Przewodnik po parkach rozrywki

Legoland w Günzburg ma już 15 lat. Z tej okazji przygotowano specjalne atrakcje.

Tagi: Legoland, Ceny Biletow Do Legolandu, Legoland Niemcy, Legoland Urodziny, Legoland Gunzburg

Legoland w Günzburg ma już 15 lat. Z tej okazji przygotowano specjalne atrakcje.

Na terenie starego kontynentu znajdują się obecnie trzy Legolandy. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić żadnego z nich, nadarza się ku temu wyśmienita okazja. Położony najbliżej polskiej granicy Legoland w Günzburg kończy w najbliższy weekend 15 lat! Taka rocznica wiąże się oczywiście z licznymi dodatkowymi atrakcjami.


Gdzie jest i co może nam zaoferować niemiecki Legoland?

 

Günzburg to malownicze, bawarskie miasteczko oddalone zaledwie 500 km od Polskiej granicy. Legoland pojawił się tam w 2002 r. W momencie uroczystego otwarcia park miał 7 stref tematycznych, 40 atrakcji, a ilość klocków LEGO® wykorzystanych do jego budowy szacowano na 50 milionów. Dziś atrakcji jest już 55, stref 9, a liczba klocków zużytych do wykonania modeli wzrosła do 56 milionów!

9 stref tematycznych o których była mowa to:

  • Miniland –  można tam podziwiać zamek Neuschwainstein, Frankfurt, Berlin i Hamburg w skali 1:20. Chyba nie musimy wyjaśniać z czego wykonane są wszystkie modele? 
  • Lego City – odwracamy perspektywę! W Lego City to klocki Lego urastają do ludzkiej skali. Przejdziecie tu przyspieszony kurs prowadzenia auta i zobaczycie jak powstają klocki LEGO®.
  • Imagination – obowiązkowy punkt programu wizyty w tej strefie to wieża obserwacyjna z widokiem na cały park. Oprócz tego można tu sprawdzić siłę swoich ramion (Kids Power Tower) i podziwiać popiersia piłkarzy z klocków LEGO®.
  • Lego Xtreme – to strefa dedykowana rodzicom i starszym dzieciom. Znajduje się tu większość ekstremalnych atrakcji.
  • Knights Kingdom – prawdziwy raj dla wszystkich małych rycerzy i księżniczek.
  • Adventure Land -  afrykańskie safari, spływ canoe i roller coaster wodny - przygoda jest tu na wyciągnięcie ręki. 
  • Pirate Land – przekonajcie się jak poradzilibyście sobie na morzu na podczas sztormu. Nie musicie się niczego bać. Doświadczeni piraci podpowiedzą Wam jak się zachować.
  • Knights KingdomPharaons – największą atrakcją tej strefy jest Temple X-Pediction. Tłem dla przejażdżki jest ciemne wnętrze egipskiej świątyni, gdzie czają się różne upiory.
  • LEGO NINJAGO World - Absolutna nowość w niemieckim Legolandzie. Wszystkie atrakcje bazują na niezwykle popularnej serii telewizyjnej dla dzieci Ninjago

→ Przeczytaj  więcej: Nowości w europejskich Legolandach. Do którego wybierzesz się w tym roku?

 


Roller Coaster wodny w strefie Adventure Land


Co będzie się działo w niemieckim Legolandzie w najbliższy weekend?

15. urodziny to znacząca rocznica. Takie wydarzenie nie może więc przejść bez echa. Przez cały najbliższy w weekend (20-21 maja) przez Legoland w Günzburg przetoczy się korowód muzyków, tancerzy i magików. Będzie wśród nich nawet gwiazda niemieckich programów dla dzieci - DONNIKL.  Ponadto w sobotę park będzie otwarty dłużej niż zwykle. Warto skorzystać z tej okazji i zostać w Legolandzie aż do 21:10. Wtedy rozpocznie się pokaz urodzinowych fajerwerków.

Do urodzinowych atrakcji niespodziewanie dołączyła też pogoda. Weekend ma być bardzo ciepły i słoneczny. Trudno wymarzyć sobie lepszy moment na wizytę w Legolandzie. Tylko nie zwlekajcie z zakupem biletów do ostatniej chwili. Na Parkmania.pl są one dostępnie w cenie o 24% niższej niż w kasie parku i nie trzeba na nie czekać w kolejce.  Bilet do parku upoważnia do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach. 

Macie już plany na ten weekend? Nic straconego! Przed nami całe lato. Czasu na zorganizowanie wycieczki do Legolandu jest więc aż nadto.   

→ Sprawdź ceny promocyjnych biletów do Legolandu w Günzburg

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.