Przewodnik po parkach rozrywki

Posiłki w Disneylandzie. Przykładowe ceny pakietów hotelowych.

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Posiłki W Disneylandzie, Czy Warto Wykupic Wyzywienie W Disneylandzie, Wyzywienie W Disneylandzie, śniadania W Disneylandzie

Posiłki w Disneylandzie. Przykładowe ceny pakietów hotelowych.

W zestawieniu z innymi wydatkami jakie należy ponieść w związku z wyjazdem do Disneylandu, wykupienie posiłków może wydawać się zbędne. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdziliśmy ceny poszczególnych opcji wyżywienia, jakie oferuje Disneyland.

Opcje wyżywienia (Hotel, Standard, Plus, Premium) są dostępne wyłącznie dla osób, które zdecydują się na nocleg w jednym z hoteli Disneya. Nie mogą z nich korzystać osoby, które wchodzą do parku tylko z biletami wstępu. Rodzaje wyżywienia były już tematem drugiego artykułu z cyklu „Posiłki w Disneylandzie”. Tym razem skupimy się na tym, jak dobrać odpowiednią formę wyżywienia w zależności od budżetu przeznaczonego na wyjazd. 

 

Opcja dla bardzo oszczędnych – rezygnujemy z wyżywienia

Jest to nadal popularna opcja wśród gości z Polski. Goście hoteli Disneya nie są bowiem zobowiązani do wykupienia wyżywienia. Warto jednak mieć na uwadze, że od 29 marca 2017 wszyscy, którzy zarezerwują nocleg na terenie Disneylandu nie otrzymują w jego cenie już śniadania (dotychczas śniadanie wliczone było w cenę pobytu). Należy więc zorganizować sobie wyżywienie we własnym zakresie bądź wykupić opcję.

Osoby, które rezygnują z wyżywienia na terenie Disneylandu zazwyczaj robią zakupy z wyprzedzeniem w supermarkecie. Warto jednak mieć na uwadze, że najbliższy supermarket jest dość daleko i na pewno nie ma sensu marnować czasu na dojechanie do niego każdego dnia. W przypadku Rancza Crocketta przywiezienie własnego jedzenia ma uzasadnienie, gdyż każdy domek jest wyposażony w aneks kuchenny i na miejscu można samemu przygotować sobie posiłki. 

We wszystkich hotelach Disneya (poza Ranczem) pokoje nie są jednak przystosowane do samodzielnego przygotowywania posiłków, dlatego przed wyjazdem warto rozważyć wykupienie przynajmniej śniadań. W przypadku pobytu z małymi dziećmi śniadanie w hotelowej restauracji jest zbawieniem.


Aneks kuchenny w jednym z domków na Ranczu Crocketta

 

Ograniczony budżet – wykupujemy jedynie śniadanie

Śniadanie można oczywiście zakupić także na miejscu, ale jego ceny nie są już tak atrakcyjne, jak zakup posiłków z wyprzedzeniem. Wiele osób będzie decydować się pewnie na szybkie śniadanie w którymś z lokali na terenie parku, po wyjściu rano z hotelu, jednak warto rozważyć, czy z małymi dziećmi u boku to rozwiązanie jest wygodne.

Zmiany w ofercie gastronomicznej Disneylandu sprawiły, że istnieje duża dowolność w wyborze miejsca na śniadanie. Przy ograniczonym budżecie lepiej jest jednak ograniczyć się do hotelowej restauracji, gdyż wychodzi najtaniej. W przypadku hotelu Santa Fe zjemy śniadanie w restauracji La Cantina za 72 zł (cena za osobę dorosłą za 1 dzień pobytu) i za 63 zł w przypadku śniadania dla dziecka w wieku 3-11 lat. W cenie posiłku jest ciepły napój, croissanty, sery, jogurty, owoce, płatki śniadaniowe i wiele innych przysmaków. W droższych hotelach i restauracjach można ponadto liczyć na jajecznicę, omlet i inne ciepłe dania ze śniadaniowego menu. Śniadanie w hotelu z wyższej kategorii, np. w Sequoia Lodge to odpowiednio 85,50 zł (dorosły) i 65,50 zł (dziecko 3-11 lat) za 1 dzień pobytu.

 


Bufet śniadaniowy w hotelu Sequoia Lodge

 

Dwa posiłki czyli mamy co zjeść - Half Board w opcji Standard lub w opcji Plus

Wyżywienie typu Half Board Standard to bardzo wygodne rozwiązanie. W przypadku tej opcji goście mogą zjeść śniadanie oraz dodatkowo jeden posiłek (lunch lub kolację) w wybranych restauracjach na terenie parków lub Disney Village. Większość osób, które decydują się na Half Board zaczyna dzień od śniadania, a później, pod koniec dnia udaje się do wybranej restauracji na obiadokolację. W międzyczasie można się oczywiście wspomagać różnymi przekąskami. Warto pamiętać, by stolik na obiadokolację zarezerwować z wyprzedzeniem, w porze kolacji restauracje są bardzo oblegane.

Half Board Standard dla gości hoteli Santa Fe i Cheyenne to koszt 157,50 zł dla osoby dorosłej za 1 dzień pobytu i 112,50 zł dla dziecka w wieku 3-11 lat. W droższych hotelach (Sequoia Lodge, Newport Bay i New York Hotel) należy zakupić opcję Half Board Plus, co wiąże się z kosztem w wysokości 220,50 zł za osobę dorosłą za 1 dzień pobytu i 148,50 zł dla dziecka w wieku 3-11 lat.

Nie są to najniższe ceny, jednak jeśli planujemy jeść posiłki na terenie Disneyland Resort to jest to koszt, który nam się zwróci. Rezerwując bowiem wyżywienie z wyprzedzeniem mamy atrakcyjniejszą cenę niż zakup posiłków na miejscu.


Restauracja 'Chuck Wagon Buffet' w hotelu Cheyenne

 

Coś dla tych, który chcą wykorzystać pobyt w Disneylandzie do maksimum – Full Board w opcji Premium

Full Board Premium to śniadanie oraz 2 posiłki w ciągu dnia (lunch oraz kolacja). Za wyżywienie w najdroższej opcji musimy zapłacić 513 zł za osobę dorosłą za 1 dzień pobytu i 328,50 zł za dziecko w wieku 3-11 lat. W zamian otrzymujemy jednak coś znacznie więcej niż całodzienne wyżywienie – wyrafinowane menu ponad 20 restauracji w parku, towarzystwo księżniczek Disneya w kultowej restauracji L’Auberge de Cendrillon a także wstęp na Buffalo Bill's Wild West Dinner Show. Wszystko to jest w cenie.


Tak wygląda zabawa podczas 'Buffalo Bill's Wild West Show'

 

Artykuł jest czwartą częścią cyklu o posiłkach w Disneylandzie, w którym opisaliśmy różne zagadnienia związane z ofertą gastronomiczną w parku. Osoby, które nie miały jeszcze okazji się z nimi zapoznać odsyłamy do poniższych linków:

W kolejnych artyklach piszemy jeszcze poszczególne restauracje znajdujące się na terenie Disneyland Resort i podamy ceny posiłków a także jakiego jedzenia w danym miejscu możemy się spodziewać.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.