Przewodnik po parkach rozrywki

Czy w Walt Disney Studios Park istnieją ograniczenia wzrostu?

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Parki Rozrywki, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Bilety Wstępu Do Disneylandu, Walt Disney Studios, Ograniczenia Wzrostu, Bilety Na Dwa Parki, Disneyland Park, Atrakcje W Disneylandzie Dla Dzieci, Najciekawsze Atrakcje, Mapa Disneylandu, Na Jakie Atrakcje Dzieci Wejda

Czy w Walt Disney Studios Park istnieją ograniczenia wzrostu?

Przed wyjazdem do Disneylandu warto się dobrze przygotować. Zwłaszcza jadąc z dziećmi. Warto między innymi sprawdzić, z których atrakcji nasze dziecko będzie mogło skorzystać, a na które nie wejdzie. O co chodzi? O ograniczenia wzrostu. Czemu one służą i czy trzeba się nimi przejmować w Walt Disney Studios® Park?


Czemu służą ograniczenia wzrostu?

Ograniczenia wzrostu stosowane w parkach rozrywki mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa atrakcji, szczególnie w przypadku roller coasterów i innych bardziej ekstremalnych atrkacji. Zabezpieczenia tych atrakcji projektowane są bowiem z myślą o konkretnym wzroście. Gdy do wagonika wsiądzie dziecko niższe, niż zakładali producenci i niż wymaga tego ograniczenie, zabezpieczenia mogą nie być całkowicie skuteczne.

Warto sprawdzić, czy wybrana atrakcja posiada ograniczenia wzrostu jeszcze zanim wyjedziecie.


Dlatego nie warto się denerwować, gdy napotkamy na swojej drodze tego typu przeszkodę. Dzięki stosowaniu ograniczeń przejazdy kolejkami czy karuzelami są bezpieczne dla pasażerów.

Czy atrakcje mogą być nieczynne?

Zdarza się, że niektóre atrakcje są zamknięte. Może się to wiązać z przeglądem technicznym atrakcji, renowacją atrakcji itp. Parki zazwyczaj informują na swojej oficjalnej stronie, które atrakcje są zamknięte (zwłaszcza, gdy są to planowane zamknięcia atrakcji). Aby nie być rozczarowanym warto również sprawdzić przed wyjazdem, czy najbardziej interesujące nas atrakcje będą otwarte podczas naszego pobytu w parku.

Dwa parki Disneya - ponad 50 atrakcji

Przed podróżą po atrakcjach małe przypomnienie: Disneyland® Paris to ogromny kompleks rekreacyjno-rozrywkowy, w którym znajdziemy nie jeden, a dwa parki Disneya: Disneyland® Park oraz Walt Disney Studios® Park. Na terenie obu parków znajduje się około 50 atrakcji. Większość z nich przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, co w praktyce oznacza, że większość nie ma ograniczeń wzrostu. Ponadto większość atrakcji jest kryta, zatem można je odwiedzać praktycznie przez cały rok. W poniższym artykule skupiamy się na ograniczeniach wzrostu w Walt Disney Studios® Park
→ Przeczytaj także: Ograniczenia wzrostu w Disneyland® Park. Na które atrakcje nasze dziecko nie wejdzie?

Planując pobyt jeszcze przed wyjazdem możemy zaoszczędzić sporo czasu na miejscu.


Jeśli planujesz odwiedziny Disneylandu gorąco zachęcamy cię, abyś zapoznał się z mapkami parków jeszcze przed wizytą. Pomoże to w wybraniu atrakcji i ustaleniu planu ich zwiedzania. Może wydaje ci się to zbędne, ale z naszego doświadczenia wiemy, że planując pobyt jeszcze przed wyjazdem możemy zaoszczędzić sporo czasu na miejscu. Sprawdź jak wyglądaja mapy parków jeszcze przed wizytą [KLIK]

→ Przeczytaj: Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie? 

Ograniczenia wzrostu w Walt Disney Studios® Park

Dobra wiadomość dla dzieci i dla ich rodziców jest taka, że w Walt Disney Studios® Park, podobnie jak w przypadku Disneyland® Park także znajdziemy atrakcje bez ograniczeń wzrostu. Niektóre z nich to przejażdżki inspirowane lubianymi filmami Walt Disney Studio, inne to spektakularne pokazy czy spacery. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyjątek od tego stanowi 5 bardziej ekstremalnych. Atrakcje bez ograniczeń wzrostu:

 • Armageddon : les Effets Spéciaux
 • Art of Disney Animation®
 • Cars Quatre Roues Rallye
 • Disney Studio 1
 • Les Tapis Volants - Flying Carpets Over Agrabah®
 • Ratatouille: The Adventure
 • Slinky® Dog Zigzag Spin
 • Studio Tram Tour®: Behind the Magic


Ratatouille: The Adventure to atrkacja której nie można przegapić podczas wizyty w Disneylandzie

Atrakcje z ograniczeniami wzrostu:

  • Toy Soldiers Parachute Drop – z wieży swobodnego spadku mogą korzystać dzieci od 81 cm wzrostu.
  • Crush's Coaster® - przejażdżka w morskich klimatach, która momentami nabiera szybkości zapierającej dech w piersi. Dlatego wstęp na nią mają dzieci wyższe niż 107 cm wzrostu.
  • RC Racer – 25-metrowy rollercoaster jadący do przodu i do tyłu przeznaczony jest dla dzieci powyżej 120 cm wzrostu.
  • Rock 'n' Roller Coaster starring Aerosmith – na rollercoaster z mocnym rockowym akcentem, w którym dodatkową atrakcją są migające światła mogą wejść dzieci powyżej 120 cm wzrostu.
  • The Twilight Zone Tower of Terror™ - ta atrakcja dostarcza tylu emocji, że mniejsze dzieci mogłyby się przestraszyć. Wejście możliwe tylko dla osób powyżej 102 cm wzrostu.


Wrażenia z The Twilight Zone Tower of Terror™ na pewno mocno zapadną wam w pamięć.Toy Soldiers Parachute Drop to atrakcja, z której mogą skorzystać nieco starsze dzieci


Zastanawiasz się czy warto jest odwiedzić Disneyland? Zanim kupisz bilety, sprawdź koniecznie co jest w ich cenie. 
Przeczytaj też artykuł: Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie? 

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.