Przewodnik po parkach rozrywki

Czy uwierzysz, że Legoland w Billund ma już pół wieku?

Tagi: Legoland, Legoland Billund Resort, Urodziny Legolandu, Nowy Roller Coaster W Legolandzie

Czy uwierzysz, że Legoland w Billund ma już pół wieku?

Szykuje się kolejny jubileusz w parku rozrywki. W 2018 r. Legoland w Billund kończy 50 lat, co jak zapewne się domyślacie, nie może przejść bez echa.

O historii Legolandu wspominaliśmy już wam w artykule o ciekawostkach w Legolandzie. Tym którzy nie mieli jednak okazji go przeczytać przypominamy, że pierwsi goście przekroczyli bramy parku wiosną 1968 r. Głównymi atrakcjami tego miejsca było wówczas miniaturowe miasto z klocków LEGO® (Miniland), kraina inspirowana dzikim zachodem (Legoredo) i kolejka, która obwoziła gości po terenie całego ówczesnego Legolandu.

 


Przez 50 lat park zwiększył swoją powierzchnię niemal czterokrotnie, wzbogacił się o nowe strefy tematyczne, a liczba klocków, z których jest zbudowany wzrosła do 60 milionów. Bardzo zmieniły się też same klocki LEGO®. W 1974 do zestawów klocków dołączyły ludziki LEGO®. Lata 90. to natomiast czas, gdy do LEGO® zaczęto przemycać scenerie i bohaterów popkultury. To przysporzyło im jeszcze większą popularność, w efekcie czego w 1999 r. LEGO® okrzyknięto zabawką stulecia.

Jak Legoland będzie świętować swój złoty jubileusz?

Gdy w zeszłym roku Disneyland przygotowywał się do 25 urodzin, modernizacji poddano szereg atrakcji. Nie inaczej będzie w Legolandzie. Największą metamorfozę przejdzie LEGOREDO, czyli najstarsza część parku. Gruntownie zmodernizowany zostanie tor kajakowy LEGO® Canoe. Ponadto park planuje zbudować w tej strefie zupełnie nowy roller coaster. Przejażdżka będzie imitować lot na skrzydłach orła (nie bez powodu kolejka będzie nazywać się Den Flyvende Orn, czyli latający orzeł). W wypadku tej atrakcji scenerią przejażdżki będą góry skaliste, zamieszkane przez zwierzęta zbudowane z klocków LEGO®.

Legoland ma zachwycać już od pierwszych chwil

Najważniejszym celem wszystkich planowanych zmian jest spotęgowanie doświadczenia płynących z wizyty w Legolandzie. „Chcemy, by nasi goście czuli się przesiąknięci niesamowitą atmosferą świata LEGO® zaraz po przybyciu do parku. Właśnie tak ważne są dla nas pierwsze wrażenia odwiedzających. Dzieci powinny odczuć, że ich bohaterowie LEGO® urośli do gigantycznych rozmiarów, a oni stoją między nimi” - mówił Christian Woller – dyrektor generalny Legolandu. Aby było to możliwe przebudowana zostanie strefa wejściowa i fasady wielu budynków. Przed bramą pojawi się też wielki dinozaur w klocków LEGO®.

 


Tak będzie się prezentować brama Legolandu w Billund po przebudowie

 

Jubileuszowi z pewnością będzie towarzyszyć wiele okolicznościowych pokazów i animacji. Na razie wiemy tylko o planach pobicia rekordu Guinnessa na najwyższą wieżę z klocków LEGO®. Bliżej daty urodzin, czyli 24 marca 2018 r. z pewnością będą docierać informacje o kolejnych wydarzeniach. Będziemy was o nich na bieżąco informować.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.