Przewodnik po parkach rozrywki

Legoland gotowy na Halloween. Mnóstwo atrakcji dla małych i dużych

Tagi: Bilety Do Legolandu, Legoland Billund, Legoland W Danii, Lego House, Halloween W Legolandzie

Legoland gotowy na Halloween. Mnóstwo atrakcji dla małych i dużych

Nastrojowa iluminacja, okolicznościowe menu, dynia ze 100 tys klocków LEGO®, nie takie straszne wiedźmy i wampiry - zobaczcie, jak Legoland zmienia się na Halloween!

 

Nie takie straszne Halloween w Legolandzie

Świętowanie Halloween w Legolandzie rozpoczęło się 7 października i potrwa do 5 listopada. Nie sposób nie docenić pracy włożonej w okolicznościowe dekoracje parku. Haloweenowe motywu są tam dosłownie wszędzie! W hotelowych holach rozgościły się wiedźmy i szkielety, na werandach domów w Minilandzie pojawiły się dyniowe lampiony, a niektóre atrakcje zyskały przybrały charakterystyczny dla Halloween pomarańczowy odcień. Nawet w logo parku pojawił się nietoperz.

Same dekoracje to jednak zaledwie tło dla haloweenowych atrakcji. W tegorocznym programie przewidziano m. in. pokazy iluzjonistyczne, warsztaty wycinania wzorów w dyni i wspólne budowanie z klocków LEGO® zamku dla Frankensteina. Na uwagę zasługuje również zabawa Brick or Treat – to rodzaj gry terenowej, podczas której dzieci, przemierzają park w poszukiwaniu mrocznych, ale całkiem sympatycznych stworów, które zamieszkują w zbudowanych specjalnie z tej okazji chatkach. Każde dziecko, które będzie miało odwagę zamienić z nimi kilka słów, otrzymuje w nagrodę różne słodkości. Udział w zabawie jest dodatkowo płatny (25 DKK), ale naprawdę warto uwzględnić ten wydatek w wyjazdowym budżecie.

Potwory i wiedźmy maczały palce także w halloweenowym menu. Jeśli zdecydujecie się odwiedzić Legoland w najbliższym miesiącu, będziecie mieli okazję spróbować gorącej czekolady z pajęczymi jajami i wielu innych dań o podobnych makabrycznych nazwach. Ponadto restauracja Knights' Restaurant przygotowała specjalny bufet z hallowenowymi ciastami.

→ Dowiedz się więcej o restauracjach w Legolandzie

Nie zapominajmy też o wszystkich parkowych atrakcjach. W dniach od 16 do 22 października można z nich korzystać aż do 21:00. Jakby tego było mało każdy dzień kończy widowiskowy pokaz fajerwerków.

 

LEGO House – nowa atrakcja, której nie można pominąć

Będąc w Legolandzie koniecznie odwiedźcie też Lego House. Atrakcja działa niespełna miesiąc (otwarcie miało miejsce 28 września) i zbiera same pozytywne recenzje. Lego House nie mieści się na terenie Legolandu, lecz w centrum Billund – miasteczka sąsiadującego z parkiem. Budynek składa się z 4 stref doświadczalnych, którym odpowiadają 4 różne kolory. W strefie czerwonej rozwijana jest kreatywność, w niebieskiej - zdolność logicznego myślenia, w zielonej - umiejętność pracy zespołowej, a strefa żółta kształtuje inteligencję emocjonalną. Wszystkie aktywności mają jednak formę zabawy, w którą dzieci bardzo chętnie się angażują.

→  Przeczytaj nasz poprzedni artykuł o LEGO® House

Choć do budowy LEGO® House posłużyły tradycyjne materiały budowalne, z zewnątrz budynek przypomina konstrukcję z klocków LEGO®. Tym sposobem architekci chcieli oddać hołd Ole Kirk Christiansenowi – twórcy klocków LEGO®, który wychowywał się i mieszkał w Billund.

Gdzie kupić bilety do Legolandu i LEGO® House?

Bilety do Legolandu możecie kupić za pośrednictwem naszej strony. Oszczędzacie dzięki temu nawet 20% na cenie biletu i nie musicie marnować czasu na stanie w kolejkach do kas.

Bilety do LEGO House można kupić na oficjalnej stronie obiektu. To nowość w ofercie LEGOLAND Billund Resort, więc wart sprawdzić dokładnie ofertę na stronie internetowej by być przygotowanym na odwiedziny.

→ Sprawdź ceny biletów do Legolandu

→ Sprawdź ceny noclegów w Legolandzie

 

 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.