Przewodnik po parkach rozrywki

Disneyland wciąż świętuje swoje 25. urodziny. Jakich atrakcji można się z tej okazji nadal spodziewać w tym roku?

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Jedzenie W Disneylandzie, Bilety Wstepu, Nocleg W Disneylandzie, Nowe Atrakcje, Space Mountain, 25-lecie, Star Wars

Disneyland wciąż świętuje swoje 25. urodziny. Jakich atrakcji można się z tej okazji nadal spodziewać w tym roku?

Obchody 25. urodzin paryskiego Disneylandu nie skończyły się wraz z 2017 rokiem. Takie wydarzenie zdarza się w końcu raz na ćwierć wieku! Jeśli nie byliście w paryskim parku w zeszłym roku, nic straconego. W 2018 dalej świętujemy urodziny. Poznajcie zatem wszystkie jubileuszowe atrakcje zaplanowane na ten sezon.

 

Kultowe atrakcje w nowej odsłonie

Disneyland zaczął przygotowywać się do swojego srebrnego jubileuszu z kilkuletnim wyprzedzeniem. Wiele atrakcji i restauracji zostało wówczas zamkniętych i poddanych gruntownej modernizacji. Były wśród nich największe hity parku: Piraci z Karaibów, Big Thunder Mountain, Peter Pan’s Flight, Space Mountain: Mission 2 i Star Tours.

Dziś wszystkie wymienione atrakcje są już znowu otwarte dla gości. Zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka. Bezimienny port będący tłem dla przejażdżki
Pirates of the Caribbean przeobraził się w Port Royal, znany z filmu z Johnnym Deep’em w roli głównej. Po drodze spotykamy też wielu znajomych bohaterów np. Hektora Barbossę i kapitana Jacka Sparrowa. Kolejka Big Thunder Mountain wzbogaciła się o nowe dekoracje, które jeszcze lepiej imitują kalifornijski, pustynny krajobraz i nowe efekty specjalne. Sceneria „Peter Pan Flight” została natomiast na nowo pomalowana farbami fluorescencyjnymi przez specjalistów z Florydy, dzięki czemu prezentuje się jeszcze bardziej spektakularnie.

Space Mountain i Star Tours - zupełnie odświeżone!

Największą metamorfozę przeszła kolejka Space Mountain i symulator Star Tours. Dawniej tłem dla obydwu atrakcji była bliżej nieokreślona przestrzeń kosmiczna. Po tym, jak Disney przejął Lucas Film, zdecydowano się jednak wprowadzić do nich motywy z najnowszych epizodów Gwiezdnych Wojen. Teraz podczas przejażdżki Star Wars Hyperspace Mountain poczujesz się jak pilot X-Winga, a Star Tours: The Adventures Continue! przeniesie cię na pokład statku Starspeeder 3000.

 


Podczas przejażdżki Star Wars Hyperspace Mountain poczujesz się jak pilot X-Winga

 


Star Tours: The Adventures Continue! przeniesie cię na pokład statku Starspeeder 3000.

 

Urodzinowe pokazy i wydarzenia trwają w najlepsze

Na początku czerwca na scenie przed zamkiem Śpiącej Królewny znowu pojawią się księżniczki Disneya (Bella, Kopciuszek, Roszpunka, Aurora i Królewna Śnieżka), które najpierw zaśpiewają fragmenty swoich najlepiej znanych piosenek, a następnie zatańczą w rytm walca razem ze swoimi filmowymi partnerami. Ostatni pokaz ich tanecznych i wokalnych umiejętności odbędzie się 9 września 2018 r.


Również we wrześniu z programu ostatecznie zniknie pokaz „Happy Anniversairy Disneyland Paris”. Show także można oglądać na scenie przy Zamku Śpiącej Królewny. Występuje w nim Mickey, Goofie, Chip i Dale, Szalony Kapelusznik, Alicja i wiele innych postaci z filmów Disneya.


Dłużej będziemy też cieszyć się także urodzinowym pokazem Disney Illuminations Extravaganza. Na czas wydarzenia fasada zamku Śpiącej Królewny staje się miejscem projekcji najlepszych motywów z Gwiezdnych Wojen, Krainy Lodu i Piratów z Karaibów. Towarzyszy jej skomponowana specjalnie z myślą o pokazie muzyka, która również łączy motywy (tym razem muzyczne) z filmów Disneya. Całość kończy pokaz sztucznych ogni.

A oprócz tego gratka dla wszystkich księżniczek, piratów i fanów Marvela!

To wciąż nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na na wszystkich w Disneylandzie w tym roku. W tegorocznym programie znalazły się także dwa nowe festiwale: Festival of Pirates and Princesses, podczas którego księżniczki i piraci będą ze sobą rywalizować o uwagę gości oraz Marvel Summer of Super Heroes – w czasie tego wydarzenia w Walt Disney Studios będzie można spotkać najpopularniejszych bohaterów komiksów Marvela. 

→ Poznaj szczegółowy program Festival of Pirates and Princesses
→ Poznaj szczegółowy program Marvel Summer of Super Heroes

Okolicznościowe menu i pamiątki

Obchody 25. urodzin paryskiego Disneya są widoczne na każdym kroku. Już na samym wejściu gości wita jubileuszowy logotyp. Podobny symbol znajduje się na latarniach, ogrodowych pawilonach, a nawet filiżankach karuzeli Mad Hatter’s Tea Cups. Ponadto w wielu restauracjach wciąż obowiązuje okolicznościowe menu (co powiecie na deser w kształcie kryształowego pantofelka Kopciuszka?), w sklepach można natomiast kupić stworzone specjalnie z myślą o tej okazji pamiątki.

Bilety do Disneylandu taniej przez internet

Jeśli zdecydujecie się odwiedzić Disneyland w tym wyjątkowym okresie, pod żadnym pozorem nie odwlekajcie zakupu biletów na ostatnią chwilę. Nie kupujcie też biletów w kasie parku, bo jest duża szansa, że zapłacicie drożej. Na Parkmania.pl bilety wstępu do Disneylandu są  dostępne w złotówkach, nie trzeba też po nie stać w kolejkach. Po zamówieniu, otrzymujesz bilety prosto na maila. Obecnie obowiązuje też promocja na bilety jednodniowe ważne do 20 czerwca 2018 r.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.