Przewodnik po parkach rozrywki

Legoland Billund - gdzie zanocować? Sprawdzamy jakie są oferty noclegowe w pobliżu duńskiego parku

Tagi: Park Tematyczny, Pobyt W Legoland, Nocleg W Legolandzie, Hotel Lego, Nocleg, Legoland; Billund

Legoland Billund - gdzie zanocować? Sprawdzamy jakie są oferty noclegowe w pobliżu duńskiego parku

O tym, że warto wybrać się do duńskiego Legolandu, już wiecie - a jeśli nie, to koniecznie odsyłamy Was do lektury relacji z wizyty w parku. To w końcu największa atrakcja turystyczna Danii, wybierana najczęściej zaraz po Kopenhadze. Teraz podpowiemy Wam, gdzie możecie się zatrzymać na noc w Billund. Do wyboru macie kilka opcji - każdy znajdzie coś dla siebie.


Najwygodniejszą, a więc i najdroższą, opcją jest 4-gwiazdkowy Hotel LEGOLAND. Od wejścia do parku dzieli go jedynie zabudowany łącznik, a więc do Legolandu możecie iść nawet "w kapciach". Wystrój hotelu jest iście bajkowy - dorosłych przyprawi o zawrót głowy, a co dopiero najmłodszych! Oferta tych 4-osobowych pokoi, zaprojektowanych specjalnie dla rodzin z dziećmi, zawiera kilka możliwości wystroju, począwszy od tradycyjnych (to raczej dla gości centrum konferencyjnego, które również się tu znajduje), a skończywszy na bajkowych - do wyboru mamy Krainę Piratów, Komnaty Książąt i Księżniczek, Świat Przygód, Zamek Króla, a także najnowszy wystrój, stworzony dla małych wielbicielek serii Lego Friends.
Zobaczcie sami, jak prezentuje się np. pokój Piratów. Nikogo chyba nie zdziwi obecność klocków - oprócz dekoracji w postaci małpki i szczura (lądowego), na dzieci czeka także pudło z klockami, gdyby miały ochotę na dalszą zabawę. Hotel oferuje śniadania (bogaty bufet), bezprzewodowy internet, jak również bezpłatny parking, bar i siłownię.Oprócz hotelu, nieopodal parku znajduje się też noclegowe miasteczko o nazwie Holiday Village, a w nim kilka rodzajów obiektów noclegowych.

Iście pirackie zakwaterowanie oferuje 3-gwiazdkowy hotel Pirate's Inn. Spacer do parku zajmie Wam ok. 5 min. Pirackie pokoje również zapewniają dostęp do śniadania w formie bufetu, parking i wi-fi. Dzieci mogą bawić się na placu zabaw, sali zabaw, a nawet w strefie Nintendo GameZone lub grać z rodzicami w mini golfa - które to atrakcje są wspólne dla zamieszkujących całą Holiday Village. Co ważne, niezależnie od wybranej opcji, w wiosce możecie zatrzymać się wraz z Waszymi czworonożnymi pupilami.

 Kolejna możliwość noclegu to drewniane domki Wild West Cabins. Dziki Zachód na pewno spodoba się dzieciom. Domki są ładnie zaprojektowane i wygodne, wyposażone w kuchnię i łazienkę. Za opłatą można skorzystać ze śniadania w Pirate's Inn. Dostęp do Internetu oraz inne podstawowe świadczenia również są dostępne.

Dla miłośników namiotów i campingu przygotowano pole namiotowe, zapewniające wszystkie niezbędne wygody. Możecie nocować we własnych namiotach/przyczepach kempingowych, bądź dostępnych na miejscu indiańskich namiotach tipi. Dla dzieci będzie to świetna zabawa i kontakt z naturą. Przygotowano tu miejsce do grillowania, a w razie potrzeby jest i mały supermarket. Nadal będziecie blisko parku (5 min. drogi), ale możecie też wybrać się do krytego wodnego miasteczka Lalandia lub ogrodu zoologicznego Givskud ZOO - te dwa obiekty również wchodzą w skład kompleksu rozrywkowo-wypoczynkowego Lego.

Oprócz hotelu i wioski Lego, możecie również zatrzymać się w kilku innych pobliskich obiektach, które oferują nocleg i wstęp do parku - np. Hotel Svanen, Zleep Hotel Billund czy Hotel Propellen. W odległości ok. 10 km od parku jest też parę innych hoteli.

Którąkolwiek opcję wybierzecie, na pewno będziecie zadowoleni! Trudno nie być ciągle uśmiechniętym, gdy jest się w Legolandzie...
Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.