Przewodnik po parkach rozrywki

Jak zaoszczędzić na biletach do Disneylandu? Co się najbardziej komu opłaca i kiedy?

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Bilety Wstępu Do Disneylandu, Walt Disney Studios, Bilety Na Dwa Parki, Atrakcje W Disneylandzie Dla Dzieci, Jak Dostac Sie Do Disneylandu, Bilety Do Disenylandu, Jakie Bilety Najlepiej Kupic Do Disneylandu, Czy Oplaca Kupic Sie Bilety Kilkudniowe, Cena Biletów Wstępu Do Disneylandu

Jak zaoszczędzić na biletach do Disneylandu? Co się najbardziej komu opłaca i kiedy?

Bilet kilkudniowy? A może bilet jednodniowy x2? Nasi klienci przetestowali już każdą opcję. My sprawdzamy, jakie bilety najlepiej kupić do Disneylandu planując dłuższą w nim wizytę. Czy opłaca się kupić bilety kilkudniowe? A może kilka jednodniowych? Która z istniejących opcji jest najbardziej atrakcyjna dla osób, które chciałyby w pełni skorzystać z pobytu w Disneylandzie i zapłacić za to możliwie jak najmniej? Przekonajmy się.


To, ile ostatecznie zapłacimy za bilet do Disneylandu zależy od wielu czynników. Liczy się nie tylko to, kiedy odwiedzamy park (najdrożej jest w świąteczne dni i w wakacyjne weekendy) ale także, ile z dwóch parków postanowimy odwiedzić podczas pobytu we Francji oraz ile czasu w nich zabawimy. 

Pamiętajmy bowiem, że Disneyland® Paris to ogromny kompleks rekreacyjno-rozrywkowy, w którym znajdziemy nie jeden, a dwa parki DisneyaDisneyland® Park oraz Walt Disney Studios® Park. Na terenie obu tych parków znajduje się około 50 atrakcji, w większości przeznaczona dla rodzin z dziećmi. 

→ Przeczytaj też: Nowe cenniki do Disneylandu na 2019 r. Podpowiadamy jak się nie pogubić.

Założenie: chcemy przeznaczyć na odwiedziny Disneylandu dwa dni 

Dlaczego dwa dni? Dwa dni to taki złoty środek, gdy z jednej strony nie chcemy wydawać więcej na dłuższy pobyt a z drugiej, chcemy się nacieszyć pobytem w Disneylandzie. Wiele osób decyduje się na dwudniową wizytę. W przypadku rodzin z dziećmi jest to bardzo dobre rozwiązanie. Trudno jest bowiem w ciągu jednego dnia zobaczyć większość interesujących nas atrakcji. Dwa dni to z kolei wystarczająco dużo czasu by odwiedzić dużą ich część w obu parkach Disneya i w pełni nacieszyć się pobytem. 


Poniższe obliczenia dotyczą zatem sytuacji, w której planujecie odwiedzić Disneyland w dwa dni. Podajemy dla uproszczenia ceny w Euro, nie w Złotówkach. Na Parkmania.pl wszystkie bilety dostępne są zarówno w Złotówkach jak i w Euro, to klient wybiera, w jakiej walucie chce zapłacić podczas składania zamówienia.

Skoro chcemy odwiedzić Disneyland w dwa dni to optymalnym wyborem wydaje się być Bilet do Disneylandu - 2 dni, 2 parki. Jeśli przeczytacie jednak dalej, okaże się, że wszystko zależy od tego, w jakim okresie planujemy wizytę w Disneylandzie oraz jak planujemy sam pobyt na terenie parków.Opcja I: Bilet do Disneylandu - 2 dni, 2 parki


Co zyskamy

Bilet do Disneylandu - 2 dni, 2 parki to najwygodniejsze rozwiązanie, płacimy 169 € za bilet dwudniowy dla dorosłego i 156 € za bilet dla dziecka w wieku 3-11 lat włącznie. Bilet ten upoważnia nas do wejścia do dwóch parków przez 2 dni. Co ważne 2 dni nie muszą następować po sobie, ważne by drugi dzień miał miejsce w ciągu 7 dni od dnia 1 wizyty. To wygodne rozwiązanie gdy mamy ochotę na trochę niezależności, możemy wtedy odwiedzić park jednego dnia, kolejnego zwiedzić Paryż i następnego wrócić do parku.

Posiadając bilet na 2 parki możemy między nimi się przemieszczać w ciągu dnia, oznacza to, że jeśli chcemy wrócić do którejś z atrakcji w Disneyland® Park (a jesteśmy aktualnie w Walt Disney Studios® Park) to możemy to zrobić nieograniczoną ilość razy w ciągu dnia (w godzinach otwarcia parków oczywiście). To jest ogromna zaleta tego rozwiązania.

Bilet dwudniowy zazwyczaj ważny jest przez rok od zakupu i nie podlega sezonowości (wchodzimy z nim każdego dnia w roku w przeciwieństwie do biletów jednodniowych typu MINI czy MAGIC).


Co tracimy

W przypadku gdy planujemy odwiedziny w okresie MINI lub MAGIC teoretycznie przepłacamy, bowiem zakup biletów na jeden dzień x2 jest bardziej opłacalny finansowo. Pomysł ten ma jednak swoje wady, o których piszemy dalej.

 

Opcja II: Bilet do Disneylandu - 1 dzień, 1 park kupiony x2

Co zyskamy

W przypadku taryfy MINI oraz MAGIC, znacznie korzystniej pod względem finansowym będzie kupić dwa razy Bilet do Disneylandu - 1 dzień, 1 park i przeznaczyć jeden dzień na zwiedzanie Disneyland® Park i kolejny na Walt Disney Studios® Park. Wtedy zamiast płacić 169 € w przypadku dorosłego oraz 156 € w przypadku dziecka za bilet dwudniowy, płacimy odpowiednio 112 € za 2 wejściówki MINI dla dorosłego oraz 102 € za 2 wejściówki MINI dla dziecka. W okresie, w którym obowiązuje bilet MAGIC zapłacimy anlogicznie: 148 € za 2 wejściówki MAGIC dla dorosłego oraz 136 € za 2 wejściówki MAGIC dla dziecka.

W niektórych okresach roku Disneyland wprowadza promocje. Przykładowo, już teraz (maj 2019 r.) dostępna jest promocja “Dorosły w cenie dziecka”, dzięki której opiekunowie mogą nabyć bilety do Disneylandu w tej samej cenie, co ich pociechy. Promocja obejmuje jedynie bilety jednodniowe i jest ograniczona czasowo (bilety można wykorzystać do 30 września 2019 r.).

Dla osób, które planują odwiedzić Disneyland Paris tego lata to bardzo dobra wiadomość, bo wówczas dorosły za dwa dni w parku w okresie MINI płaci nie 112 €, a 102 € (dwa bilety, każdy po 51 €) a w przypadku okresu MAGIC 136 € ( dwa bilety, każdy po 68 €) zamiast 148 €. Co tracimy

Powyższe rozwiązanie ma niestety jedną zasadniczą wadę. Gdy mamy bilety typu 1 dzień, 1 park nie możemy swobodnie przemieszczać się między dwoma parkami Disneya. Jeśli podczas pierwszego dnia spodoba wam się jakaś atrakcja w Disneyland® Park, drugiego dnia nie będziecie mogli do niej wrócić.

Ryzykujecie też, że nie zobaczycie wszystkich atrakcji w Disneyland® Park, ponieważ jest on znacznie rozleglejszy niż Walt Disney Studios® Park. Tymczasem osoby, które mają możliwość odwiedzić oba parki jednego dnia, nie muszą się tym przejmować.  

Bilety typu MINI oraz MAGIC (zwłaszcza kupione w promocji Dorosły w cenie dziecka) mają krótszy termin ważności niż bilety kilkudniowe.

Opcja III: Bilet do Disneylandu - 1 dzień, 1 park na jeden dzień oraz Bilet - 1 dzień, 2 parki na drugi dzień


Co zyskamy

Co jeśli chcemy mieć wygodę i mamy ochotę "skakać" jednego dnia między parkami w ciągu dwóch dni pobytu w Disneylandzie? Niektórzy decydują się w tej sytuacji na zakup biletów "kombinowanych". Jednego dnia korzystają z biletów typu: Bilet do Disneylandu - 1 dzień, 1 park i odwiedzają jeden park, kolejnego dnia wchodzą do obu parków z biletami typu: Bilet do Disneylandu - 1 dzień, 2 parki. Kiedy zyskujemy tworząc taki zestaw? Tylko w przypadku biletów MINI. 


Co tracimy

W tym wypadku w zasadzie jesteśmy bezpieczni. Tylko jednego dnia mamy ograniczony wybór do jednego parku. 


Można też rozważyć podwójny zakup biletów promocyjnych 1 dzień, 2 parki w wersji MINI. Wtedy w zasadzie mamy te same korzyści co w przypadku zakupu biletu dwudniowego a płacimy mniej. Korzystając z promocji "Dorosły w cenie dziecka" dorosły płaci za dwa dni w parku w okresie MINI 142 € (dwa bilety, każdy po 71 €). Jedynym ograniczeniem jest okres ważności biletów (jednodniowe bilety zakupione w promocji są ważne do 30.09.2019 r.).Kiedy zatem opłaca się oszczędzać?

Odpowiedź na pytanie, kiedy warto kupić bilety kilkudniowe, kiedy podwójnie bilety jednodniowe, czy kupić jednodniowe bilety na jeden czy na dwa parki nie jest jak widać prosta. Wszystko zależy od tego jakie są wasze oczekiwania jako rodziny co do tego, ile i jakie atrakcje odwiedzicie podczas pobytu w Disneylandzie oraz jaki macie budżet przeznaczony na wycieczkę.

Jeśli cena biletów wstępu do Disneylandu jest dla was dużą barierą, jeśli bardzo chcecie odwiedzić Disneyland® Paris to warto wziąć pod uwagę opcję zakupu pojedynczych biletów. Należy jednak liczyć się z konsekwencjami takiego zakupu, o których pisaliśmy powyżej.

Pojedyncze bilety to na pewno nie jest idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ w Walt Disney Studios® Park jest wiele ekstremalnych atrakcji i drugiego dnia możecie zwyczajnie się nudzić, ponieważ maluchy i tak na nie nie wejdą. Poza tym dzieci (choć nie tylko one) lubią wracać do atrakcji, które im się spodobały. Mogą być zatem zawiedzione tym, że drugiego dnia nie będą mogły wejść do pierwszego parku. 

Z kolei jeżeli interesują was jednak przede wszystkim ekstremalne atrakcje można rozważyć zakup dwóch biletów „1 dzień, 1 park”, zamiast „2 dni, 2 parki” (pamiętajcie, że mówimy jedynie o taryfie MINI oraz MAGIC). Gdy "odpuścicie" sobie typowo dziecięce przejażdżki i karuzele w Disneyland® Park, jeden dzień powinien wam wystarczyć na jego pobieżne zwiedzenie. W Walt Disney Studios® Park zyskacie natomiast czas na to, aby kilka razy skorzystać z tamtejszych atrakcji. Pamiętajcie jedynie, aby pierwszego dnia zobaczyć paradę oraz końcowy spektakl sztucznych ogni w Disneyland® Park ponieważ te wydarzenia mają miejsce jedynie w tym parku i drugiego dnia nie będziecie mogli ich zobaczyć!
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.