Przewodnik po parkach rozrywki

Nowości w europejskich Legolandach. Do którego wybierzesz się w tym roku?

Tagi: Legoland, Pobyt W Legoland, Billund, Legoland Na Weekend, Legoland Windsor, , Noclegi W Legolandzie, Ceny Biletow Do Legolandu, Legoland W Billund, Atrakcje W Legolandzie, Ninjago, Legoland W Günzburg

Nowości w europejskich Legolandach. Do którego wybierzesz się w tym roku?

Do wszystkich europejskich Legolandów dociera już powoli wiosna a wraz z nią mnóstwo nowych atrakcji. Przekonajcie się, dlaczego warto w tym roku wybrać się do Legolandu w Billund, Günzburg lub Windsorze.

 

LEGOLAND® Billund (Dania)

Otwarta w zeszłym roku strefa Ninjago jest obecnie wizytówką Legolandu w Billund. Duński park jeszcze nigdy nie odnotował tak wysokiej frekwencji! Zarządcy parku postanowili więc iść za ciosem. Teraz można tam także przenocować w przestrzeni nawiązującej do NINJAGO. Na terenie Legoland Resort pojawiły się zarówno domki inspirowane kulturą dalekiego wschodu, jak i nowe tematyzowane pokoje hotelowe.

Znajdzie się też coś dla fanów Gwiezdnych Wojen. Do duńskiego Legolandu wraca największy na świecie model z klocków LEGO® – statek kosmiczny X-Wing Starfighter. To prawdziwy kolos o wadze 20 ton!

Jeśli imponują Wam tego rodzaju konstrukcje, koniecznie musicie zobaczyć też najnowsze wieżowce w Minilandzie, czyli krainie przedstawiającej m.in. skandynawskie miasteczka w miniaturze. Na wystawie pt. „World's Tallest” będzie można obejrzeć wysoki na 5,5 metra model Burj Khalifa, wieżę Eiffela, Taipei 101, OneWorld Trade Center, Makkah Royal Clock Tower Hotel, Shanghai Tower i wieżę widokową LEGO Top. Wszystkie budowle wykonane są oczywiście z klocków LEGO®.


„World's Tallest” to nowa atrakcja w Legolandzie. Zobaczymy tu najwyższe budowle świata zbudowane z klocków LEGO®!
 

LEGOLAND® Günzburg (Niemcy)

Od 1 kwietnia tego roku niemieccy fani Ninjago nie muszą już jeździć do Danii, aby spotkać swoich ulubionych bohaterów. Teraz strefa Ninjago World jest także w niemieckim Legolandzie

Największą atrakcją strefy Ninjago, podobnie jak w Billund jest Ninjago Ride. To interaktywna kolejka w technologii 4D. Co to właściwie oznacza? Zadaniem każdej osoby, która zdecyduje się na przejażdżkę jest pokonanie Pożeracza światów. Technologia 4D rozpoznaje ruchu rąk, dzięki czemu możemy panować nad różnymi żywiołami – to nasza broń w walce z wrogiem. Sukces misji możliwy jest jednak tylko wtedy, gdy wszystkie 4 osoby, siedzące w wagoniku ze sobą współpracują.

Przed wejściem do atrakcji została zlokalizowana strefa szkoleniowa, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności. Znalazła się tam ścianka wspinaczkowa, laserowy labirynt, test na refleks i wiele innych tego typu urządzeń.


Nowa atrakcja w niemieckim Legolandzie, Ninjago World!
 

LEGOLAND® Windsor (Wielka Brytania)

Skoro Ninjago World jest już w Billund i Günzburg, dlaczego miałoby go nie być w Windsorze? Atrakcje będą zbliżone do tych znajdujących się w pozostałych europejskich parkach (Ninjago Ride + teren treningowy dla młodych ninja).

Nie jest to jednak jedyna nowość na planie Legolandu w Windsorze. W sąsiedztwie hotelu Legoland powstał najprawdziwszy zamek. Podobnej budowli nie ma w żadnym innym Legolandzie. Zamek zamieszkują rycerze, czarnoksiężnicy i różne magiczne stwory. Po zameldowaniu się w hotelu, goście także stają się częścią tego magicznego świata. LEGOLAND Castle Hotel otwiera swoje bramy latem tego roku. W ojczyźnie Harry’ego Pottera na pewno nie zabraknie chętnych do jego odwiedzenia. 

 

Bilety wstępu do LEGOLANDU - taniej i bez wychodzenia z domu

Jeśli już wiecie, do którego Legolandu pojechać w tym roku to koniecznie sprawdźcie ofertę biletów dostępną na Parkmania.pl. Bilety kosztują taniej niż w kasach parku a niekiedy zniżki są atrakcyjniejsze niż zakup wejściówki na oficjalnej stronie parku!

Legoland Billund - bilety na 1 lub 2 dni nawet do 20% taniej
Legoland Günzburg - bilety na 1 dzień nawet do 24% taniej
Legoland Windsor - bilety na 1 dzień nawet do 48% taniej

Bilety do duńskiego i niemieckiego parku zakupione na Parkmania.pl upowazniają do wejścia do parku bez konieczności udawania się do kasy. Z kolei w przypadku Legolandu w Windsorze zakup biletów za pośrednictwem Parkmania.pl jest konieczny, jeśli chcemy kupić bilety online. Legoland Windsor nie sprzedaje bowiem biletów wstępu online osobom niemieszkającym w Wielkiej Brytanii (taki zapis widnieje w warunkach zakupu na oficjalnej stronie Legolandu). Kupując bilet przez Parkmania.pl otrzymacie voucher do wymiany na miejscu na bilet.

Komentarze