Przewodnik po parkach rozrywki

Co nowego w parkach rozrywki Europy w 2015 roku?

Tagi: Disneyland Paris, Legoland Billund, Legoland W Danii, Gwiezdne Wojny, Frozen, Kraina Lodu, Elsa I Anna, X-wing

Co nowego w parkach rozrywki Europy w 2015 roku?

Wiosna już za oknem, a to oznacza, że większość parków rozrywki przygotowuje się do sezonu a.d. 2015 i wkrótce otwiera swoje bramy dla klientów. Ponad 300 europejskich parków rozrywki wydaje rocznie około 550 milionów Euro na nowe atrakcje by zachęcić turystów do odwiedzin. Dziś sprawdzamy, co znajdziemy w dwóch parkach odwiedzanych chętnie przez Polaków.

Zgodnie z najnowszymi badaniami Stowarzyszenia IAAPA, 307 parków rozrywki w Europie dostarcza rozrywki około 150 milionom odwiedzających rocznie! Jak mówi Karen Staley z IAAPA: “Parki rozrywki stale inwestują zatem w nowe atrakcje, by co roku zachęcać gości do powrotu i by stale przyciągać nowych odwiedzających”.

W tym roku niektóre parki koncentrują nowe atrakcje na postaciach i historiach znanych z dużego ekranu. To zawsze przyciąga do parków gości. Pojawiają się też nowe roller coastery o odmiennej niż filmowa tematyce.


Disneyland Paris, Francja
W Disneylandzie w tym roku mamy "Lato z Krainą Lodu" ("Frozen Summer"). Kraina Lodu podbilła serca wielu dzieci i dorosłych na całym świecie. Teraz bohaterów tej pięknej animacji można spotkać w Disneylandzie. W terminie 1 czerwca - 13 września goście będą mogli obejrzeć zupełnie za darmo 20-minutowy musical, w którym zobaczą Elsę i Annę. Musical - karaoke, podczas którego razem z bohaterami będzie można zaśpiewać ulubione przeboje z filmu będzie miał miejsce kilka razy w ciągu dnia, więc nie ma szans, by go przegapić. A prawdziwe fanki Elsy i Anny mogą obejrzeć go nawet kilkukrotnie!

Elsę i Annę będzie można również zobaczyć każdego dnia w powyższym terminie podczas parady Disney Magic. Także podczas wieczornego pokazu Disney Dreams fani Krainy Lodu zobaczą piękną iluminację świetlną nawiązującą do filmu.

Park otwarty jest przez cały rok.
Zamów bilety, sprawdź ofertę pobytową.


Tylko w Disneylandzie można spotkać bohaterów Krainy Lodu!

Legoland Billund, Dania
Legoland w Danii zaprasza wszystkich gości już od 28 marca. W tym roku na fanów Gwiezdnych Wojen i nie tylko czeka naturalnych rozmiarów myśliwiec X-Wing, charakterystyczny statek kosmiczny z serii filmów o Luke'u Skywalkerze. Ten X-Wing, którego zobaczyć będzie można już wiosną, zbudowany został z aż 5 milionów klocków LEGO®! X-Wing ma 3 metry wysokości, 13 metrów rozpiętości skrzydeł i waży ponad 20 ton. Ponadto oprócz tego, że imponuje gabarytem wydaje charakterystyczne dźwięki i ma wbudowane profesjonalne oświetlenie, to wszystko po to by goście mogli poczuć się jak w prawdziwym hangarze z międzygalaktycznymi statkami. W zeszłym roku statek pojawił się na Times Square w Nowym Jorku, gdzie zadziwił rozmiarem największych fanów klocków LEGO®

Otwarcie parku: 28 marca.
Zamów bilety, sprawdź ofertę pobytową.
 


X-Wing na Times Square. W tym roku model doleciał do Legolandu w Danii!


 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.