Przewodnik po parkach rozrywki

Disney Premier Access w Disneyland Paris. Co się stało z Fastpass?

Tagi: Bilety Wstępu Do Disneylandu, Fastpass, Kolejki Do Atrakcji W Disneylandzie, Disney Premier Access

Disney Premier Access w Disneyland Paris. Co się stało z Fastpass?

Kolejki do atrakcji w Disneylandzie potrafią być uciążliwe. Zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy w parku jest najtłoczniej goście stoją nierzadko i godzinę do atrakcji. Kiedyś był bezpłatny FASTPASS® do najpopularniejszych atrakcji, od jakiegoś czasu jest Disney Premier Access®. Tym razem jest to już usługa płatna. Tłumaczymy jak działa. 


Trochę historii: FASTPASS® 

Jeszcze kilka lat temu FASTPASS® był wliczony w cenę wszystkich biletów do Disneylandu dostępnych na Parkmania.pl, na stronie i w kasie parku. FASTPASS® obowiązywał na 9 najpopularniejszych atrakcji w Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. Aby z niego skorzystać wystarczyło udać się do wejścia atrakcji i pobrać bilet z automatu znajdującego się przy wejściu. Na bilecie była określona godzina, o której można było wejść do atrakcji bez kolejki. Tej usługi już nie ma. Teraz jest Disney Premier Access.


DISNEY PREMIER ACCESS czyli teraniejszość 

Disney Premier Access to usługa stworzona dla tych, którzy cenią swój czas i chcą maksymalnie wykorzystać wizytę w Disneyland Paris. Pozwala ona na skrócenie czasu oczekiwania w kolejkach do najpopularniejszych atrakcji poprzez umożliwienie dostępu do specjalnych kolejek o znacznie krótszych czasach oczekiwania. 

 

Jak działa DISNEY PREMIER ACCESS?

W ramach Disney Premier Access są dwie opcje: Disney Premier Access Ultimate oraz Disney Premier Access One.

Po zakupie biletu wstępu do parku na Parkmania.pl, Disney Premier Access można w łatwy sposób dokupić w aplikacji Disneyland Paris, lub gdy nie mamy np. smartfona - na miejscu w parku (w City Hall w Disneyland Park lub w Studio Services w Walt Disney Studios). Wybierając się do parku warto więc, już po zakupie biletów, ściągnąć sobie aplikację Disneylandu.


Do wyboru są dwie opcje Disney Premier Access

 

Najważniejsze różnice między Disney Premier Access Ultimate a Disney Premier Access One są dwie: z Ultimate nie musisz rezerwować konkretnej godziny wejścia na atrakcję i jest on ważny na więcej atrakcji (można go użyć jeden raz na każdej dostępnej w ramach usługi atrakcji). Disney Premier Access One wymaga z kolei rezerwacji konkretnej godziny wejścia na atrakcję i dotyczy tylko jednej, wybranej atrakcji. 

 

Czy warto skorzystać z DISNEY PREMIER ACCESS?

Disney Premier Access to usługa płatna. Czy warto wykupić tę opcję zależy od naszych oczekiwań i budżetu przeznaczonego na wyjazd. Jeśli nie jest on zbyt duży, lepiej po prostu zawczasu ustalić na odwiedzeniu jakich atrakcji zależy nam najbardziej i na nich się skupić. Warto też jednak założyć że może się nie udać wszystkiego zobaczyć w przypadku gdy kolejki do atrakcji będą zbyt długie. 

Dla niektórych, zwłaszcza tych, którzy cenią swój czas, mają większy budżet i chcą maksymalnie wykorzystać swoją wizytę w Disneyland Paris, Disney Premier Access może być niezastąpionym dodatkiem, zapewniającym wyjątkowe doświadczenia bez długiego oczekiwania w kolejkach do atrakcji.

Pamiętaj, że przed zakupem warto sprawdzić dokładnie dostępność usługi Disney Premier Access i jej zasady, bowiem niektóre atrakcje mogą być wyłączone z usługi, zamknięte, na wejście na niektóre atrakcje mogą być ograniczenia, nawet z Disney Premier Access itp.  

 

Zastanawiasz się czy warto jest odwiedzić Disneyland? Zanim kupisz bilety, sprawdź koniecznie co jest w ich cenie. 
Przeczytaj też artykuł: Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie? 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.