Przewodnik po parkach rozrywki

Co jest w cenie biletów do Legolandu? Jak kupić bilety taniej i zaoszczędzić?

Tagi: Legoland, Bilety Do Legolandu, Parki Rozrywki W Danii, Pobyt W Legoland, Billund, Legoland Billund Resort, Legoland Na Weekend, Ceny Biletow Do Legolandu, Cena Biletow Do Legolandu

Co jest w cenie biletów do Legolandu? Jak kupić bilety taniej i zaoszczędzić?

Legoland w Billund funkcjonuje podobnie jak większość dużych parków rozrywki – zamiast płacić pojedynczo za korzystanie z poszczególnych atrakcji, wnosimy jednorazową opłatę przy wejściu. W cenie biletu są prawie wszystkie parkowe atrakcje, pokazy i wydarzenia specjalne. To wystarczająco dużo, by doskonale się bawić bez dopłacania ani grosza. W miejscu, gdzie codziennie przewija się tak dużo turystów nie mogło jednak zabraknąć dodatkowo płatnych rozrywek.

 

Jakie bilety do Legolandu najbardziej opłaca się kupić?

Klienci często pytają nas, czy jednodniowa wycieczka do Legolandu to dobry pomysł? Zawsze odpowiadamy tak samo: będziecie się świetnie bawić bez względu na to, jak długo zostaniecie w parku, ale jeśli tylko możecie sobie na to pozwolić, przedłużcie pobyt chociaż o jeden dzień.

Różnica w cenie między biletem jedno- a dwudniowym wynosi nieco ponad 50 zł. Nie jest to więc duża suma, a liczba wrażeń, jakich będziecie mogli doświadczyć jest nieporównywalna. W przypadku rodzin z małymi dziećmi dwa dni to minimum. Przyjeżdżając na jeden dzień nie uda się wam zobaczyć wszystkiego, gdy maluch utknie wam na placu zabaw na dłuższy czas. :-)

→ Najtańsze bilety do Legolandu w Danii tylko przez internet. Kup teraz! 

Wszystkim tym, którzy planują dłuższy pobyt w Legolandzie, polecamy też nocleg w wiosce wakacyjnej graniczącej z parkiem. Jeśli nie zależy wam jednak ani na klockach LEGO® w pokoju, ani na tematyzowanych wnętrzach i zamiast tego wolelibyście zaoszczędzić, możecie kupić dwudniowe bilety wstępu do Legolandu i poszukać tańszego noclegu w okolicy.

Co dokładnie jest w cenie biletu do Legolandu?


Atrakcje

Posiadając bilet wstępu do Legolandu możecie korzystać nieograniczoną ilość razy w ciągu dnia ze prawie wszystkich parkowych atrakcji. To ponad 30 karuzel, roller coasterów i innych tematycznych atrakcji.
Piszemy prawie wszystkich, bo aktualnie są 3 atrakcje, za które trzeba zapłacić dodatkowo. Wymieniamy je poniżej. Nie martwcie się jednak, że was coś ominie. Z doświadczenia wiemy, że większość osób z nich po prostu nie korzysta, bo te w cenie biletu w zupełności wystarczają!

Pokazy

Każdego dnia w Legolandzie można uczestniczyć w pokazach. W tym sezonie w programie znalazły się następujące spektakle:

 • King’s Castle Show – kaskaderski spektakl dla dzieci, rozgrywający się w średniowiecznym zamku;
 • Penguin Bay Talks – tu można obserwować żywe pingwiny;
 • LEGO® NEXO KNIGHTS 4D Movie – pokaz filmowy w największym kinie 4D w Skandynawii;
 • The LEGOLAND® Billund Guard Marching Band – przemarsz orkiestry dętej z Billund.  

Oprócz tego macie możliwość obejrzenia wystawy modeli najwyższych budowli świata i wykonania sobie zdjęcia w myśliwcu X-wing z Gwiezdnych Wojen. Zarówno modele z wystawy, jak i X-wing są wykonane wyłącznie z klocków LEGO®.   

Wydarzenia okolicznościowe

Program wydarzeń w Legolandzie zmienia się kilka razy w ciągu roku. W parku hucznie obchodzi się Halloween, Wielkanoc i Boże Narodzenie. Ostatnio goście mieli też okazję spotkać szturmowców i wykonać z klocków LEGO® modele inspirowane Star Wars. Jeśli interesują was tego typu wydarzenia zapoznajcie się z programem wydarzeń specjalnych w Legolandzie na oficjalnej stronie parku. Warto śledzić też ich oficjalny profil na FB.

Mapka parku

Każdy gość Legolandu otrzymuje bezpłatną mapkę parku przy wejściu do parku (jej wersja elektroniczna posłużyła nam do ilustracji artykułu, mapkę można jściągnąć też z oficjalnej strony parku przed wyjazdem).

I choć Legoland nie jest tak dużym parkiem jak Disneyland czy holenderski Efteling, warto się nią posiłkować. Mapka znacząco ułatwia poruszanie się po parku, poza tym można na niej zaznaczyć sobie atrakcje, których nie chcemy przegapić. Mapki są dostępne dla wszystkich gości. Nie ma na to wpływu miejsce zakupu biletu.

 


Darmowa mapa, jaką otrzymuje każdy gość Legolandu

 

Za co dopłacamy?


Gry i automaty 

Jeśli podczas pobytu w Legolandzie będziecie mieli ochotę spróbować szczęścia na strzelnicy lub automatach, nic nie stoi wam na przeszkodzie - w parku nie brakuje tego typu rozrywek. Wszystkie strzelnice i automaty do gier są jednak dodatkowo płatne.

Inne atrakcje dodatkowo płatne 

Jak pisaliśmy wcześniej, prawie wszystkie atrakcje są w cenie biletu wstępu. Jedynie trzy są płatne dodatkowo. Są to:

 • lekcje nauki jazdy w Seat Driving School (99 DKK);
 • zabawa w Indian Camp (15 DKK); 
 • poszukiwanie złota w LEGOLDMINE (45 DKK).  

 

Jedzenie

Jedzenie w Legolandzie jest, jak w każdym parku, dodatkowo płatne i niestety dość drogie. Parkowe restauracje wyróżniają się jednak ciekawym wystrojem i smacznym menu. 

Jeśli chcecie ograniczyć wydatki na jedzenie podczas wyjazdu, nie musicie stołować się w pakowych restauracjach. Posiadacze ważnych biletów mogą wielokrotnie wychodzić i wchodzić do parku. Możecie więc poszukać tańszej restauracji w okolicy (pamiętajcie, że najbliższe restauracje są daleko) lub zrobić sobie piknik w specjalnie przeznaczonych do tego strefach na terenie parku.

Pamiątki

Najlepszą pamiątką z Legolandu są oczywiście klocki LEGO®. Na terenie parku znajdziecie mnóstwo sklepów, gdzie można kupić klocki i wiele innych gadżetów. Każdy fan klocków LEGO® powinien zajrzeć do LEGO@ Shop - największego sklepu z klockami LEGO®. Można tu znaleźć każdy produkt z katalogu LEGO® a także modele, jakich nie znajdziemy w tradycyjnej sprzedaży.


Największy sklep z klockami LEGO® znajdziemy w Legoland BillundPo wyjściu z każdej atrakcji, możecie też zaopatrzyć się w pamiątkowe zdjęcia z przejazdu. Nie jest to tania pamiątka, ale równie efektownych zdjęć nie uda się wam wykonać nawet najlepszym aparatem. Jeśli posiadacie kartę Be Happy Pass, kupując LEGO® ściankę ze zdjęciem po wyjściu z atrakcji otrzymacie dodatkowo ramkę ze zdjęciem gratis.

 

W pozostałych częściach parku, możecie wykonywać zdjęcia za darmo bez żadnych ograniczeń. Nie trzeba płacić także za zdjęcia z ludzikami LEGO® i księżniczkami przechadzającymi się po parku.

 

Krótszy czas oczekiwania do atrakcji

Legoland to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Danii. Niech nie zdziwią was zatem tłumy w parku, zwłaszcza jeśli wybieracie się tam w sezonie letnim. Czas spędzony w kolejkach można jednak ograniczyć. W tym celu trzeba wykupić wcześniej specjalne wejściówki (tzw. Q-boty). Liczba przywilejów, jakie gwarantują różni się od kwoty jaką postanowicie na nie przeznaczyć:

 • Q-bot srebrny (ok. 84 zł) – czekacie w kolejce tyle samo, co wszyscy pozostali goście, ale czas oczekiwania możecie przeznaczyć na inne aktywności w parku (na podobnych zasadach funkcjonuje FASTPASS w Disneylandzie).
 • Q-bot złoty (ok. 170 zł) – po wykupieniu tej opcji, czas oczekiwania w kolejce skraca się o połowę.
 • Q-bot platynowy (ok. 341 zł) – wchodzicie do atrakcji bez kolejki.

Q-bot to rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć więcej komfortu. Jego cena jest dość wysoka dlatego warto zastanowić się, czy jest on nam na prawdę potrzebny. Odwiedzając park poza sezonem Q-bot nie jest konieczny. Czas oczekiwania do atrakcji zazwyczaj mieści się wtedy w przedziale 5-20 minut. Należy też zakładać, że krócej czekamy do atrakcji w dni powszednie, a dłużej w weekendy.

→ Więcej porad jak ominąć kolejki do atrakcji znajdziesz w bezpłatnym e-booku.

Z Q-botów można korzystać w 11 najbardziej obleganych atrakcjach w Legolandzie:

 • Atlantis by SEA LIFE
 • LEGO® Canoe
 • Ghost – The Haunted House
 • X-treme Racers
 • THE TEMPLE
 • Falck Fire Brigade
 • Vikings River Splash
 • Dragen
 • Polar X-plorer
 • LEGO NINJAGO® The Ride
 • Ice Pilots School


Gdzie kupić bilety do Legolandu?

Skoro wiecie już co dokładnie jest wliczone w cenę biletu do Legolandu, nie pozostaje wam nic innego jak rozpocząć planowanie wyjazdu. Po bilety odsyłamy was na Parkmania.pl. Bilety są 20% tańsze niż w kasie i gwarantują dokładnie taką samą ilość przywilejów. Bilet dla dorosłego już od 167 zł, dla dziecka w wieku 3-12 lat to koszt 157,70 zł. Maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo.

→ Kup bilety do Legolandu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.