Przewodnik po parkach rozrywki

Potworny październik w parkach rozrywki. Jakich halloweenowych atrakcji możemy spodziewać się w tym roku?

Tagi: Disneyland, Energylandia, Europa Park, Halloween

Potworny październik w parkach rozrywki. Jakich halloweenowych atrakcji możemy spodziewać się w tym roku?

Dzieci uwielbiają przebieranki, nic więc dziwnego, że Halloween jest jednym z ich ulubionych dni w roku. W parkach rozrywki święto duchów trwa jednak znacznie dłużej niż jeden wieczór. Dynie i pajęczyny pojawiają się w nich zazwyczaj wraz z początkiem października. Są one jednak  zaledwie tłem dla licznych halloweenowych atrakcji. Oto czego można się spodziewać w najpopularniejszych parkach.

Europa-Park

Obchody Halloween w Europa Park rozpoczęły się już 22 września. Jeszcze zanim liście na drzewach zaczęły się czerwienić, pojawiły się tam dynie, kolorowe chryzantemy, kiście kukurydzy i pęczki słomy.

Metamorfozę przeszły też niektóre atrakcje. Karuzela ‘Koffiekopjes’ w strefie holenderskiej to teraz „Griezelkopjes”, co w tłumaczeniu z niderlandzkiego oznacza przerażające filiżanki. Przejażdżka odbywa się bowiem wśród mgły, dymu i niepokojącej muzyki. W strefie francuskiej spotkać można natomiast animatorów, którzy malują na dziecięcych twarzach dynie, pajęczyny i duchy.

Goście, którzy mają co najmniej 16 lat, mogą natomiast odwiedzić czynną wyłącznie podczas obchodów Halloween strefę „Traumatica”. Przenosi ona nas do postapokaliptycznych czasów, gdzie o władzę na ziemi walczy pięć wrogich obozów. Mijając bramę „Traumatici”, należy opowiedzieć się po stronie jednego z nich.

31 października tradycyjnie odbędzie się halloweenowa, taneczna impreza podczas której korzystać będzie można ze wszystkich parkowych atrakcji. Wstęp na wydarzenie jest dodatkowo płatny, podobnie jak wejście do strefy Traumatica.

 


Traumatica przenosi nas do postapokaliptycznych czasów, gdzie o władzę na ziemi walczy pięć wrogich obozów.

 

Disneyland

Tegoroczne Halloween w Disneylandzie połączone jest z obchodami 90 urodzin Myszki Mickey. Poświęciliśmy osobny artykuł temu wydarzeniu:

→ Jak nie kochać jesieni i zimy w Disneylandzie! Zobacz, jakie atrakcje czekają na gości w tym roku
→ Mickey ma już 90 lat! Disneyland hucznie świętuje urodziny Myszki Mickey

Legoland Billund Resort

Duński Legoland podobnie, jak inne parki w październiku stroi się w jesienne i halloweenowe dekoracje. Tam część z nich wykonana jest jednak z klocków LEGO®, udało się z nich zbudować nawet gigantyczną dynię! Na wszystkich gości, którzy w najbliższym czasie zdecydują się odwiedzić park, czekają też wyjątkowe atrakcje. Do programu wraca gra terenowa dla dzieci „Klocek albo psikus”, zwiedzać będzie można też dom strachów. A na wszystko jest więcej czasu niż zwykle, bo od 15 od 21 października Legoland będzie czynny do 21:00.

Będąc w Legolandzie, koniecznie należy zajrzeć również do Givskud ZOO. Tam także możemy spodziewać się okolicznościowych dekoracji. W związku z Halloween do zwierząt zamieszkujących park dołączyły też gatunki jadowite i trujące np. pająki tarantule. Nie trzeba się jednak ich obawiać – animatorzy zadbają o to, by dzieciom nic się nie stało. Zatroszczą się też o to, aby żaden z gości się nie nudził. W programie jest m.in. malowanie twarzy na wzór jadowitych zwierząt i warsztaty wycinania lampionów z dyni.

Warto odwiedzić także dwa pobliskie miasteczka: Vejle i Lillebælt. Tam także czeka na dzieci mnóstwo halloweenowych atrakcji. Poza tym jesienią prezentują się po prostu magicznie.

 

 

Heide Park

Na odwiedziny w Heide Park najlepiej wybrać któryś z październikowych weekendów. Obchody Halloween mają bowiem miejsce w każdy piątek i sobotę począwszy od 12 do 27 października. Park jest wówczas czynny dłużej, a każdy wieczór kończy spektakularny pokaz fajerwerków nad jeziorem. W programie pojawiły się też nowe atrakcje: dzieci mogą liczyć na halloweenowy makijaż i wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba, a na nieco starszych i odważniejszych gości czeka specjalna halloweenowa strefa „Obskuria”, czyli świat niczym z horroru wykreowany w opuszczonej części parku. Podobnie jak w przypadku Europa Park wejście do Obscurii jest dodatkowo płatne, nie jest to jednak wysoka kwota (4€).

Energylandia

Energylandia w odróżnieniu od innych parków w październiku przybiera nie tyle halloweenowy, co jesienny kostium. W całym parku pojawią się setki dyń i jesiennych kwiatów, a w menu restauracji – bogactwo jesiennych smaków. Dopiero 18 października dołączą do nich typowe dla Halloween pajęcze sieci, nietoperze i inne dekoracje. Na ostatnią sobotę października zaplanowano także huczną halloweenową imprezę, podczas której wszystkie atrakcje będą otwarte do późnych godzin nocnych, a bilety po 18:00 o połowę tańsze.

 

 

Legendia

Obchody Halloween w Legendii są najkrótsze. Czarownice i potwory będą gościć w parku jedynie w ostatni weekend października. Tym bardziej nie można przegapić okazji uczestniczenia w wydarzeniu. Oprócz towarzystwa przerażających stworów w programie są warsztaty wycinania lampionów z dyni i pokaz w wykonaniu teatru ognia. Do późnej nocy korzystać będzie można też z parkowych atrakcji, w tym obsypanego w tym roku nagrodami Bazyliszka.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.