Przewodnik po parkach rozrywki

Nowości w europejskich Legolandach. Do którego wybierzesz się w tym roku?

Tagi: Legoland, Pobyt W Legoland, Billund, Legoland Na Weekend, , Legoland Windsor, Noclegi W Legolandzie, Ceny Biletow Do Legolandu, Legoland W Billund, Ninjago, Legoland W Günzburg, Atrakcje W Legolandzie

Nowości w europejskich Legolandach. Do którego wybierzesz się w tym roku?

Do wszystkich europejskich Legolandów dociera już powoli wiosna a wraz z nią mnóstwo nowych atrakcji. Przekonajcie się, dlaczego warto w tym roku wybrać się do Legolandu w Billund, Günzburg lub Windsorze.

 

LEGOLAND® Billund (Dania)

Otwarta w zeszłym roku strefa Ninjago jest obecnie wizytówką Legolandu w Billund. Duński park jeszcze nigdy nie odnotował tak wysokiej frekwencji! Zarządcy parku postanowili więc iść za ciosem. Teraz można tam także przenocować w przestrzeni nawiązującej do NINJAGO. Na terenie Legoland Resort pojawiły się zarówno domki inspirowane kulturą dalekiego wschodu, jak i nowe tematyzowane pokoje hotelowe.

Znajdzie się też coś dla fanów Gwiezdnych Wojen. Do duńskiego Legolandu wraca największy na świecie model z klocków LEGO® – statek kosmiczny X-Wing Starfighter. To prawdziwy kolos o wadze 20 ton!

Jeśli imponują Wam tego rodzaju konstrukcje, koniecznie musicie zobaczyć też najnowsze wieżowce w Minilandzie, czyli krainie przedstawiającej m.in. skandynawskie miasteczka w miniaturze. Na wystawie pt. „World's Tallest” będzie można obejrzeć wysoki na 5,5 metra model Burj Khalifa, wieżę Eiffela, Taipei 101, OneWorld Trade Center, Makkah Royal Clock Tower Hotel, Shanghai Tower i wieżę widokową LEGO Top. Wszystkie budowle wykonane są oczywiście z klocków LEGO®.


„World's Tallest” to nowa atrakcja w Legolandzie. Zobaczymy tu najwyższe budowle świata zbudowane z klocków LEGO®!
 

LEGOLAND® Günzburg (Niemcy)

Od 1 kwietnia tego roku niemieccy fani Ninjago nie muszą już jeździć do Danii, aby spotkać swoich ulubionych bohaterów. Teraz strefa Ninjago World jest także w niemieckim Legolandzie

Największą atrakcją strefy Ninjago, podobnie jak w Billund jest Ninjago Ride. To interaktywna kolejka w technologii 4D. Co to właściwie oznacza? Zadaniem każdej osoby, która zdecyduje się na przejażdżkę jest pokonanie Pożeracza światów. Technologia 4D rozpoznaje ruchu rąk, dzięki czemu możemy panować nad różnymi żywiołami – to nasza broń w walce z wrogiem. Sukces misji możliwy jest jednak tylko wtedy, gdy wszystkie 4 osoby, siedzące w wagoniku ze sobą współpracują.

Przed wejściem do atrakcji została zlokalizowana strefa szkoleniowa, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności. Znalazła się tam ścianka wspinaczkowa, laserowy labirynt, test na refleks i wiele innych tego typu urządzeń.


Nowa atrakcja w niemieckim Legolandzie, Ninjago World!
 

LEGOLAND® Windsor (Wielka Brytania)

Skoro Ninjago World jest już w Billund i Günzburg, dlaczego miałoby go nie być w Windsorze? Atrakcje będą zbliżone do tych znajdujących się w pozostałych europejskich parkach (Ninjago Ride + teren treningowy dla młodych ninja).

Nie jest to jednak jedyna nowość na planie Legolandu w Windsorze. W sąsiedztwie hotelu Legoland powstał najprawdziwszy zamek. Podobnej budowli nie ma w żadnym innym Legolandzie. Zamek zamieszkują rycerze, czarnoksiężnicy i różne magiczne stwory. Po zameldowaniu się w hotelu, goście także stają się częścią tego magicznego świata. LEGOLAND Castle Hotel otwiera swoje bramy latem tego roku. W ojczyźnie Harry’ego Pottera na pewno nie zabraknie chętnych do jego odwiedzenia. 

 

Bilety wstępu do LEGOLANDU - taniej i bez wychodzenia z domu

Jeśli już wiecie, do którego Legolandu pojechać w tym roku to koniecznie sprawdźcie ofertę biletów dostępną na Parkmania.pl. Bilety kosztują taniej niż w kasach parku a niekiedy zniżki są atrakcyjniejsze niż zakup wejściówki na oficjalnej stronie parku!

Legoland Billund - bilety na 1 lub 2 dni nawet do 20% taniej
Legoland Günzburg - bilety na 1 dzień nawet do 24% taniej
Legoland Windsor - bilety na 1 dzień nawet do 48% taniej

Bilety do duńskiego i niemieckiego parku zakupione na Parkmania.pl upowazniają do wejścia do parku bez konieczności udawania się do kasy. Z kolei w przypadku Legolandu w Windsorze zakup biletów za pośrednictwem Parkmania.pl jest konieczny, jeśli chcemy kupić bilety online. Legoland Windsor nie sprzedaje bowiem biletów wstępu online osobom niemieszkającym w Wielkiej Brytanii (taki zapis widnieje w warunkach zakupu na oficjalnej stronie Legolandu). Kupując bilet przez Parkmania.pl otrzymacie voucher do wymiany na miejscu na bilet.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.