Przewodnik po parkach rozrywki

Disneyland: Restauracje dla osób o specjalnych wymaganiach żywieniowych

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Disneyland Paryż, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Czy Warto Wykupic Wyzywienie W Disneylandzie, Posiłki W Disneylandzie, Restauracje W Disneylandzie, Posilki Dla Wegetarian, Wyzywienie W Disneylandzie Dla Alergikow, Restauracje W Disneylandzie Bez Glutenu, Restauracje W Disneylandzie Dla Osób O Specjalnych Wymaganiach żywieniowych

Disneyland: Restauracje dla osób o specjalnych wymaganiach żywieniowych

Oferta restauracji w Disneylandzie jest dostosowana do bardzo szerokiego grona osób, także tych o specjalnych wymaganiach żywieniowych. Jeśli nie tolerujesz glutenu albo masz uczulenie na któryś z powszechnie stosowanych w kuchni produktów podczas wizyty w Disneylandzie wcale nie musisz polegać wyłącznie na własnym prowiancie.

 

Jedzenie poza domem to dla alergików spore wyzwanie. Osoby uczulone na niektóre popularne składniki pokarmowe nie mogą niestety stołować się w każdej restauracji. Na szczęście, większość lokali gastronomicznych w Disneylandzie uwzględnia specjalne wymagania żywieniowe swoich gości. Menu wegetariańskie to już standard. Problemów ze znalezieniem miejsca na posiłek nie mają też osoby z nietolerancją glutenu i laktozy. Na śniadaniach obok zwykłych bułeczek i croissantów można z łatwością znaleźć pieczywo bezglutenowe i mleko roślinne. Ponadto dla wyjątkowo wymagających gości przygotowano coś jeszcze…

Menu Natama - z myślą o alergikach

Natama to menu stworzone specjalnie z myślą o alergikach. Ze składających się na nie dań wykluczono aż 16 składników, które są często przyczyną alergii i nietolerancji pokarmowych: 


 1. Orzeszki ziemne
 2. Seler
 3. Owoce morza
 4. Kiełki i nasiona kozieradki
 5. Gluten
 6. Mleko i produkty mleczne
 7. Łubin
 8. Mięczaki
 9. Musztarda
 10. Orzechy - różne rodzaje
 11. Jajka
 12. Soczewica
 13. Ryby
 14. Sezam
 15. Soja
 16. Siarczyny


Dania z menu Natama w niczym nie przypominają bezsmakowych, dietetycznych posiłków, z którymi najczęściej można skojarzyć tego typu jedzenie. Składają się na nie dwie przystawki (zupa krem z pomidorów i tarta z pomidorami i zielonym groszkiem) oraz cztery dania główne (wołowina z oliwkami i ziemniakami; wołowe klopsiki z ryżem w sosie neapolitańskim; wegetariański makaron z grzybami i brokułami; kiełbaski z ziemniakami i pastą z cukinii). Na deser podaje się zwykle pieczone owoce np. karmelizowane jabłka i gruszki.

Komu i gdzie zgłosić alergię przed wizytą w Disneylandzie?

Jeśli cierpisz na jedną z popularnych alergii pokarmowych przed wyjazdem do Disneylandu koniecznie zapoznaj się z menu poszczególnych restauracji. Po krótce opisaliśmy je w cyklu „Restauracje w Disneylandzie”. Bardziej szczegółowe informacje są jednak dostępne na oficjalnej stronie Disneylandu.

Mając wiedzę o tym, co podawane jest w poszczególnych restauracjach, szybciej znajdziesz lokal odpowiedni dla siebie. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie rezerwacji w jednej z restauracji (rekomendujemy to rozwiązanie wszystkim tym, którzy planują stołować się w restauracjach bufetowych i tych z obsługą kelnerską, aby nie tracić czasu na czekanie na wolny stolik. Rezerwacja stolika jest bezpłatna!) możesz poinformować obsługę o swoich wymaganiach. Może wówczas wystarczy wykluczyć z posiłku tylko jeden składnik?

Zawsze możesz też postawić na dania z menu Natama. Są one dostępne w większości restauracji w Disneylandzie (także tych typu quick service). Ze szczegółową listą miejsc, które serwują potrawy dedykowane alergikom można się zapoznać zaglądając na 5 stronę broszury o alergiach pokarmowych, która została opublikowana na oficjalnej stronie Disneylandu (tekst w języku angielskim).

Gdy planujesz zakup wyżywienia wraz z noclegiem na terenie Disneyland Resort za pośrednictwem Parkmania.pl - powiedz nam o twoich szczególnych wymaganiach żywieniowych.]

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.