Przewodnik po parkach rozrywki

Do Legoland w Billund polecimy wkrótce nie z jednego, a dwóch polskich miast!

Tagi: Legoland, Pobyt W Legoland, Billund, Legoland Na Weekend, Ceny Biletow Do Legolandu, Wizzair, Legoland Polaczenie Warszawa Bilund, Samolotem Do Legolandu

Do Legoland w Billund polecimy wkrótce nie z jednego, a dwóch polskich miast!

Dojazd do Legolandu jeszcze nigdy nie był tak tani i prosty. To wszystko dzięki linii Wizzair, która w czerwcu tego roku uruchomiła bezpośrednie połączenie z Gdańska do Billund a w marcu 2017 roku planuje również loty w tym kierunku z lotniska z Warszawy. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów LEGO!

Billund to niewielkie duńskie miasteczko, które zawdzięcza swoją sławę Ole Christiansenowi – twórcy klocków LEGO. Od 1968 r. oprócz fabryki klocków mieści się tu również Legoland – park tematyczny dla dzieci, który przenosi nas do świata zbudowanego w całości z kultowych klocków. To miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków, dzięki Wizzair liczba polskich turystów może się tam wkrótce znacząco zwiększyć.

Samolotem do duńskiego Legolandu

W bezpośredniej bliskości miasta Billund i parku Legoland znajduje się lotnisko. Do czerwca 2016 r. z żadnego polskiego miasta nie było jednak bezpośrednich lotów w tym kierunku. Podróż samolotem do Billund wiązała się zwykle z przesiadką w Brukseli lub Paryżu, co oczywiście mogło zniechęcać niektóre rodziny. Dzięki Wizzair to już na szczęście przeszłość.


Lotnisko w Billund oddalone jest o zaledwie kilka minut od LegolanduJuż teraz dostępne są bezpośrednie połączenia z Gdańska do Billund, a od marca przyszłego roku w tym samym kierunku polecimy także z lotniska Chopina w Warszawie. To ogromne ułatwienie. Zwłaszcza, że planując podróż do BIllund z Warszawy musieliśmy dotychczas albo decydować się na samochód, lecieć przez Kopenhagę. Równie dobrą wiadomością są ceny biletów. Jak przystało na Wizzair koszt lotu w jedną stronę zwykle nie przekracza 200 zł. Jeśli się Wam poszczęści dolecicie jednak do Billund za mniej niż jedną czwartą tej sumy (39 zł).

 

 


Z Gdańska do Billund można dolecieć już za 39 zł

 

Do Legolandu na weekend? Czemu nie!

Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym z Polski Legoland stał się idealnym miejscem na rodzinny weekend. Park, lotnisko i hotele Legolandu są położone w bezpośrednim sąsiedztwie (lotnisko jest oddalone jedynie o 2 kilometry od parku!). Po wylądowaniu w Billund wystarczy wsiąść w bus, zameldować się w jednym z okolicznych hoteli i cieszyć się atrakcjami Legolandu.

Atmosfera, jaka panuje w środku jest naprawdę niesamowita. Ogromne wrażenie robi już sam wystrój parku, skonstruowanego z 65 milionów klocków lego. Oprócz tego możemy wsiać udział w bitwie wodnej, przekonać się jak to jest być pilotem lub wybrać się na Safari. Na 14 hektarowym terenie znajduje się łącznie ok. 50 atrakcji, rozlokowanych w kilku strefach tematycznych. Niedawno dołączyła do nich także kraina inspirowana filmem animowanym Ninjago

Legoland nie jest miejscem, gdzie przyjeżdża się szaleć na roller coasterach. Jest tu kilka atrakcji dla odważnych, ale zdecydowana większość jest jednak adresowana do dzieci. Wcale nie znaczy to jednak, że dorośli będą się tu nudzić. Atrakcje, takie jak Falck Fire Brigade czy The Temple to świetna zabawa dla całej rodziny. 

Ile kosztuje wyjazd do Legolandu?

Ceny biletów do Legolandu nie są wysokie jeśli kupuje się je przez internet. Na miejscu w kasach kupować nie warto, bo zawsze zapłaci się drożej! Na portalu Parkmania.pl można kupić bilety w bardzo promocyjnych cenach. W sezonie 2016 było to odpowiednio: 167 zł za całodzienny pobyt w parku dla osoby dorosłej i 157 za ulgowy bilet dla dzieci (3-12 lat) lub seniorów (65+). Warto pamiętać, że w cenie biletu wstępu są w zasadzie wszystkie atrakcje parku (dodatkowo płacimy jedynie za Seat Traffic School).

W przypadku dłuższego pobytu znacznie bardziej opłacają się dwudniowe bilety wstępu (228 zł – dorosły, 219 – dzieci lub seniorzy). Przy założeniu, że uda się wam znaleźć przelot i hotel w równie atrakcyjnej cenie koszty wyjazdu powinny zamknąć sie w rozsądnych granicach.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.