Przewodnik po parkach rozrywki

W Billund powstaje dom (jak) z klocków LEGO®

W Billund powstaje dom (jak) z klocków LEGO®

Do budowy Legolandu w Billund wykorzystano ponad 65 milionów klocków LEGO® i liczba ta sukcesywnie się zwiększa. W Billund powstaje nowa atrakcja związana z klockami LEGO. Dlaczego wszyscy tak ekscytują się budową LEGO® House?

 

Wszystkie możliwości klocków LEGO®

Dotąd to klocki LEGO® imitowały prawdziwą architekturę. W przypadku LEGO® House jest jednak inaczej – to wykorzystywane na co dzień w budownictwie materiały udają, że są wykonane z plastiku. W efekcie budynek wygląda dokładnie tak jak domki z klocków LEGO®. Złudzenie dodatkowo pogłębia kolorystyka i oryginalne proporcje poszczególnych elementów. Patrząc na wizualizację można odnieść wrażenie, że to nie projekt rzeczywistej budowli, lecz instrukcja wyjęta z pudełka z klockami. 

Za projekt LEGO® House odpowiedzialna jest duńska pracownia BIG (Bjarge Ingels Group). Dla zatrudnionych w niej architektów musiało to być jedno z największych wyzwań w karierze. Inwestorzy postawili przed nimi trzy kluczowe zadania:

 

  1. Do projektu należy zainkorporować klocki LEGO®.
  2. Powstała przestrzeń ma być wyrazem wszystkich najważniejszych wartości LEGO® (Nazwa jest skrótem od duńskich słów „Leg godt”, czyli baw się dobrze. To samo słowo po łacinie oznacza jednak łączyć i uczyć się).
  3. LEGO® House ma stanowić centrum reprezentacyjnego miejskiego placu. Miejscem inwestycji nie jest bowiem park Legoland, lecz sąsiadujące z nim Billund – miasteczko w którym rozpoczęła się wielka międzynarodowa kariera klocków LEGO®.

 

Zaprojektowanie budynku, który będzie łączył w sobie tak wiele funkcji z pewnością nie było łatwe. Wizualizacje LEGO® House prezentują się jednak niezwykle obiecująco. Będzie to przestrzeń przeznaczona zarówna dla przybyłych do Billund turystów, jak i mieszkańców miasta. Część budynku będzie ogólnodostępna. Znajdą się tam restauracje, taras widokowy i oryginalny sklep LEGO®. Aby dostać się do poszczególnych stref tematycznych trzeba będzie już jednak kupić bilet. Czy warto? Przekonajmy się!

 


Strefa kreatywna LEGO House jest oznaczona kolorem czerwonym

 

Strefy tematyczne w LEGO® House

To właśnie strefy tematyczne realizują drugie z zadań postawionych przed architektami. Każdej z nich odpowiada inny kolor i rodzaj umiejętności, jaka uaktywnia się podczas zabawy klockami LEGO®. 

  • Czerwony – strefa kreatywna

Na środku sali znajdują się wyspy wypełnione w całości klockami LEGO®. To co z nich ostatecznie powstanie będzie zależeć wyłącznie od Waszej wyobraźni. 

  • Zielony – strefa wspólnej zabawy

Zabawa klockami LEGO® nie tylko rozwija wyobraźnię, ale uczy też wzajemnej komunikacji. Dlatego w zielonej strefie zamiast budowli będzie można tworzyć własne figurki LEGO®. Mnogość elementów pozwala na wykreowanie ponad 100 różnych postaci.

  • Niebieski – strefa logiki

Wcielimy się tu rolę architekta-urbanisty. Dzięki temu dowiemy się, jak skomplikowanym zadaniem jest planowanie miasta. Na tym nie kończą się jednak atrakcje niebieskiej strefy: można tam również nauczyć się nawigowania statkiem, zbudować z klocków własny samochód i wykorzystać go do zabawy na rampie. 

  • Żółty – strefa emocji

W strefie żółtej strefie będzie można stworzyć z klocków własnego pupila – rybkę, psa, papugę, pająka lub jakiekolwiek inne zwierzę. Wydzielono też osobna strefę dla tych którzy zamiast opiekować się zwierzętami, wolą pielęgnować rośliny.

Osobną strefę stanowi galeria najwybitniejszych konstrukcji wykonanych wyłącznie z klocków LEGO. O tym co ostatecznie się na niej znajdzie przekonamy się 28 września tego roku – to właśnie tego dnia odbędzie się oficjalne otwarcie LEGO® House. Nie wiemy jak wy, ale my już rozglądamy się za tanimi lotami do Billund.

Galeria najwybitniejszych konstrukcji wykonanych wyłącznie z klocków LEGO

Gdzie stoi LEGO® House? Czy to część atrakcji w parku?

Warto pamiętać, że LEGO® House nie jest częścią atrakcji w samym Legolandzie ale oddzielną atrakcją, zlokalizowaną w sercu Billund. Od parku Legoland dzieli go ok. 2 kilometry odległości.
Bilety do LEGO® House należy zakupić zatem oddzielnie na oficjalnej stronie atrakcji.

→ Bilety do parku LEGOLAND w Billund taniej niż na oficjalnej stronie parku!


LEGO House znajduje się w samum sercu Billund
 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.