Przewodnik po parkach rozrywki

Rodzicu, czy znasz podstawowe zasady pierwszej pomocy?

Tagi: Parki Rozrywki, , Pierwsza Pomoc, Pierwsza Pomoc Na Wakacjach, Podstawowe Zasady Pierwszej Pomocy

Rodzicu, czy znasz podstawowe zasady pierwszej pomocy?

Wakacje to czas beztroskiego odpoczynku. Letnia atmosfera nie powinna jednak usypiać naszej czujności, zwłaszcza wtedy gdy wybieramy się do miejsc, gdzie latem przewijają się tłumy turystów. Parki rozrywki niewątpliwie do nich należą. Mimo tego, że ich obsługa stara się zapewnić gościom maksymalne bezpieczeństwo tu również może przytrafić się wypadek. Co zrobisz jeśli sytuacja zmusi się Cię do udzielenia pierwszej pomocy? Będziesz bezczynnie czekać na pomoc w sytuacji, gdzie szybka reakcja jest tak istotna?


Są wakacje, całą rodziną wybraliście się do parku rozrywki. Właśnie spełnia się jedno z waszych największych marzeń. Jesteście oczarowani spektakularnymi dekoracjami, dzieci piszczą na widok atrakcji i gorączkowo biegają od jednej do drugiej. Wraz z mijającymi godzinami zwiększa się również temperatura. Jest upalnie. Nie macie jednak zamiaru przerywać zabawy. Zawsze mogło przecież padać, prawda? Dzieci upierają się, by wsiąść wreszcie na długo wyczekiwany roller coaster. Stajecie więc w kolejce do wejścia. Dzieci cierpliwie czekają ogonku, ale zachowanie młodszego z nich zaczyna was niepokoić. Lekkie otumanienie, niespotykana bladość, przyśpieszony oddech - coś jest nie tak. Reagujecie jednak dopiero wtedy, gdy malec zaczyna chwiać się na nogach i upada…

To jeden z wielu scenariuszy, które mogą naruszyć wasze wyobrażenie o idealnym dniu w parku rozrywki. Dziecko może się zgubić, przewrócić, zakrztusić w czasie posiłku. Podobne wypadki nie omijają także dorosłych. Nie piszemy tego, by zniechęcić was do wyjazdu. Zależy nam wyłącznie na waszym bezpieczeństwie. Wyjeżdżając na wakacje zawsze trzeba mieć z tyłu głowy ich nieco mniej optymistyczny scenariusz. O czym warto więc pamiętać przed wyjazdem do parku rozrywki?


Opanuj zasady pierwszej pomocy

Taka wiedza może się okazać użyteczna nie tylko podczas wakacji. Omdlenie, zakrztuszenie, udar słoneczny – powinniśmy wiedzieć jak radzić sobie w takich sytuacjach. Osobom, które mimo wszystko wolałyby mieć pod ręką garść fachowej wiedzy polecamy publikację wydawnictwa Sierra Madre - „Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt”. To niezwykle poręczna książka, która przyda się każdemu rodzicowi. Zebrano w niej 30 najczęstszych wypadków - od duszności po użądlenia owadów. Wielkim plusem publikacji jest też jej strona graficzna. Sztywne karty, czytelna czcionka i ilustracje ułatwiają szybkie znalezienie interesującej nas informacji. Warto spakować ją do podręcznej torebki.Korzystaj z dobrodziejstw nowoczesnych technologii 

Nasze telefony zapewniają nam dziś dostęp do nieograniczonej ilości informacji, także tych o udzielaniu pierwszej pomocy. Przed wyjazdem przejrzyj więc ofertę aplikacji, które mogą okazać się pomocne w różnych awaryjnych sytuacjach. Większość z nich  (np. Pierwsza pomoc) jest darmowa i bardzo intuicyjna w obsłudze. Jeśli twoje dziecko ma już własny telefon warto również zainstalować mu aplikację, która pomoże Ci je zlokalizować, gdy zgubi się gdzieś w parku.  Bezpieczna rodzina, Gdzie jest dziecko, My family GPS, lokalizator rodziny – to tylko kilka z zaprogramowanych z tą myślą aplikacji.


Zachowaj rozsądek w czasie pakowania

Latem w twojej walizce nie może zabraknąć przedmiotów, takich jak krem z filtrem i nakrycie głowy dla każdego z członków rodziny. Na wypadek deszczu warto mieć też ze sobą parasole i kurtki. Po prostu pamiętaj o tym, żeby sprawdzić pogodę przed wyjazdem i odpowiednio się na nią przygotuj. W żadnym wypadku nie bagatelizuj też kompletowania podręcznej apteczki. Co powinno się na nią składać? Na pewno przydadzą się plastry opatrunkowe, płyny dezynfekujące i środki przeciwbólowe. Jeśli wybieracie się do parku rozrywki za granicą koniecznie zabierzcie też dowód ubezpieczenia zdrowotnego.

Kwestię bezpieczeństwa w parkach rozrywki poruszamy również w naszym nowym poradniku: 
"Jak zaoszczędzić czas i pieniądze planując wycieczkę do parku rozrywki".
E-book można pobrać za darmo rejestrując się na Parkmania.pl. Znajdziecie tam też wiele innych pożytecznych wskazówek. 

Pobierz teraz » 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title