Przewodnik po parkach rozrywki

[NOWY CYKL] Hotele Disneya na każdą kieszeń – jakie są i czym się od siebie różnią?

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Hotele Disneya, Jaki Hotel W Disneylandzie, Hotele W Disneylandzie, Disneyland Nocleg, Davy Crockett Ranch, Disneyland Hotel, Newport Bay Club, Wyjazd Do Disneylandu, Hotel New York, Santa FE, Cheyenne, Sequoia Lodge

[NOWY CYKL] Hotele Disneya na każdą kieszeń – jakie są i czym się od siebie różnią?

Planując wyjazd do Disneylandu bardzo często w ogóle nie bierzemy pod uwagę noclegu w hotelach mieszczących się na terenie kompleksu. Kluczowym argumentem jest cena. Hotele Disneya uchodzą za drogie i niedostępne dla standardowej polskiej rodziny. To przekonanie mija się jednak z prawdą. Postaramy się udowodnić to w nowym cyklu artykułów.

 

Hotele Disneya na każdą kieszeń

Na terenie europejskiego Disneylandu mieści się 6 hoteli oraz Ranczo z domkami wakacyjnymi (bungalowami). Wszystkie te miejsca różnią się między sobą zarówno cenami, jak i standardem. Nocleg w Disneylandzie nie należy do najtańszych, jednak nie można go od razu wykluczać planując wyjazd do tego parku. Oferta zakwaterowania w Disneylandzie to pobyty w hotelach od 2 do 5 gwiazdek. Każdy więc może znaleźć coś dla siebie! Przykład kwalifikacji hoteli Disneya zobrazowany został na poniżej ilustracji: 

 

 

Hotele Disneya: od 2 do 5 gwiazdek

Najdroższy i najbardziej ekskluzywny jest Disneyland Hotel. To pięciogwiazdkowy obiekt położony tuż przy bramie Disneylandu. Przypomina monumentalny pałac z czasów wiktoriańskich. Mieszczące się w nim pokoju to szczyt luksusu. Dotyczy to zwłaszcza apartamentów, które są zaaranżowane na wzór komnat księżniczek Disneya.

W okolicach oddalonego o kilka minut marszu jeziora znajdują się dwa nieco tańsze, czterogwiazdkowe hotele: Disney's Hotel New York i Disney's Newport Bay Club. Ich standard niewiele ustępuje Disneyland Hotel. Zamiast nawiązań do czasów wiktoriańskich mamy jednak wnętrza, które przenoszą nas myślami do Stanów Zjednoczonych sprzed II wojny światowej.

Na trzecim miejscu plasuje się Disney's Sequoia Lodge – bardzo klimatyczny, komfortowy hotel nawiązujący wystrojem do amerykańskich parków narodowych zlokalizowany także przy jeziorze Lake Disney.

Disney's Santa Fe i Disney's Cheyenne to natomiast najlepsze rozwiązanie dla osób, które dysponują niewielkim budżetem. Obydwa hotele mieszczą się w stosunkowo niewielkiej odległości od parku i oferują noclegi w cenach porównywalnych do innych paryskich hoteli w tym standardzie.

Z podobnymi kosztami wiąże się pobyt w Davy's Crockett Ranch. To domki letniskowe z osobną kuchnią, gdzie można sobie samodzielnie przygotowywać posiłki. Nocują tam jednak tylko osoby zmotoryzowane, bo ośrodek jest oddalony od parku o ok. 15 minut jazdy samochodem.

Nocleg w Disneylandzie to zawsze bilety wstępu w cenie!

Rezerwując pokój w jednym z hoteli w Disneylandzie w cenie pakietu uwzględnione mamy także bilety wstępu do samych parków (Disneyland Park i Walt Disney Studios). Warto mieć to na uwadze, porównując koszty noclegu w Paryżu i Disneylandzie. Może się bowiem okazać, że koszty wynajęcia pokoju w zwykłym hotelu zsumowane z ceną wejściówek okażą się takie same, albo większe niż nocleg w bezpośredniej bliskości parku.

Ostateczna cena noclegu zależna jest tez od tego, kiedy dokonamy rezerwacji. Właśnie zbliża się moment, kiedy pokoje są najtańsze. Jesienią i zimą można trafić na bardzo atrakcyjne oferty noclegów na przyszłoroczny sezon.

Dlaczego jeszcze warto zatrzymać się w hotelach Disneya?

Najważniejszą zaletą noclegu w hotelach Disneya poza wejściówkami do parku, są dwie dodatkowe godziny zabawy w parku (Extra Magic Hours). W obliczu tak dużej ilości atrakcji rozpoczęcie dnia w Disneylandzie wczesnym rankiem to naprawdę solidny argument. Gdy o 10:00 zostaną wpuszczeni pozostali zwiedzający, będziecie mieć już za sobą najważniejsze atrakcje, do których tworzą się zwykle ogromne kolejki.

Hotele Disneya są też bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Dzięki zakwaterowaniu na terenie Disneyland Resort nie tracimy czasu na dojazdy, a w razie jakichkolwiek narzekań ze strony malucha, można spokojnie odpocząć w hotelu, zjeść obiad po czym natychmiast kontynuować zabawę.

Goście hoteli Disneya mają ponadto zapewniony bezpłatny parking (normalnie to koszt ok. 20€ za dzień!) i częściowe wyżywienie (śniadanie).

Nie bez znaczenia jest też tematyzacja poszczególnych obiektów, dzięki czemu nocleg w hotelach Disneya jest nieporównywalnie większym doświadczeniem niż wynajęcie pokoju w pensjonacie na terenie Paryża. Pod tym względem wyróżnia się Disneyland Hotel, gdzie naprawdę można poczuć się jak w baśni, ale pokoje inspirowane filmem „Auta” (Santa Fe) i Dzikim Zachodem (Cheyenne) również robią wrażenie. 

 


Santa Fe to najpopularniejszy hotel wśród Polaków.

 


Hotel Newport Bay widziany z lotu ptaka


Ten artykuł to tylko początek. W najbliższych artykułach postaramy się udowodnić, że pobyt na terenie Disneyland Resort może kosztować taniej niż myślicie. Przedstawimy też szczegółowy opis każdego z hoteli Disneya w cyklu „Hotele Disneya na każdą kieszeń” oraz zastanowimy się, jak zaplanować wyżywienie. Może uda się Wam dzięki temu spełnić marzenia o kilkudniowym wyjeździe do Disneylandu połączonym z noclegiem? 

Przygotuj się dobrze do wyjazdu

Planując wyjazd do Disneylandu warto przygotować się, by oszczędzić czas i pieniądze. Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić, koniecznie ściągnij nasz darmowy poradnik. Na 26 stronach napisaliśmy wiele cennych porad dotyczących planowania i samej wizyty w parku.


Kilkadziesiąt porad ekspertów portalu Parkmania.pl


Czytasz gdzie chcesz i kiedy chcesz
Dostępny w wersji do wydruku, na tableta bądź na smartfona.
Możesz go ściągnąć zupełnie za darmo i skorzystać jeszcze przed wyjazdem jak i na miejscu w parku.

 

Pobierz teraz »

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.