Przewodnik po parkach rozrywki

Billund w Danii idealnym miejscem na wakacje dziećmi. To nie tylko zasługa Legolandu

Tagi: Legoland, Bilety Do Legolandu, Pobyt W Legoland, Parki Rozrywki W Danii, Legoland Billund Resort, Lalandia, Givskud Zoo, Wstep Do Lalandii

Billund w Danii idealnym miejscem na wakacje dziećmi. To nie tylko zasługa Legolandu

Okolice Legolandu w Billund (Dania) to jedno z najlepszych miejsc na urlop z dzieckiem w Europie. Dlaczego Dania? Gdy zobaczycie, jakie atrakcje czekają na was Legoland Billund Resort, nie będziecie się już dziwić.

Najpierw był Legoland

Legoland w Billund powstał w 1968 r. Miejsce lokalizacji parku nie było przypadkowe. To właśnie w Billund urodził się i pracował Ole Kirk Christiansen – twórca LEGO®. Budowa Leglandu nie była już jednak jego inicjatywą. Park rozrywki zbudowany niemal w całości z klocków LEGO® to pomysł syna Ole - Godtfreda. To on zaczął ustawiać przed fabryką modele z klocków. Był to zabieg czysto marketingowy. Okazało się jednak, że wielu mieszkańców Billund przychodziło do fabryki tylko po to, aby na nie popatrzeć. To zainspirowało Godfreda do stworzenia Legolandu.

Więcej atrakcji dla rodzin z dziećmi

Dziś Legoland w Billund odwiedza rocznie około 2 mln osób. To najpopularniejsza poza samą Kopenhagą atrakcja Danii. Napływ turystów wyzwolił przedsiębiorczość u innych Duńczyków z tego regionu. Zamiast konkurować przedsiębiorcy połączyli jednak siły. Tym sposobem okolice Billund przeobraziły się w jeden z najatrakcyjniejszych regionów Danii.

Co oprócz Legolandu można zobaczyć w okolicach Billund?

Legoland Billund Resort to ponad 100 rodzinnych atrakcji zlokalizowanych na terenie 7 gmin. Z ich pełną listą możecie zapoznać się na oficjalnej stronie Legolandu. Poniżej znajdują się opisy kilku najciekawszych naszym zdaniem miejsc.

Trzon oferty stanowią trzy atrakcje:

→ LEGOLAND® Billund
Park rozrywki, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi klocków LEGO®.
Jeśli jeszcze tam nie byliście, to trzeba szybko nadrobić zaległości!

Be Happy Pass:
Kupując LEGO® ściankę ze zdjęciem po wyjściu z atrakcji otrzymujemy dodatkowo ramkę ze zdjęciem gratis.


→ GIVSKUD ZOO
To miejsce bardziej niż standardowe ZOO przypomina afrykańskie safari. 65 hektarowy park zamieszkują dzikie zwierzęta Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Nie oglądamy ich jednak zza krat. Z roślinożercami można tu stanąć w oko w oko podczas spaceru. Drapieżniki ogląda się natomiast zza szyby samochodu lub autobusu.  

Be Happy Pass:
20% rabatu na wake-up ZOO. 


→ LALANDIA
Lalandia znana jest wśród Polaków głównie jako park wodny. W rzeczywistości aquapark jest jedynie częścią większego obiektu, w którego skład wchodzi SPA, centrum sportowe, restauracje i rozbudowana baza noclegowa.

Be Happy Pass: 
Darmowa zabawa na łyżwach w Winter World Lalandia. Oferta ważna dla max. 2 dzieci poniżej 12 r.ż.

 


Legoland Billund Resort to nie tylko Legoland ale i inne, rodzinne atrakcje


Atrakcje znajdujące się w dalszej odległości od Billund są również warte zobaczenia. Oferta poszczgólnych gmin jest bardzo bogata więc jeśli planujecie dłuższy pobyt w Danii to warto zapoznać się z innymi atrakcjami. W biurach informacji turystycznej czy na lotnisku znajdziecie foldery i katalogi przybliżające ofertę tego miejsca. 


→ BRIDGEWALKING - MIDDELFART
To jedyne miejsce w Europie, gdzie można odbyć ekstremalny spacer po górnej konstrukcji mostu na wysokości 60 m nad poziomem wody. Z tego samego miejsca można wyruszyć też na wodne safari. Na czym to polega? Przewodnik zabierze Was na otwarte morze, gdzie będzie mogli lepiej życie morskich stworzeń.


Kto odważy się na spacer 60 metrów nad ziemią?
 

→ WADDEN SEA NATIONAL PARK
Dania słynie z pięknych, piaszczystych plaż. To właśnie one są główną atrakcją Parku Narodowego Wadden Sea. Jeśli będziecie mieć szczęście zobaczycie tam foki, ostrygojady i wiele innych reprezentantów nadmorskiej fauny.  


→ ZAMEK KOLDINGHUS
XIII wieczny zamek powstały z inicjatywy króla Dani Christophera I. Dzisiejszy wystrój zamku nawiązuje do tego jak wyglądał on XVI wieku. Można tam podziwiać ogromną kolekcję renesansowych mebli i strojów.


Zabawa i nauka w jednym - idealne miejsce dla dzieci
 

 

→ FUNKY MONKEY PARK
Park linowy w samym centrum Odense, mieście gdzie urodził się i dorastał Hans Christian Andersen. Czeka tam na was 7 tras na różnym poziomie trudności. Najtrudniejsza jest umieszczona na wysokości 15 m nad ziemią.


Park linowy to atrakcja dla małych i dużych dzieci :)
 

→ GEOGRAFISK HAVE
Jeden z najsłynniejszych duńskich ogrodów botanicznych. Choć można tam oglądać tysiące roślin z różnych stron świata, wizytówką ogrodu są róże. Są tam ich tysiące!


→ MUSEET RIBES VLKINGER
W tym miejscu cofniecie się w czasie o 1300 lat. Dania epoki wikingów to fascynujące miejsce. Nic dziwnego, że mieszkańcy Ribe zdecydowali się pokazać, jak ich miasto mogło wyglądać w tym okresie. Na ekspozycję Museet Ribes Vlkinger składa się tysiące eksponatów znalezionych podczas wykopalisk archeologicznych. Obiekty, które nie przetrwały do naszych czasów zrekonstruowano. Dzięki temu łatwiej wyobrazić sobie, jak wyglądało życie codzienne i zwyczaje wikingów.  


Dania z czasów Wikingów - tu znajdziemy tysiące eksponatów archeologicznych z tamtego okresu.

 

Ile to wszystko kosztuje? Jak zaoszczędzić?

Wejście do większości wymienionych powyżej miejsc jest płatne. Aktualne ceny znajdziecie na oficjalnych stronach obiektów. To ile ostatecznie wydacie zależy jednak także od waszej przedsiębiorczości. Poniżej podajemy dwie podpowiedzi jak zaoszczędzić na wyjeździe do Danii.


Karta Be Happy Pass to wiele zniżek w Billund i okolicach

→ BE HAPPY PASS
Be Happy Pass to darmowa karta, którą należy odebrać w jednym z ośrodków partnerskich Legoland Billund Resort. Lista miejsc, w których można odebrać Be Happy Pass dostępna jest na oficjalnej stronie Legoland Billund Resort. Warto tam zajrzeć, bo nie wszystkie miejsca taką kartę wydają. Jeśli zatrzymacie się np. w Legoland Hotel, karta będzie na was czekać w pokoju, w dniu przyjazdu. Karta Be Happy Pass to nie tylko rabaty na bilety do okolicznych atrakcji. Jej właściciele mogą też liczyć na darmowe lody i upominkowe gadżety w wybranych miejsach. Przykładowe rabaty podajemy przy 3 popularniejszych atrakcjach powyżej. Pamiętajcie by zawsze sprawdzić rabaty przed wyjazdem na oficjalnej stronie danego obiektu, bo mogą one ulec zmianie!


→ BILETY DO PARKU LEGOLAND ZE ZNIŻKĄ

Bilety do Legolandu można zakupić za pośrednictwem Parkmania.pl. Oszczędzacie w ten sposób nie tylko pieniądze, ale także czas jaki musielibyście poświęcić na stanie w kolejkach do kas parku na miejscu.

→ BILETY DO GIVSKUD ZOO ZE ZNIŻKĄ 
Tak jak w przypadku Legolandu, bilety z rabatem zakupicie na Parkmania.pl również do Givskud ZOO. Zakupując bilet/y za naszym pośrednictwem otrzymacie voucher, który należy wymienić na bilet / y w kasie parku. Oszczędność nawet do 18%!  


Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do odwiedzin Danii to koniecznie przeczytajcie więcej o samym Legolandzie i możliwościach noclegowych na jego terenie. 

→ Parki Legoland na świecie. Ile ich właściwie jest i co w nich znajdziemy?
→ Nowości w europejskich Legolandach. Do którego wybierzesz się w tym roku?
→ Noclegi w duńskim Legolandzie. Pokój LEGO Friends, piracki, beczka a może chatka – którą opcję wybierzesz?

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.