Przewodnik po parkach rozrywki

Luksus po amerykańsku - Hotel New York i Newport Bay Club w Disneylandzie

Tagi: Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Nocleg W Disneyland, Hotele Disneya, Jaki Hotel W Disneylandzie, Hotele W Disneylandzie, Disneyland Nocleg, Hotel New York, Newport Bay Club, Ile Kosztuje Pobyt W Disneyland, Suity W Disneyland, Jaki Hotel W Disneylandzie Wybrac

Luksus po amerykańsku - Hotel New York i Newport Bay Club w Disneylandzie

Jeśli chcielibyście poczuć prawdziwie amerykańską atmosferę bez wyjeżdżania za ocean, Disneyland Paris jest do tego doskonałym miejscem. Wolicie pokój w sercu Manhattanu, czy w luksusowym nadmorskim kurorcie?

 

Lata dwudzieste, lata trzydzieste

Jeśli oczarował was „Wielki Gatsby” z pewnością spodobają się wam hotele Disney's New York i Disney's Newport Bay Club. To czterogwiazdkowe hotele położone nad blisko jeziora Lake Disney.

Architektura pierwszego z nich nawiązuje do gęstej zabudowy nowojorskiego Manhattanu. Wnętrza utrzymane są w typowym dla lat 30-tych stylu Art Déco. Oprócz eleganckich pokoi, wyposażonych w dwa podwójne łóżka, telewizor i inne tego typu udogodnienia znajdziemy tam również luksusowe apartamenty z widokiem na jezioro. Na szczególną uwagę zasługuje prezydencki apartament „Roosevelt”. Jest urządzony tak, że gdyby nanieść jego zdjęcia postarzający filtr można by ulec złudzeniu, że mamy przed oczami autentyczne wnętrze sprzed niemal 100 lat.  


 

Disney's Newport Bay Club nawiązuje do podobnego okresu w historii Stanów Zjednoczonych, ale bardziej niż nowojorskie wieżowce przypomina wille położone na atlantyckim wybrzeżu. W środku znajduje się mnóstwo detali, które przypadną do gustu wszystkim amatorom żeglarstwa. Koła sternicze i modele jachtów zdobią zarówno pokoje, jak i przestrzenie wspólne hotelu. Disney's Newport Bay Club również dysponuje pokojami o zróżnicowanym standardzie. Te najprostsze (ale wciąż luksusowe) mieszczą dwa łóżka, toaletkę, telewizor. Apartamenty wyróżniają się bardziej wysmakowanym wystrojem oraz widokiem na jezioro. W ofercie obu hoteli znajdują się ponadto pokoje dedykowane nowożeńcom. Warto dodać, że Disney's Newport Bay Club przeszedł w latach 2014-2015 gruntowną modernizację, zatem wszystkie pokoje są odnowione.

Rodzaje pokoi w Disney's Hotel New York i Disney's Newport Bay Club

Disney's Hotel New York to 565 pokoi, wśród których aż 350 to pokoje standardowe, przeznaczone dla 4 osób i dodatkowo dziecka do lat 3. Pokoje mają powierzchnię ok. 31 m2, są klimatyzowane, posiadają jedno duże, podwójne łóżko lub dwa podwójne łóżka. W pokoju znajduje się minibar, łazienka, TV z kanałami Disneya, bezprzewodowy internet. W hotelu dostępne są także 2-osobowe pokoje dla osób niepełnosprawnych.
Dla osób z zasobniejszym portfelem w Disney's Hotel New York do dyspozycji są pokoje w części Empire State Club oraz suity. Podobnie jak w przypadku Disneyland Hotel, znajdują się one na oddzielnym piętrze, z oddzielną recepcją. Wszyscy goście suit w Empire State Club otrzymują VIP FASTPASS® na wybrane atrakcje w parku. Także tu znajduje się lounge room - Empire State Lounge, gdzie serwowane są śniadania a przez cały dzień - napoje bezaplkoholowe. 


Suity w Disney's Hotel New York to pomieszczenia o powierzchni od 56 m2 (Resort Suites) do aż 166 m2 (Roosevelt and Vanderbilt Suite). Roosevelt Suite to suita rozmieszczona na 2 piętrach, z której okien widać Lake Disney. 


Disney's Hotel Newport Bay Club to największy obiekt w Disneylandzie. Znajdziemy tu aż 1093 pokoje, z czego 548 z nich to pokoje standardowe o powierzchni ok. 27 m2. Pokoje te również przeznaczone są dla 4 osób i dodatkowo dziecka do lat 3. Pokoje są klimatyzowane, posiadają jedno duże, podwójne łóżko lub dwa podwójne łóżka. W pokoju znajduje się minibar, łazienka, TV z kanałami Disneya, bezprzewodowy internet.
W hotelu Disney's Newport Bay Club znajdziemy również pokoje rodzinne (dla 5 osób) oraz 4-osobowe pokoje dla osób niepełnosprawnych.Goście poszukujący wyższego standardu w tym hotelu mają do dyspozycji pokoje rodzinne i suity w Compass Club. Compass Club to również oddzielne piętro. Recepcja Compas Club znajduje się obok recepcji głównej, z kolei Compass Club Lounge - na wrost Captain's Quarters. To w Compass Club Lounge serwowane są śniadania dla wszystkich gości pokoi klubowych.

W Compass Club znajdziemy między innymi pokoje rodzinne mogące pomieścić do 6 osób, a także Honeymoon Suite o powierzchni 50-63 m2, Resort Suite (55 m2) oraz Presidential Suite (83 m2).

Jedzenie w Disney's Hotel New York i Disney's Newport Bay Club

W mieszczącej się w Disney's Hotel New York Manhattan Restaurant możemy wieczorami spróbować wielu przysmaków z kuchni międzynarodowej (wędzony łosoś, carpaccio) i amerykańskiej (burgery, wołowina, bajgle). Nieco tańszą alternatywą jest Parkside Diner, gdzie do dyspozycji gości jest bufet serwujący międzynarodową kuchnię. Wieczór można natomiast zakończyć sącząc martini w New York City Bar.

 


Gastronomia w Disney's Newport Bay jest zorganizowana wedle tej samej struktury. Śniadania i kolacje w formie bufetu są podawane w restauracji Cape Cod. W menu dominują dania kuchni śródziemnomorskiej, co jest zrozumiałe ze względu na temat przewodni hotelu. Restauracja Yacht Club to propozycja dla bardziej wymagających. Tam również podaje się przede wszystkim ryby i owoce morza. Odpowiednikiem New York City Bar jest lokal o nazwie Captain's Quarters. Jego wystrój jest stylizowany na wnętrze kajuty na statku.

 

 

Podsumujmy wszystkie benefity gości Disney's Hotel New York i Disney's Newport Bay Club

  • Dwie dodatkowe godziny zabawy w Disneyland Park (Extra Magic Hours)
  • VIP FASTPASS®  (dla gości najdroższych pokoi)
  • Darmowy autobus, który dowozi gości hotelu do parku (odległość można też z powodzeniem pokonać pieszo)
  • Śniadanie w formie bufetu
  • Darmowe wi-fi
  • Osobne menu dla dzieci
  • Darmowy parking
  • Basen i spa na terenie hotelu
  • Telewizor z kanałami Disneya w różnych językach
  • Usługi typu concierge

 

 

Ile kosztuje pobyt w Disney's Hotel New York i Disney's Newport Bay Club?

Cena w przypadku tych hoteli, podobnie jak to miało miejsce w przypadku opisywanego wcześniej Disneyland Hotel, uzależniona jest od rodzaju pokoju a także terminu, w jakim chcemy odwiedzić Disneyland Paris.

Aby najlepiej zobrazować ceny podajemy ile kosztuje pobyt w tym samym terminie dla tej samej 4-osobowej rodziny, dla której obliczaliśmy cenę noclegu w Disneyland Hotel. I tak: za 4 noclegi w Disney's Hotel New York i 5 dni zabawy w 2 parkach Disneyland 4-osobowa rodzina (2 dorosłych oraz dzieci w wieku np. 6 i 9 lat) zapłaci 4 831 zł przyjeżdżając np. 7 listopada 2016 r. Tę samą cenę zapłacimy za 4 noclegi w Disney's Newport Bay Club 

To wszystko w ramach promocji 4 noce w cenie 2, która obowiązuje do dnia 13 października 2016 r. Ceny dotyczą pokoi standardowych. Warto pamiętać, że w tej cenie jest zarówno nocleg jak i wejściówki do obu parków Disneyland (Disneyland Park i Walt Disney Studios), śniadanie oraz podstawowe ubezpieczenie.

 

Artykuł jest drugą częścią cyklu „Hotele Disneya na każdą kieszeń”. W kolejnych tekstach opiszemy cztery pozostałe hotele znajdujące się na terenie Disneylandu. Ostatni wpis będzie stanowił podsumowanie wszystkich możliwości noclegu w Disneylandzie.  

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.