Przewodnik po parkach rozrywki

Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie?

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Fastpass, Tanie Bilety Do Disneylandu, Spotkanie Z Bohaterami Disneya, Parady W Disneylandzie, Akademia Jedi, Ile Kosztuja Bilety, Disney Dream W Disneylandzie, Parada Disneya

Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie?

Obowiązkowym elementem każdego parku rozrywki są roller coastery, karuzele i tego typu atrakcje. Kupując bilety do Disneylandu zyskujesz jednak znacznie więcej. Dowiedz się, jak urozmaicić sobie pobyt w parku, nie dopłacając do wyjazdu ani złotówki.

 

Podstawowym aspektem, który wyróżnia Disneyland spośród wielu innych parków jest niesamowita atmosfera, która naprawdę wywołuje wrażenie, że przenieśliśmy się do krainy rodem z baśni. Celem niniejszego artykułu nie jest jednak rozpisywanie się na temat faktów, które przyczyniły się do sukcesu Walt Disney Company, bo te wielu z nas zna. Chcemy pokazać Wam jak wykorzystać pobyt w Disneylandzie do maksimum, bez narażania się na dodatkowe koszty. W całym Disneyland Resort jest mnóstwo dodatkowych atrakcji, ale dziś skoncentrujemy się jedynie na tych darmowych, gdzie wstęp gwarantują same bilety wstępu do parku. Powiemy też do czego upoważnia sam bilet.

Nocujesz w Disneylandzie? Bilety wstępu masz w cenie pobytu

Zakupując ofertę z zakwaterowaniem w jednym z hoteli na terenie Disneyland Resort bilety wstępu do obu parków Disneyland mamy w cenie. Standardowe oferty noclegowe może nie należą do najtańszych, jednak w okresie zimowym Disneyland zawsze oferuje promocję na lato nastepnego roku. Warto z niej skorzystać. Nocleg na terenie Disneylandu to dodatkowe korzyści i niemała przyjemność związana z noclegiem w tematycznych hotelach.

Chcesz kupić same bilety? Wybierz dobrze: kup bilet na dwa parki

Wyjazd do Disneylandu to niemały koszt. Same bilety wstępu nie są tanie, a do tego należy zaplanować przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie. Chcąc skorzystać jak najwięcej warto wybrać bilety upoważniające do wejścia do dwóch parków Disneya, czyli: Disneyland Park i Walt Disney Studios. Standardowo, obok biletów do jednego parku, w ofercie są bilety na: 1 dzień, 2 parki, 2 dni, 2 parki lub 3 dni, 2 parki. Często przy zakupie przez internet można skorzystać ze specjalnych promocji i kupić bilety do Disneylandu taniej.

Jakie atrakcje są w cenie biletu

Disneyland to ponad 50 różnych atrakcji w dwóch parkach. Kupując bilet na dwa parki (bądź też posiadając bilet w przypadku pobytu w jednym z hoteli Disneya) w cenie mamy możliwość korzystania nieograniczoną ilość razy ze wszystkich atrakcji w parku w godzinach otwarcia obiektów. To oznacza, że możemy jeździć tym samym roller coasterem lub karuzelą kilka razy, jeśli mamy na to ochotę. Ponadto mając bilet na dwa parki możemy do nich wielokrotnie wchodzić i wychodzić oraz między nimi się poruszać. Oba parki zlokalizowane są bowiem tuż obok siebie.

FASTPASS® czyli nie stoimy w kolejkach do atrakcji

Bilet do Disneylandu to także FASTPASS® w cenie. FASTPASS® to usługa pozwalająca na skrócenie czasu oczekiwania na wejście do niektórych atrakcji. Aby skorzystać z FASTPASS® wystarczy posiadać wydrukowany bilet i będac przy atrakcji, która honoruje FASTPASS® zbliżyć bilet do urządzenia wydającego FASTPASS®. Otrzymamy FASTPASS®, na którym jest zapisany przedział godzinowy w jakim musimy się udać się do atrakcji, by wejść bez kolejki. Warto pamiętać, że FASTPASS® obowiązuje na wybrane atrakcje oraz że można pobrać jeden FASTPASS® na osobę za jednym razem. 

Przeczytaj więcej o FASTPASS a także dowiedz się co to jet SINGLE RIDER: Co to jest FASTPASS® i czy jest on darmowy? Czym różni się od usługi SINGLE RIDER?

Aktualny program wydarzeń czyli parkowy rozkład jazdy

Zaraz po wejściu do parku warto wziąć mapki parków oraz aktualny program wydarzeń. Są bezpłatne i znajdują się na stojakach; zazwyczaj są w języku angielskim i francuskim. Warto nawet jeszcze przed wyjazdem dokładnie przejrzeć mapki i program, by zaplanować najważniejsze dla nas atrakcje. Można je pobrać z oficjalnej strony parku. Program zmienia się na bieżąco, zazwyczaj co tydzień, więc warto sprawdzić najbardziej aktualny (podana jest na nim data obowiązywania). Wiele wydarzeń jest stałych, czasem zmieniają się nieznacznie godziny pokazów, spotkań z bohaterami itp.

 


Aktualny program pokazów i parad - niezbędna lektura każdego gościa parku

 

Spotkania z bohaterami Disneya - codziennie!

Spotkanie ulubionego bajkowego bohatera to dla małych dzieci równie wielka atrakcja, co przejażdżka na karuzeli. Na terenie Disneylandu jest kilka punktów, gdzie w określonych godzinach codziennie ustawiają się postaci Disneya. Każdy gość może do nich podejść, zamienić parę słów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przed wyjazdem koniecznie sprawdźcie, jakie postaci będzie można spotkać w parku w trakcie waszego pobytu. Te informacje wyszczególnione są w programie, w pozycji: Meet Disney Characters. W programie podana jest postać, godzina spotkania oraz lokalizacja.

I tak, Myszka Mickey przechadza się w krainie Fantasyland, Minnie, Kaczor Donald i Goofy są stale obecni są w okolicach Main Street U.S.A. Księżniczki Disneya znajdziemy w Pavillon des Princesses / Princess Pavilion w Fantasyland. Wielu bohaterów pojawia się sezonowo, lepiej jest więc się upewnić, czy ulubieniec dziecka będzie obecny w parku w trakcie waszego pobytu, by uniknąć rozczarowań.

 


Minnie, Kaczor Donald oraz Goofy codziennie witają gości na Main Street U.S.A.

 

Pokazy i spektakle

Zarówno na terenie Disneyland Park jak i Walt Disney Studios znajdują się obiekty teatralne. Znaczna część gości bardzo często je omija, bo wydaje im się, że za uczestnictwo w pokazie trzeba dodatkowo płacić. Tymczasem do wejścia na widownię upoważnia sam bilet do Disneylandu. Warto zarezerwować sobie trochę czasu na skorzystanie z tej możliwości. Niektóre pokazy, jak choćby „Mickey and the Magician” z repertuaru Animagique Theater w Walt Disney Studios porównywane są nawet do sztuk wystawianych na Broadwayu. 

W programie Walt Disney Studios znajdziemy ponadto pokaz kaskaderski „Moteurs... Action!” inspirowany filmem Auta, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród chłopców i spektakle adresowane do najmłodszych gości parku ( „Disney Junior Live” i „Stich Live”). Do 5 listopada w Disneyland Park można również oglądać pokaz „It’s good to be bad”, w którym występują czarne charaktery Disneya. Ma to związek z opisywanymi ostatnio obchodami Halloween w Disneylandzie.    

 


Pokaz 'Mickey and the Magician' z aktualnego programu Animagique Theater

Parada - Disney Magic on Parade

Parada odbywa się codziennie, warto ją wziąć pod uwagę planując wizytę w parku. To jedna z większych atrakcji w parku. Na ogromnych platformach, które przemieszczają się przez park przy akompaniamencie muzyki spotkamy naszych ulubionych bohaterów, księżniczki a w szczególnych okresach postaci związane z Halloween czy Bożym Narodzeniem. Na paradę ściągają tłumy, aby znaleźć dobre miejsce do obserwowania tego wydarzenia warto stanąć na trasie parady kilkanaście minut wcześniej. Informacja o paradzie także znajduje się w programie, w pozycji: Parade. W programie podana jest godzina parady oraz lokalizacja.


Disney Magic on Parade to jedna z większych atrakcji w parku

 

 

Disney Dreams - nocny pokaz, którego nie wolno przegapić

Zamek Śpiącej Królewny jest nie tylko najbardziej rozpoznawalną budowlą Disneylandu, ale także tłem dla widowiskowego pokazu świateł, który kończy każdy wieczór w Disneyland Park. Pod żadnym pozorem nie opuszczajcie więc parku przed jego zamknięciem. Takiego show nie można przegapić! Lasery, fajerwerki, mapping na fasadzie i znana z filmów muzyka robią wrażenie na każdym z gości. Disney Dreams zmienia się czasem w zależności od sezonów i specjalnych wydarzeń więc warto śledzić na bieżąco co dzieje się w parku. Informacja o pokazie Disney Dreams także znajduje się w programie, w pozycji: Night Time Show. W programie podana jest pora pokazu i lokalizacja.

 


Pokaz fajerwerków 'Disney Dreams' został przygotowany z okazji 20. urodzin Disneylandu i obecnie jest już stałym punktem programu

 

Wydarzenia okolicznościowe

Program wydarzeń w Disneylandzie zmienia się wraz z porami roku. Wiosną traficie tam na Spring Festiwal i Dzień Świętego Patryka, latem tego roku odbywał się Frozen Summer Fun jesienią odbywa się Disney's Halloween Festival, a w okresie przedświątecznym spotkacie się ze Świętym Mikołajem i ujrzycie przepiękne świąteczne dekoracje. Każda pora roku jest dobra na odwiedziny parku.


Parada Bożonarodzeniowa w Disneylandzie
 

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.