Przewodnik po parkach rozrywki

Całoroczny, nieograniczony dostęp do zagranicznych atrakcji dzięki Rocznej Karcie Merlina

Tagi: Pobyt W Legoland, Billund, Gardaland, Heide Park, Legoland Na Weekend, Legoland W Danii, Legoland Windsor, Noclegi W Legolandzie, Legoland W Billund, Atrakcje W Legolandzie, Legoland W Günzburg, Sea Life, Karta Merlina, Madame Toussaud, Madame Tousaud, Ceny Biletow Do Parkow

Całoroczny, nieograniczony dostęp do zagranicznych atrakcji dzięki Rocznej Karcie Merlina

Wizyta w parku rozrywki to doskonały pomysł na wakacje z dziećmi. Jeśli planujemy jednak odwiedzić więcej niż jeden park, koszty wyjazdu zaczynają niebezpiecznie rosnąć. Firma Merlin Entertainments - operator wielu europejskich parków i obiektów rozrywkowych ma rozwiązanie tego problemu. Roczna Karta Merlin Premium pozwala na nielimitowane wizyty przez 12 miesięcy w wybranych obiektach na terenie Niemiec, Austrii, Danii i Holandii a także na jednorazowe wejście do Gardalandu. 

 

Karta Merlina dostępna jest obecnie w trzech wersjach: brytyjskiej, australijskiej i niemieckiej. Wykupienie każdej z nich zapewnia nielimitowany wstęp do wybranych parków i obiektów rozrywkowych, zarządzanych przez firmę Merlin Entertainments przez 12 miesięcy od momentu aktywowania karty w pierwszym, odwiedzanym obiekcie.

W związku z tym, że Heide-Park, Legoland Billund oraz Legoland Günzburg a także włoski Gardaland to parki rozrywki bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków udostępniliśmy naszym Parkmaniakom niemiecką kartę w wersji Premium.

 

Ile kosztuje Roczna Karta Merlina i kto z nią zyska?

Wykupienie Rocznej Karty Merlin Premium w serwisie Parkmania.pl kosztuje 517 zł za kartę indywidualną lub 430 zł za jej rodzinną wersję. Cena podana jest za osobę. Różnica w cenie wynika z tego, czy kupujemy ją indywidualnie (tylko dla siebie) czy zakupujemy kilka kart jako rodzina - w tym przypadku należy wybrać kartę rodzinną. Rodzinne zakupy są zatem korzystniejsze.

Roczna Karta Merlin Premium nie jest dla każdego. To produkt dla tch, którzy w ciągu 12 miesięcy planują odwiedzić kilka parków rozrywki, rozważają też wizytę w takich niemieckich atrakcjach jak SEA LIFE, Madame Toussaud czy Berlin Dungeons.

Jeśli zatem planujesz odwiedzić kilka parków rozrywki w ciągu 12 miesięcy, to śmiało możesz myśleć o zakupie karty! W zasadzie kupując kartę za 430 zł wystarczy, że odwiedzisz Heide-Park, Legoland i Gardaland a koszty zakupu ci się już zwrócą. Karta obok darmowego wejścia do tych parków umożliwia bowiem parkowanie za darmo w Heide-Parku i Legolandzie w Niemczech (standardowo należy tam zapłacić ok. 6 Euro za dzień parkowania). Karta daje też możliwość uzyskania dodatkowych zniżek w sklepach, restauracjach w obiektach Merlinach. Jeśli jeszcze wybierzesz się np. do Berlina to każde odwiedziny w atrakcjach Merlina, które honorują kartę będą z korzyścią dla twojego portfela, bo nie będziesz płacić za wejściówki. 

Poniżej pokazujemy przykładowe ceny biletów wstępu z portalu Parkmania.pl w zestawieniu z Roczną Kartą Merlin Premium. Warto je przeanalizować. W przypadku gdy planujecie wyjazd do jednego, dwóch miejsc nie wahajcie się tylko kupcie pojedyncze bilety. Jednak jeśli chcecie spędzić kilka dni w danym parku lub odwiedzić kilka miesc - pomyślcie o karcie!


Porównanie cen wejściówek do parków i Rocznej Karty Merlin Premium. Jeśli planujesz podróżować po parkach, warto rozważyć posiadanie karty!Nieograniczony, bezpłatny dostęp do wielu zagranicznych atrakcji przez 12 miesięcy
Każdy posiadacz karty ma zagwarantowany nielimitowany wstęp do kilkunastu rozrywkowych obiektów w ciągu 12 miesięcy od dnia aktywacji karty. Większość z obiektów znajduje się na terenie Niemiec, ale karta obejmuje też wejściówki do obiektów mieszczących się w Danii, Holandii, Austrii i północnych Włoszech.

→ Dodatkowe zniżki i rabaty
Posiadając Roczną Kartę Merlin Premium otrzymujemy też dodatkowe korzyści, między innymi rabaty na wybrane atrakcje Merlina w Wielkiej Brytanii a nawet do Legolandu w Dubaju, rabaty w wybranych sklepach i restauracjach w obiektach Merlina, darmowy parking w Legoland Günzburg i Heide-Park itp.

 

Nielimitowany dostęp przez 12 miesięcy do kilkunastu obiektów rozrywkowych

LEGOLAND® Günzburg (Deutschland Resort) oraz LEGOLAND® Billund (Dania)

Nielimitowany wstęp do dwóch Legolandów to bez wątpienia jedna z największych korzyści wynikających z zakupu Rocznej Karty Merlina. Rodzice, którzy mieli okazję być już w królestwie klocków LEGO® doskonale wiedzą, że dzieci najchętniej nie opuszczałyby tego parku. Dysponując kartą nie trzeba oszczędzać już na biletach. Możecie odwiedzać Legoland tak często, jak tylko będziecie chcieli.

Heide-Park Resort

Jeden z największych parków rozrywki na terenie Niemiec, uwielbiany przez Polaków. Słynie z wielu ekstremalnych roller coasterów, ale nie brakuje tam także atrakcji dla młodszych gości. O Heide-Parku pisaliśmy szerzej tutaj → Najważniejsze atrakcje w Heide-Parku

Dungeon (Hamburg, Berlin)

W Dungeonie cofamy się do najmroczniejszych zakamarków historii Hamburga i Berlina. Atrakcja ma formę 90 minutowego spaceru, podczas którego spotykamy aktorów ogrywających autentyczne i legendarne postaci, związane z historią wyżej wymienionych miast. To rozrywka dla osób o mocnych nerwach (minimalny wiek uczestnika - 10 lat). Dobrze jest też znać język angielski lub niemiecki, ponieważ napotykane postaci wypowiadają się tylko w tych językach.


Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds (Berlin, Amsterdam, Wiedeń)

Pierwsze muzeum figur woskowych Madame Tussauds zostało otwarte w Londynie. Co ciekawe zaczątkiem kolekcji były woskowe odlewy głów arystokratów zgilotynowanych podczas rewolucji francuskiej. Później makabryczne pamiątki trafiły jednak do magazynów, a na wystawie znalazły naturalnej wielkości figury woskowe znanych osobistości. W tej chwili filie muzeum Mademe Toussauds znajdują się w Berlinie, Amsterdamie i Wiedniu, do których dzięki karcie Merlina zyskujecie nielimitowany wstęp.

Oceanarium SEA LIFE

Oceanarium SEA LIFE ma swoje filie aż w ośmiu niemieckich miastach (Berlin, Monachium, Hanower, Oberhausen, Konstancja, Spira, Timmendorfer Strand, Königswinter). Niewykluczone, że będziecie mijać któreś z nich w drodze do innego parku rozrywki. Czemu nie zrobić więc przystanku na podziwianie podwodnego świata?

LEGOLAND® Discovery Centre w Oberhausen

O sieci parków Legoland Discovery Centre wspominaliśmy już w artykule o parkach Legoland na świecie. To centra rozrywkowo-edukacyjne, które oferują różnego rodzaju zabawy i warsztaty dla dzieci. Podstawą dla każdej aktywności są oczywiście klocki LEGO®. Należy pamiętać, że do obiektu dzieci muszą wejść w towarzystwie dorosłych, ponadto dorośli nie mogą odwiedzać Legoland Discovery Centre sami, bez dzieci.

Little Big City w Berlinie (nowa atrakcja, wkrótce otwarcie)

Little Big City to interaktywny, miniaturowy model Berlina. Nie jest to jednak zwykła makieta. Przedstawiono na niej najważniejsze momenty z historii miasta. Zobaczycie tam, jak wyglądało życie w średniowiecznych kamienicach, praca w XIX-wiecznych fabrykach, zabawa w okresie szalonych lat 20-tych, zniszczenia jakich dokonała II wojna światowa, miasto podzielone wielkim betonowym murem oraz współczesny wielokulturowy Berlin.

GARDALAND Resort we Włoszech

Gardaland to największy i najchętniej odwiedzany park rozrywki we Włoszech. Jeden z chętniej odwiedzanych parków przez Polaków. Posiadacze Rocznej Karty Merlina w wersji Premium mogą go odwiedzić raz podczas 12-miesięcznego okresu ważności karty. Bez wątpienia warto skorzystać z tej możliwości. Gardaland mieści się w niezwykle malowniczym regionie Włoch, tuż obok alpejskiego jeziora Garda.

Podsumujmy największe korzyści z posiadania Rocznej Karty Merlin Premium

→ darmowe wejście przez 12 miesięcy do takich parków jak Legoland Günzburg, Legoland Billund, Legoland Discovery Centre Berlin i Oberhausen, Heide-Park
→ jednorazowe wejście do Gardalandu (w okresie obowiązywania Rocznej Karty Merlin Premium)
→ bezpłatny parking w Legoland Günzburg i Heide-Park
→ darmowe wejście do 8 SEA LIFE na terenie Niemiec
→ 50% zniżki do parków objętych brytyjską kartą Merlina (Legoland Windsor, Blacpool itd.)
→ dodatkowe rabaty w restauracjach i sklepach w obiektach Merlina.

Ważne! Aktualne informacje na temat korzyści z posiadania karty podaje zawsze oficjalna, niemiecka strona Karty Merlin. Należy zawsze sprawdzić informacje na temat karty przed wyjazdem do danego obiektu.

 

Komu opłaca się zainwestować w kartę Merlina?

Karta Merlina nie zwróci się po jednej wizycie w parku rozrywki, to fakt. Jeśli planujecie jednak więcej wycieczek do parków rozrywki Merlina w ciągu 12 miesięcy, macie ochotę zobaczyć inne atrakcje jak np. SEA LIFE czy Madame Tussaud może przynieść wam ona realne korzyści.

Zakup karty warto bowiem potraktować jako pretekst do częstszych wycieczek po Europie. 12 miesięcy to wystarczająco dużo czasu, aby maksymalnie wykorzystać wszystkie korzyści płynące z zakupu karty.

Roczna Karta Merlina jest niezwykle atrakcyjną propozycją dla osób z zachodnich części Polski. Berlin i Szczecin dzieli przecież zaledwie 150 km. Tymczasem w samej stolicy Niemiec znajduje się aż 5 miejsc, do których wstęp gwarantuje karta. 


Zasady zakupu Rocznej Karty Merlin Premium

Na ten moment kupując kartę za pośrednictwem Parkmania.pl można aktywować ją jedynie w Heide-Parku. Roczna Karta Merlin Premium jest ważna przez 12 miesięcy od momentu aktywowania jej w Heide-Parku. Oznacza to, że Heide-Park musi być pierwszym obiektem, który zamierzacie odwiedzić. Wkrótce kartę będzie można aktywować także w niemieckim Legolandzie.

Kup Roczną Kartę Merlin Premium

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.