Przewodnik po parkach rozrywki

Mickey ma już 90 lat! Disneyland hucznie świętuje urodziny Myszki

Tagi: Disneyland Paris, Bilety Do Disneylandu, Kolejki Do Atrakcji W Disneylandzie, Urodziny Myszki Mickey W Disneylandzie

Mickey ma już 90 lat! Disneyland hucznie świętuje urodziny Myszki

Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, Myszka Mickey to już sędziwy staruszek. Sympatyczna myszka zadebiutowała na ekranach kin, gdy hitem mody była fryzura na pazia, a w klubach tańczono charlestona, czyli w 1928 r. I choć premiera pierwszego filmu z jej udziałem miała miejsce w maju, paryskie obchody urodzin Myszki Mickey przełożono na jesień. Rozpoczynają one się wraz z początkiem października i potrwają tyle dni, ile lat ma Mickey.

Zanim o urodzinowych atrakcjach, kilka słów o Myszce Mickey

Choć dziś uwielbiana na całym świecie, Myszka Mickey nie od razu zdobyła sympatię publiczności. Pierwszy film z jej udziałem („Crazy Plane” z 1928 r., którego rocznicę premiery właśnie świętujemy) nie trafił nawet do szerszej dystrybucji.

Wszystko zmieniło się jednak, gdy w filmie „Parowiec Willie”, Mickey przemówił głosem Walta Disneya. Dla widzów była to absolutna nowość, bo tylko nieliczne filmy były wówczas udźwiękowione. Tymczasem Mickey śpiewał, pogwizdywał, dźwięki wydawały też wykorzystywane przez bohaterów animacji rekwizyty. Nikt dotąd nie odważył się na podobne posunięcie. Jeśli w filmie pojawiała się muzyka, była jedynie tłem dla akcji, a nie jej integralną częścią.

Walt Disney postanowił jednak, że jego film będzie inny. Sprzedał ukochany samochód i postawił wszystko na dźwiękowy film animowany. Inwestycja zwróciła mu się znacznie szybciej, niż mógł się tego spodziewać, bo zaledwie cztery lata później otrzymał od Akademii Filmowej Oscara za stworzenie postaci Myszki Mickey. 


Postać Myszki Mickey nie powstałaby gdyby nie jej pierwowzór - królik Oswald (po prawej).

W międzyczasie Mickey przeszedł delikatną metamorfozę: powiększono mu głowę i uszy, czarne dotąd oczy zyskały źrenice, a na dłoniach postaci pojawiły się białe rękawiczki. Wszystko po to, aby upodobnić go do dziecka, bo to najmłodsi widzowie okazali się jego największymi fanami.

Pojawiły się także gadżety oraz książki wykorzystujące jego wizerunek, a następnie – park rozrywki w Anaheim, w Kalifornii, którego Mickey został gospodarzem. Parki Disneya to najpopularniejsze parki rozrywki na całym świecie a firma Walt Disney Parks and Resorts jest największą firmą w branży parków rozrywki. W każdym z parków Mickey, mimo swoich 90. lat, przewodniczy paradzie, uczestniczy w spektaklach, jakie się w nich odbywają i pozuje z gośćmi do zdjęć. A ci na pamiątkę po pobycie w Disneylandzie, najchętniej zaopatrują się w charakterystyczne, okrągłe uszy.

→ Podobno Walt Disney zainspirował się europejskim parkiem rozrywki, zanim otworzył Disneyland. Przeczytaj o który park chodzi!

Dlaczego warto złożyć Mickiemu urodzinową wizytę?

Obchody urodzin Myszki Mickey w paryskim Disneylandzie rozpoczną się w październiku i potrwają do końca grudnia. Wydarzenie nie bez powodu nosi nazwę „The Biggest Mickey Party”.  Będzie to najdłuższa jak do tej pory impreza urodzinowa Mickiego. Obchody potrwają aż 90. dni, w związku z czym po części łączą się z festiwalem Halloween i wydarzeniami, jakie będą mieć miejsce w parku w sezonie gwiazdkowym. 

→ Kup bilety do Disneylandu bez wychodzenia z domu

 

1.    Gigantyczny tort urodzinowy w każdej krainie w Disneylandzie

Mickey postarał się, aby goście odwiedzający park podczas trzech ostatnich miesięcy w roku, cały czas pamiętali o jego urodzinach. W każdej z magicznych krain parku natknąć można się bowiem na ogromny urodzinowy tort. Niestety jest to wyłącznie dekoracja, której nie można skosztować. Koniecznie trzeba zrobić sobie jednak zdjęcie na jego tle, bo instalacja to prawdziwa uczta, ale tylko dla oczu.

W razie, gdyby widok gigantycznego ciasta obudził w was apetyt na coś słodkiego, polecamy udać się do którejś z restauracji w Disneylandzie. Poświęciliśmy im cały cykl wpisów.

2.    PhilharMagic – nowa animacja w 4D

Z okazji urodzin Mickiego w programie pojawiło się też nowe show. Właściwie jest to prezent od Kaczora Donalda, który postanowił chwycić za batutę i wraz z orkiestrą zagrać przyjacielowi największe przeboje z filmów Disneya. Donald nie jest jednak dyrygentem, dlatego realizacja tego pomysłu nie idzie mu zbyt sprawnie. Podczas projekcji filmu na pewno jednak usłyszymy:

  • "Gościem bądź" z filmu „Piękna i Bestia”
  • “Naprawdę chcę" z “Małej syrenki”
  • "Strasznie już być tym królem chcę" z Króla Lwa
  • "You Can Fly" from Peter Pan
  • "Wspaniały Świat " z Alladyna

Piosenki wykonywane będą w oryginalnej angielskiej i francuskiej wersji językowej. Film trwa ok. 12 min. i można go zobaczyć w Teatrze Discoveryland.

3.    Z wizytą w garderobie Mickiego

Mickey też postanowił przygotować niespodziankę urodzinową dla swoich gości. W związku z okrągłym jubileuszem będzie można go odwiedzać w jego prywatnej garderobie, znajdującej się na terenie Fantasyland w Walt Disney Park. Będzie można tam zobaczyć nie tylko Mickiego, ale i wiele jego kostiumów.

4.    Widowiskowy pokaz sztucznych ogni

Każdy wieczór w Disneylandzie kończy zapierający dech w piersiach mapping na fasadzie zamku Śpiącej Królewny zakończony widowiskowym pokazem sztucznych ogni. Nie inaczej będzie podczas urodzin Mickiego, w tym czasie show będzie jednak jeszcze bardziej spektakularne. W końcu Mickey ma ponad 90 lat doświadczenia w zabawianiu gości, doskonale wie więc co robić, aby osoby uczestniczące w jego urodzinach opuściły park z głową pełną niezapomnianych przeżyć.

Bilety do Disneylandu taniej przez internet

Jesień to bardzo dobry czas na wizytę w Disneylandzie. Jest znacznie mniej gości co oznacza krótsze kolejki do atrakcji. Większość atrakcji jest pod dachem, więc nawet gdyby pogoda była gorsza i padał deszcz, możemy bez problemu skorzystać z większości z nich. 

→ Kup bilety do Disneylandu bez wychodzenia z domu
 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.