Przewodnik po parkach rozrywki

Do duńskiego Legolandu polecimy już z 3 polskich miast!

Tagi: Legoland, Parki Rozrywki W Danii, Billund, Lalandia, Noclegi W Legolandzie, Poznań, Przelot Do Danii, Warszawa - Billund, Przelot Do Billund, Gdańsk - Billund

Do duńskiego Legolandu polecimy już z 3 polskich miast!

Do Billund można już dolecieć z Warszawy i Gdańska. Teraz do miast, które mają bezpośrednie połączenie z Legolandem dołączył także Poznań.

 

Jeszcze do niedawna z Polski w ogóle nie było bezpośrednich lotów do Billund. Wszystko zmieniło jednak w zeszłym roku, gdy Wizzair utworzył dwa nowe połączenia do Danii z Gdańska i Warszawy. Teraz jego największy konkurent, czyli Ryanair uruchomił bezpośrednie loty do Billund z Poznania.

W sezonie jesień-zima 2017/2018 lotnisko w Ławicy zaczęło obsługiwać aż w 7 nowych połączeń.  Ze stolicy wielkopolski polecimy teraz do Aten, Oslo, Castelon, Eilat Ovda,Tel Avivu, Madrytu i właśnie do Billund.

Bezpośrednie połączenie lotnicze to jednak nie wszystko. Równie zaskakujące są ceny biletów, które zaczynają się od … 10 zł. Niestety o tej porze roku Legoland jest nieczynny, ale kto wie, czy w przyszłości Ryanair nie zaskoczy nas podobną promocją? Poza tym Legoland to nie jedyna atrakcja Billund. 

 


W grudniu i styczniu do Billund można dolecieć za 20 zł w obie strony!

 

Dlaczego warto polecieć do Billund?

Na pierwszy rzut oka Billund niczym nie wyróżnia się od setek innych duńskich miasteczek. W rzeczywistości to jednak jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Danii. Oprócz Legolandu w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka znajduje się Safari ZOO (Givskud ZOO), park wodny (Lalandia), parki linowe, ogród botaniczny, wioska wikingów i XIII wieczny zamek.

Tej jesieni na terenie miasteczka otworzył się też LEGO® House, czyli czynne cały rok centrum kreatywne dla wszystkich fanów LEGO®. Planując wizytę w więcej niż jednym miejscu, warto zgłosić się do jednego z ośrodków partnerskich po kartę Be Happy Pass, która gwarantuje wiele atrakcyjnych zniżek. Wszystkim osobom zainteresowanym rodzinnym wyjazdem do Danii polecamy też lekturę naszych wcześniejszych artykułów o atrakcjach Legoland Billund Resort:

Billund idealny kierunek na wakacje z dzieckiem. To nie tylko zasługa Legolandu. 

Lalandia – jakie atrakcje czekają na was w strefie Aquadom  

Lalandia – obowiązkowy punkt wycieczki do Legolandu   

Givskud ZOO – 5 powodów, dla których warto tam pojechać  

Bezpośrednie połączenie to niezwykle komfortowe rozwiązanie dla rodzin. Legoland jest położony zaledwie kilka minut od lotniska. Do parku można dojechać autobusem, który czeka na nas pod lotniskiem (w sezonie bussy jeżdżą bardzo często). Jeśli założymy więc, że będziecie nocować na terenie parku (o możliwościach noclegu w Legolandzie także sporo pisaliśmy), w hotelu znajdziecie się chwilę po opuszczeniu samolotu.

Hotele w Legolandzie nie są jedyną możliwą opcją zakwaterowania w Billund. Imponującą bazą noclegową dysponuje także Lalandia. Ponadto w okolicy Billund znajduje się wiele niedrogich domków dla turystów, które doskonale sprawdzą się jako locum dla rodziny.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.