Przewodnik po parkach rozrywki

Marcin Gortat z klocków LEGO®? To tylko jedna z setek makiet prezentowanych na wystawie LEGO® na Stadionie Narodowym

Tagi: Legoland, Bilety Do Legolandu, Legoland W Danii, Tanie Bilety Do Legolandu, Lego, Wystawa Lego, Legoland Na Stadionie Narodowym

Marcin Gortat z klocków LEGO®? To tylko jedna z setek makiet prezentowanych na wystawie LEGO® na Stadionie Narodowym

Masz w domu fana klocków Lego i zastanawiasz się jak urozmaicić mu ferie? Zabierz go do Warszawy na wystawę klocków LEGO®. Czekają tam na Was zarówno makiety historycznych budowli, jak i figury sportowców i super bohaterów w skali 1:1.

 

Dlaczego warto wybrać się na wystawę LEGO® na Stadionie Narodowym?

Tegoroczna wystawa klocków LEGO® na Stadionie Narodowym nie jest pierwszą ekspozycją klocków w tym miejscu. Modele z LEGO® są tu prezentowane cyklicznie od trzech lat. Aktualna wystawa jest jednak największa. Prezentowanych jest na niej ponad 100 różnych modeli. Czego innego mielibyśmy jednak spodziewać się po „Inwazji Gigantów”? Właśnie taki motyw przyświecał organizatorom tegorocznej ekspozycji. Przejawia się on nie tylko w skali, ale także w tematyce wystawy. Tytułowi giganci to super bohaterowie, monumentalne budowle i wybitni sportowcy.

Tegoroczne eksponaty można podzielić na kilka kategorii:

 • Makiety najpiękniejszych budowli świata – waszyngtoński Kapitol, opera w Budapeszcie, dworzec w Paryżu, obserwatorium w Greenwich – wszystkie te budowle zobaczycie na wystawie. Warto wiedzieć, że skonstruowanie takiej makiety nie zajmuje dnia lub dwóch. Nad makietą Kapitolu pracowano nieprzerwanie przez 6 lat!
 • Wesołe Miasteczko – jedną z największych atrakcji tegorocznej wystawy jest 4-metrowe diabelskie koło wykonane w całości z klocków LEGO®. To największa tego typu konstrukcja na świecie.
 • Gotham City – siedziba Batmana wyjęta żywcem z filmu. Z klocków skonstruowano nie tylko miasto, ale również figurę Batmana i kultowy Batmobil w skali 1:1.
 • Figury super bohaterów w skali 1:1 – Batman to nie jedyny super bohater obecny na wystawię. Zobaczycie tam całą plejadę gwiazd z komiksów Marvela: Spiderman, Kapitan Ameryka, Halk, Iron Man, Thor – każdy z bohaterów został odtworzony w najmniejszych detalach w skali 1:1.
 • Gwiezdne wojny – w związku z premierą ósmego epizodu Star Wars na wystawie nie mogło zabraknąć Rycerzy Jedi, szturmowców i mistrza Jody. Otworzono też wybrane pojazdy i sceny z kultowej sagi.
 • Bajki – w tej strefie zobaczycie postaci i scenerie z animacji Disneya, Smerfów, My Little Pony, Alicji w Krainie Czarów i Angry Birds.
 • Gwiazdy polskiego sportu – czyli Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Adam Nawałka, Marcin Gortat i Agnieszka Radwańska – przekonajcie się, czy twórcom modeli udało się uchwycić podobieństwo.
 • Ludzkie ciało – modele anatomiczne wykonane w całości z klocków LEGO®.
 • Postaci historyczne – najbardziej kolorowe pomniki słynnych postaci historycznych. Jest wśród nich Fryderyk Chopin, Mikołaj Kopernik i Jan Sebastian Bach.
 • Roboty – modele przedstawione na wystawie znacznie różnią się do robotów ze zwykłych zestawów LEGO®. Dzięki wprowadzeniu mechaniki mogą się ruszać!
 • Fantastyczne światy – przy pomocy klocków LEGO można zbudować wszystko także światy, będące wytworem fantazji.
 • Mozaiki – najsłynniejsze obrazy świata wykonane z klocków LEGO®.

Wszystkim makietom można się przyglądać godzinami. Poza tym wystawa jest połączona ze strefą zabaw, gdzie można zrealizować pomysły, jakie narodziły się podczas zwiedzania ekspozycji. Opiekę nad dziećmi sprawują tam profesjonalni animatorzy, którzy dbają o to, by dzieciom się nie nudziło. W sali wypełnionej po brzegi klockami LEGO® wydaję się to jednak niemożliwe. Najlepiej będzie zatem, jeśli zarezerwujecie sobie na wizytę na wystawie więcej czasu. Dzieci szybko nie będą chciały jej opuścić.  

 


A w  duńskim Legolandzie świat LEGO urasta do ludzkich rozmiarów

 

Gdzie jeszcze można zabrać fana LEGO®?

Wystawy LEGO® to nic w porównaniu do atrakcji, jakie znajdują się w Legolandach.

Parki Legoland na świecie. Ile ich właściwie jest i co w nich znajdziemy?

Najsłynniejszy park rozrywki z klockami LEGO® znajduje się w Billund (Dania) - to właśnie tam żył i pracował twórca LEGO® ,Ole Kirk Christiansen. Już przy samej bramie gości wita tam gigantyczny dinozaur z klocków. Dalej modeli z LEGO® jest jeszcze więcej: najwyższe budowle świata, dzikie zwierzęta, skandynawskie miasteczko, piraci, Indianie, kowboje – na zbudowanie tych wszystkich figur wykorzystano ponad 50 mln klocków. Atrakcje Legolandu nie kończą się jednak na podziwianiu makiet z LEGO®. Miasteczko z klocków jest zaledwie tłem dla karuzel i kolejek górskich.

Ile kosztują bilety do Legolandu?

Bilety do parku i noclegi można zarezerować za pośrednictwem Parkmania.pl. Każdy Legoland, w tym i najpopularniejszy wśród Polaków, ten duński dysponuje niezwykle bogatą bazą noclegową. Wszystkie pokoje i domki letniskowe są tematyzowane. Można zamieszkać w domku w stylu kowbojskim, średniowiecznym, NinjaGo, a nawet w drewnianej beczce lub indiańskim namiocie. Bilety jednodniowe do Legolandu można kupić na Parkmania.pl już od 160 zł (cena dla dziecka). Za osobę dorosłą zapłacimy 174 zł.

→ Sprawdź ceny biletów do Legolandu

→ Poznaj możliwości noclegu w Legolandzie i okolicach parku

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.