Przewodnik po parkach rozrywki

Nowe cenniki do Disneylandu na 2019 r. Podpowiadamy jak się nie pogubić.

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Bilety Wstępu Do Disneylandu, , Bilety Na Dwa Parki, Rodzaje Biletow Do Disenylandu, Jednodniowe Bilety

Nowe cenniki do Disneylandu na 2019 r. Podpowiadamy jak się nie pogubić.

Kilka dni temu w Disneylandzie zaczęły obowiązywać nowe cenniki biletów wstępu. Rodzaje biletów wstępu niewiele się zmieniły od ubiegłego roku, ceny poszły niestety w górę. Sprawdzamy jak wygląda tegoroczna oferta i podpowiadamy, o czym warto wiedzieć, planując wyjazd do Disneylandu w tym roku.

ARTYKUŁ ZAKTUALIZOWANY: kwiecień 2019 r.Bilety jednodniowe do Disneylandu – od czego zależy ich cena?

Ceny jednodniowych biletów do Disneylandu różnią się w zależności od sezonu.
W 2019 roku najmniej zapłacimy kupując bilet MINI. Bilet ten pozwala wejść do Disneylandu w wybrane dni powszednie, oznaczone kolorem zielonym (tj. od poniedziałku do piątku). Są to głównie dni w okresie wiosennym i jesiennym (spójrz na kalendarz poniżej). To są także dni, gdy park odwiedza mniej osób.

Bilety typu MAGIC to środkowa kategoria cenowa - obowiązują w większość weekendów oraz w okresie letnich wakacji a także w te dni, w które obowiązuje również bilet MINI.

Najdroższe bilety to bilety typu SUPER MAGIC. Dotyczą między innymi ferii jesiennych, które są w niektórych krajach Europy, wybranych weekendów oraz Halloween czy okresu Świąt Bożego Narodzenia, słowem dni oznaczonych kolorem różowym. Z tymi biletami możemy wejść do parku również w dni obowiązywania biletów MINI i MAGIC.

 

Sezony to podzielone na różne kolory dni w kalendarzu Disneylandu, od których zależy cena biletów wstępu. W tym roku w kalendarzu Disneylandu znajdziemy bilety typu MINI, MAGIC i SUPER MAGIC.

 

Podsumowując: posiadając bilet typu SUPER MAGIC możesz wejść do parku w każdym dniu roku (zielony + niebieski + różowy). Gdy masz bilet MAGIC wchodzisz do parku w dni oznaczone kolorami zielonym i niebieskim. Najmniejszy wybór dat jest w przypadku biletu MINI. Jego niewątpliwą zaletą jest jednak to, że w okresie jego obowiązywania w parku może być mniej tłoczno niż w dniach oznaczonych np. kolorem różowym.Powyższy kalendarz służy jedynie do wybrania planowanego terminu i odpowiedniego biletu. Pamiętaj, że bilety nie są datowane. Są ważne w określonym przedziale czasu (podanym na bilecie). Taki kalendarz umieszczamy także przy opisie biletów jednodniowych dostępnych w sklepie internetowym Parkmania.pl, dzięki czemu przed zakupem można na spokojnie wybrać datę wizyty w parku.

 

Pamiętaj, jednodniowe bilety do Disneylandu nie są datowane. Należy je wykorzystać w okresie ważności biletu, który podany jest w opisie biletu. Ponadto nie martw się jeśli kupisz tańszy bilet, a będziesz chciał odwiedzić park w okresie obowiązywania droższych biletów - na miejscu można zawsze dopłacić róznicę w kasie parku!

 

→ Kup bilety do Disneylandu online, bez wychodzenia z domu

Nie czekaj z zakupem biletów na ostatnią chwilę bo możesz przepłacić

Warto wiedzieć, że w kasach przed wejściem sprzedawane są wyłącznie najdroższe bilety. Jeśli chcecie zatem zaoszczędzić na wejściówkach do Disneylandu, wiecie kiedy planujecie wizytę w parku, to nie czekajcie z zakupem do ostatniej chwili. Sprawdźcie kalendarz i wybierzcie najlepszy dla was bilet. 
Co jeśli chcesz zobaczyć jednego dnia tylko jeden park Disneya?

W sprzedaży są także nieco tańsze jednodniowe bilety obowiązujące wyłącznie w Disneyland Park lub Walt Disney Studios Park. Nie rekomendujemy tego rozwiązania, bo jakkolwiek oszczędzamy na zakupach, to odwiedzając jeden park omijają nas kultowe atrakcje, które znajdują się w drugim parku, których będąc w Disneylandzie absolutnie nie wolno przegapić.

Decydując się wyłącznie na bilet do Disneyland Park, rezygnujemy z ekstremalnych przejażdżek takich jak Crush’s Coaster czy Tower of Terror, z kolei kupując bilety wyłącznie do Walt Disney Studios Park, nie zobaczymy parady na Main Street USA, baśniowych atrakcji w krainach Fantasyland, Discoveryland, Adventureland, ani widowiskowego pokazu Disney Illuminations na zakończenie dnia.


Crush's Coaster to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Disneylandzie. Przejażdżka bazuje na motywach z filmu 'Gdzie jest Nemo'.

 

A co z biletami kilkudniowymi do Disneylandu?

W Disneylandzie jest tak dużo atrakcji, że odwiedzenie ich wszystkich jednego dnia jest często niemożliwe. Z tego powodu wiele osób decyduje się na kilkudniowy pobyt w parku. To rozsądne nie tylko dlatego, że tym sposobem można skorzystać ze wszystkich parkowych rozrywek, ale również dlatego, że może się to okazać tańszym rozwiązaniem.

→ Sprawdź ceny biletów kilkudniowych do Disneylandu

 

Nasza podpowiedź: w przypadku biletów kilkudniowych 2, 3 lub 4 dni dni nie muszą następować po sobie, muszą po prostu mieć miejsce w ciągu 7 dni od dnia 1 wizyty. Możecie zatem odwiedzić Paryż i wrócić do parku kiedy chcecie!

 

Bilety na kilka dni do Disneylandu są zawsze na dwa parki: Disneyland Park i Walt Disney Studios. Oznacza to, że można między parkami swobodnie się przemieszczać (należy pamiętać, by mieć cały czas przy sobie bilet).

Im więcej dni jesteśmy w parkach, tym cena wejściówki kilkudniowej proporcjonalnie się zmniejsza (czyli cena za dzień w przypadku zakupu biletu na 3 dni jest niższa niż w przypadku zakupu biletu na 2 dni). Warto zatem zaplanować dłuższy pobyt i na spokojnie korzystać z atrakcji w parku.

Bilety kilkudniowe ważne są przez rok od zakupu - nie ma podziału na sezony jak ma to miejsce przy biletach na jeden dzień. W przypadku biletów kilkudniowych 2, 3 lub 4 dni dni nie muszą następować po sobie, muszą po prostu mieć miejsce w ciągu 7 dni od dnia 1 wizyty. Możecie zatem odwiedzić Paryż i wrócić do parku kiedy chcecie!

Z drugiej strony, jeśli chcemy jechać do Disneylandu w sezonie niskim, np. kiedy obowiązuje bilet MINI 1 dzień, 2 parki oraz MINI 1 dzień, 1 park to może opłacać się bardziej zakup dwóch biletów MINI niż biletu 2 dni 2 parki, zwłaszcza jeśli kupujemy je np. w promocji Dorosły w cenie dziecka. Trochę to skomplikowane, jednak warto przeanalizować wszystkie ceny, bo można zaoszczędzić. Zawsze zachęcamy do kontaktu z nami, doradzimy jaki bilet wybrać!


→ Sprawdź promocję Dorosły w cenie dziecka

W 2019 roku niestety nadal nie będzie już dostępnych biletów 3 dni w cenie 2. Disneyland oferuje natomiast sezonowe promocje na bilety jednodniowe, typu: dorosły w cenie dziecka. Warto na bieżąco sprawdzać ofertę.

 

Dla kogo bilet Disneyland Paris Express?

Wśród biletów do Disneylandu można też znaleźć pakiet pomyślany specjalnie z myślą o turystach, którzy przy okazji wizyty w Disneylandzie chcieliby zwiedzić także Paryż i nie martwić się dojazdami metrem. W cenie biletu Disneyland Paris Express jest bowiem darmowy przejazd z Paryża do parku. Podróżujemy wygodnym autobusem przewoźnika Magic Ways, który codziennie rano zabiera pasażerów z kilku punktów na terenie Paryża, a wieczorem po całym dniu zabawy w parku odwozi ich z powrotem do wyznaczonego miejsca.

 

W przypadku tego biletu należy mieć na uwadzę jedno ograniczenie. Musimy wrócić do Paryża autobusem wyjeżdżającym spod parku o godzinie 21.00, mogą nas więc tym samym ominąć wieczorne atrakcje w dniach, w których parki są dłużej czynne.

 

Do autobusu można wsiadać w trzech dogodnych lokalizacjach na terenie Paryża: Gare du Nord, Chatelet i Opera. Bez względu na to, w której dzielnicy Paryża postanowicie się zatem zatrzymać, dotarcie na przystanek nie powinno sprawić wam problemu.


Dzięki biletom Disneyland Paris Express można łatwo połączyć wizytę w Disneylandzie ze zwiedzaniem Paryża

 

Dodatkowe atrakcje w Disneylandzie

W cenę wejściówki do parków Disneya są już wliczone wszystkie parkowe atrakcje, co oznacza, że można z nich korzystać dowolną ilość razy, w godzinach otwarcia parków. W ramach biletu wstępu mamy także możliwość spotkać się z bohaterami Disneya (Meet Disney Characters), obejrzeć oszałamiające pokazy i spektakle (Mickey and the Magician, Moteurs... Action! czy Stich Live) oraz wziąć udział w paradzie i nocnym show. Informacje o darmowych wydarzeniach znajdują się zawsze w aktualnym programi parków, który można otrzymać bezpłatnie na miejscu.

→ Co jeszcze dostajemy w cenie biletu wstępu do parku Disneyland

Na wszystkich gości czeka także wiele innych rozrywek. Należy do nich między innymi Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show, czyli kolacja połączona z widowiskowym pokazem w klimacie Dzikiego Zachodu.

Uczestnictwo w show kosztuje i to niestety niemało, ale nie ma w Europie miejsca, gdzie można by doświadczyć czegoś podobnego. Podczas gdy publiczność delektuje się teksańskim jedzeniem, na arenie oprócz legendarnego Buffalo Billa i  postaci Disneya pojawiają się konie i sprowadzone z USA bizony. Wszystko razem sprawia, że widzowie mają wrażenie, jakby naprawdę przenieśli się do ogarniętej gorączką złota Ameryki.


W cenę Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show wchodzi kolacja tex-mex i widowiskowy pokaz, w którym oprócz postaci Disneya występują prawdziwe konie i bizony

 

Dlaczego warto kupować bilety do Disneylandu przez internet?

Wszystkie wymienione powyżej bilety są dostępne w złotówkach na Parkmania.pl. Kupując bilet przez na Parkmania.pl unikacie konieczności przewalutowania transakcji i omijacie kolejki do kas przed wejściem. Ponadto dajemy wam dostęp do biletów jednodniowych, jakich w kasie po prostu nie da się kupić. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.