osób.

W kolejnej dziesiątce mieści się także Legoland Billund w Danii, który uplasował się na miejscu 11. W duńskim raju dla fanów klocków LEGO bawiło się w 2017 roku 2,1 mln gości.

W dalszej części zestawienia znajduje się również Futuroscope na miejscu 12 (2 mln odwiedzin), a zestawienie zamyka niemiecki Heide-Park, który odwiedziło prawie 1,5 mln gości.


W 2017 roku w 20. najpopularniejszych europejskich parkach rozrywki bawiło się łącznie ponad 62 mln gości, co w porównaniu z rokiem 2016 stanowi wzrost o 3,4%. Wygląda więc na to, że parki stają się coraz bardziej atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, co niezmiernie nas cieszy!  

Kup bilety do najpopularniejszych parków rozrywki w Europie!

Chcesz na własne oczy przekonać się, dlaczego dany park znalazł się w gronie najpopularniejszych? Na stronie Parkmanii możesz kupić bilety do wybranych parków – bez kolejek i w atrakcyjnych cenach!

Kup bilety do:
→ Disneylandu 
→ Europa-Parku
→ Efteling
→ Gardaland
→ Heide-Parku
→ Legoland Billund
→ Port Aventura

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.