Przewodnik po parkach rozrywki

Jak nie kochać jesieni i zimy w Disneylandzie! Zobacz, jakie atrakcje czekają na gości w tym roku

Tagi: Bilety Do Disneylandu, Halloween, Atrakcje W Disneylandzie, Boże Narodzenie W Disneylandzie, Urodziny Myszki Mickey, Disneyland Jesienia Czy Warto

Jak nie kochać jesieni i zimy w Disneylandzie! Zobacz, jakie atrakcje czekają na gości w tym roku

Nie wszędzie jesień jest szara i smutna. W Disneylandzie to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku. Parkowa zieleń mieni się tysiącem barw, a nawet gdy liście zupełnie już opadną, bajkowy klimat podtrzymują najpierw haloweenowe, a następnie gwiazdkowe dekoracje. Do tego na gości czeka wyjątkowo dużo wydarzeń. Zobaczcie, jakie atrakcje zaplanowano na ten sezon.

90. urodziny Myszki Mickey

Zanim przejdziemy do opisu obchodów Halloween i Gwiazdki w Disneylandzie, koniecznie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym, niezwykle ważnym wydarzeniu. W tym roku Myszka Mickey skończyła 90 lat! Dokładnie tyle czasu minęło od premiery filmu „Crazy Plane” (1928 r.), który był ekranowym debiutem Mickiego. 

→ Przeczytaj jak  Myszka Mickey świętuje urodziny w Disneylandzie

Tak ważny jubileusz  nie mógł oczywiście przejść bez echa. W Paryżu Mickey będzie świętować przez trzy miesiące. Obchody urodzin rozpoczną się w październiku i zakończą wraz z rokiem 2018. Jakie atrakcje zaplanowała dla nas Myszka Mickey? Będzie urodzinowy tort, a także między innymi nowy spektakl 4D Mickey PhilharMagic. W sekrecie zdradzimy wam (tylko nie mówcie Mickiemu!), że show to tak naprawdę prezent niespodzianka od Kaczora Donalda. Specjalnie z okazji urodzin przyjaciela stanie on za batutą, by wraz z orkiestrą wykonać najsłynniejsze piosenki Disneya.

Festiwal Halloween w Disneylandzie

Tegoroczne obchody Halloween w paryskim Disneylandzie będą silnie powiązane z urodzinami Mickiego. To właśnie przypadający w tym roku jubileusz będzie motywem przewodnim dla wszystkich dekoracji. Podczas trwania festiwalu tradycyjnie będzie można też zobaczyć halloweenową paradę, którą poprowadzi nie kto inny jak jubilat w przygotowanej specjalnie na tę okazję platformie. W paradzie wezmą oczywiście udział czarne charaktery Disneya: Diabolina, Królowa Kier czy Jafar. Oni także są zaproszeni na urodziny Myszki Mickey. W rzeczywistości są jednak bardzo sympatyczni i chętnie pozują z gośćmi do zdjęć. Straszne miny robią jedynie do kamery!

31 października, jak co roku, odbędzie się też impreza halloweenowa. Tego dnia bramy parku wyjątkowo zamykają się dopiero o 2 w nocy, a do środka można wejść we własnym przebraniu (strój dowolny, ważne jest jedynie, aby nie zasłaniał twarzy, zabronione są też wszelkie zagrażające bezpieczeństwu innych gości rekwizyty). W programie wydarzenia jest okolicznościowa parada i mnóstwo widowiskowych pokazów. Korzystać będzie można też ze wszystkich parkowych atrakcji.

→ Bilety na Disney’s Halloween Party kupisz na Parkmania.pl

A Very Merry ChrisMouse! Gwiazdka w Disneylandzie

10 listopada halloweenowe dekoracje ustąpią miejsca świątecznym światełkom i ogromnej choince, która stanie w centralnym punkcie parku (Town Square). Bajeczne dekoracje to jednak nie wszystko, w gwiazdkowym programie przewidziano następujące wydarzenia:

Mickey’s Magical Christmas Light

Co to za gwiazdka bez Świętego Mikołaja! Będzie można go spotkać codziennie tuż obok choinki na Town Square w towarzystwie Mickiego i Minnie.

Taneczne show i koncert w wykonaniu Mickey’s Christmas Big Band

Pokaz Mickey’s Christmas Big Band przeniesie nas myślami do czasów, gdy Mickey był jeszcze debiutantem w świecie filmu. Tancerze w strojach nawiązujących stylem do mody lat 20. wykonają widowiskowy układ choreograficzny, a następnie na scenie teatru Animagique pojawi się sam Mickey i inni bohaterowie Disneya, by także zatańczyć i wykonać kilka świątecznych utworów. Koniecznie należy dodać, że Mickey będzie grał na perkusji!

Niespodzianka od Minnie

Chodzą słuchy, że Minnie szykuje dla Mickiego specjalną, urodzinową niespodziankę. Ta nie byłaby jednak niespodzianką, gdybyśmy teraz zdradzili wam jej szczegóły. Dlatego, będąc w parku w grudniu lub listopadzie bądźcie gotowi na to, że w każdej chwili możecie zostać zaskoczeni.

Świąteczna parada

Każda parada w Disneylandzie jest wyjątkowym wydarzeniem, ta gwiazdkowa jest jednak jeszcze bardziej magiczna. Niecodziennie można w końcu zobaczyć, jak postaci Disneya maszerują przez parkowe uliczki w rytm świątecznych melodii. Niesamowitą atmosferę potęgują też stanowiące tło dla parady świąteczne dekoracje.

Goofy Incredible Christmas

Począwszy od 10 listopada w Disneylandzie będzie można podziwiać nie jeden, a dwa wieczorne pokazy świateł i fajerwerków. Drugi będzie wyświetlany na fasadzie Hollywood Tower w Walt Disney Studios. Program iluminacji bazuje na klasycznych, bożonarodzeniowych bajkach.

A Mery Stichmas

16 listopada w programie wydarzeń w Parku pojawi się jeszcze jedno show. Mowa o pokazie Mery Stichmas, który będzie prezentowany codziennie na scenie plenerowej w pobliżu zamku Śpiącej Królewny. Bierze w nim udział nie tylko Stich, ale także wiele innych bohaterów Disneya.

Sylwester w Disneylandzie

Ostatni dzień w roku to w Disneylandzie wyjątkowe święto. Wszystkie atrakcje otwarte są do późnych godzin nocnych. Do tego dochodzą widowiskowe pokazy i jeszcze efektowniejszy niż zwykle pokaz fajerwerków. Nowy Rok witany w takich okolicznościach musi być szczęśliwy!  

→ Bilety na Disney’s New Year’s Eve Party są wciąż dostępne na Parkmania.pl. Ilość miejsc jest ograniczona!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.