Przewodnik po parkach rozrywki

[VIDEO] „Mickey and the Magician” – obejrzyj koniecznie ten spektakl i daj się oczarować

Tagi: Disneyland Paryż, Walt Disney Studios, Bilety Wstepu, Pokaz Iluzjonisty, Mickey And The Magicians

[VIDEO] „Mickey and the Magician” – obejrzyj koniecznie ten spektakl i daj się oczarować

„Mickey and the Magician”  to najnowszy spektakl stworzony specjalnie na potrzeby paryskiego Disneylandu. W ciągu zaledwie kilku dni od premiery zebrał tak dobre recenzje, że nie sposób o nim nie wspomnieć. Przekonajcie się czym Mickey oczarował publiczność.


Magia Disneya i Brodwayowski rozmach

2 lipca 2016 r. po raz pierwszy podniosła się kurtyna pokazu „Mickey and the Magician". Widzom ukazało się atelier iluzjonisty, przypominające wnętrze XIX-wiecznych paryskich kamienic. Magik jak przystało na profesjonalistę ma swojego asystenta. Jest nim nikt inny jak Mickey.

Magik poleca mu by posprzątał pracownię, po czym sam opuszcza pomieszczenie. Sytuacja przypomina jeden z najbardziej znanych epizodów filmu „Fantazja”. Osoby, które kojarzą ten fragment z pewnością spodziewają się tego, że Mickey nie odmówi sobie przyjemności pomyszkowania po pracowni w poszukiwaniu magicznych artefaktów. Jest wśród nich cylinder, różdżka, szklana kula, magiczna lampa oraz zootrop.

Każdy z nich przenosi nas do zupełnie innego świata rodem z filmów Disneya. Najpierw pojawia się chrzestna wróżka Kopciuszka, potem Płomyczek, Raffiki, Dżin oraz Olaf i Elza. Dobór bohaterów jest dość zaskakujący. Mickey i Elsa to już weterani pokazów Disneya. Raffiki, Płomyczek i Dżin występują w nich jednak niezwykle rzadko. Chociażby z tego powodu warto wybrać się więc na spektakl.

 

To  po prostu najlepsze show od momentu powstania Euro Disneylandu w 1992 r, Maxence Pinard, DLP Welcome.

 

Zupełnie nowa jakość pokazów

Pierwsi widzowie „Mickey and the Magician” nie szczędzą pochwał dla nowego show. Magiczny, zjawiskowy, poruszający wyobraźnię – to tylko kilka w z wielu epitetów, jakimi określany jest spektakl. Niektórzy są nawet zdania, że „Mickey and the Magician” to zupełnie nowa jakość pokazów w Disneylandzie.Czego jest to zasługą? Do sukcesu z pewnością przyczyniła się ścieżka dźwiękowa. To doskonale znane z filmów piosenki, takie jak „Gościem bądź”, „Mam tę moc” czy „Arabska noc” w angielskiej i francuskiej wersji językowej. Każdy numer jest śpiewany na żywo, co z pewnością ma wpływ na tak entuzjastyczną ocenę show. Same pochwały zbierają też kostiumy oraz widowiskowa choreografia.

Twórcy spektaklu zrobili wszystko, by postaci wyglądały jak najbardziej autentycznie. Świadomie zrezygnowali z obszernych kombinezonów na rzecz starannej charakteryzacji aktorów, których twarzy nie skrywają już nieruchome maski. Jedynie Mickey ma na sobie klasyczny kostium. Wzbogacono go jednak o nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym jego twarz zyskała mimikę.

Choreografia stoi na równie wysokim poziomie. Porównuje się ją nawet do układów pokazywanych na deskach Brodwayu. Szczególnym uznaniem cieszy się układ do piosenki „Circle of the life” z Króla Lwa. Widzimy w nim lwią skałę, do której zbliżają się zwierzęta. Bardziej niż żywe stworzenia przypominają one jednak modele z muzeum historii naturalnej. To bardzo ciekawy pomysł na odświeżenie kultowej sceny z filmu.


Każda minuta tego spektaklu jest wyjątkowa. Byłam nim zafascynowana od początku do końca. Jak dziecko przecierałam oczy ze zdumienia, gdy magik wykonywał swoje sztuczki, usiłując odkryć ich sekret. Nie sposób też nie śmiać się, gdy Mickey próbuje śpiewać „Mam tę moc” oraz nie cofnąć myślami do dzieciństwa, patrząc na sekwencję z „Króla Lwa (…) Jeśli łatwo Was wzruszyć z pewnością nie opuścicie Animagique Theater nie uroniwszy łzy.To jeszcze jedna z entuzjastycznych  opinii o „Mickey and the Magician”. Skoro dorośli są tak oczarowani spektaklem, najmłodsi widzowie muszą być nim po prostu zachwyceni. Jeśli w najbliższym czasie będziecie mieli okazję gościć w Walt Disney Studios koniecznie zarezerwujcie sobie czas na to magiczne show.

 


Co, gdzie, kiedy?


Spektakl trwa ok. 30 min. i będzie można go oglądać do 8 stycznia 2017 r.
Wejście do Animagique Theater nie wiąże się z żadnymi opłatami pod warunkiem wykupienia biletu wstępu do Parku Walt Disney Studios lub biletu na dwa parki, tj. Disneyland Park i Walt Disney Studios.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do promocyjnych ofert biletów wstępu do Disneylandu na stronie Parkmania.pl.

Źródła cytatów:
http://www.dlpwelcome.com/mickey-and-the-magician/
http://www.hellodisneyland.com/actualites/mickey-et-le-magicien-mon-avis/
tłumaczenie własne

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.