Przewodnik po parkach rozrywki

Noclegi w Legolandzie w Günzburg. Gdy sam park to za mało.

Tagi: Legoland, Pobyt W Legoland, Billund, Legoland Na Weekend, Ceny Biletow Do Legolandu, Noclegi W Legolandzie, Legoland Niemcy, Holiday Village, Tani Nocleg W Legoland, Nocleg W Legolandzie, Legoland W W Günzburg, Legoland W Niemczech, Hotel W Legolandzie

Noclegi w Legolandzie w Günzburg. Gdy sam park to za mało.

Oferta pobytowa Legolandu w Günzburg jest nieco zbliżona do tej w Billund. Tu też możemy przenocować w tematyzowanym hotelu lub domkach. Która z opcji jest lepsza? Czy warto w ogóle zarezerwować nocleg w niemieckim Legolandzie?


Coś więcej niż sam park rozrywki

Wioska Legoland Feriendorf mieści się w odległości kilkuminutowego spaceru od parku Legoland w Günzburg. Trasa wiedzie przez las, dzięki czemu droga nie jest uciążliwa. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu jest jednym z większych atutów bazy noclegowej niemieckiego Legolandu. Czują tam się dobrze zarówno dorośli, którzy przy okazji rodzinnego wypadu mogą odpocząć od miejskiego zgiełku, jak i dzieci. Te cieszy głównie niesamowita atmosfera wioski.

→ Interesuje cię oferta duńskiego Legolandu. Zajrzyj do artykułu o dostępnych opcjach pobytowych w Legoland Billund.

Osoby, które wybierają pobyt na terenie obiektów noclegowych, należących do danego parku, wiedzą, że zabawa nie kończy się na wizycie w parku. Nocleg w tematycznych pokojach, zabawa na placach zabaw i ogólna atmosfeta miejsca udzielają się przez cały pobyt.


Legoland Holiday Village (Feriendorf) to obiekty noclegowe, restauracje i place zabaw!

 

Restauracje w Legoland Holiday Village (Feriendorf)

Legoland Resort to nie tylko zabawa, to także restauracje, w których można zjeść posiłek, zarówno przed wybraniem się do parku jak i po. Do dyspozycji gości są 3 restauracje:

 • Jungle Buffet Restaurant,
 • The Round Table Restaurant & Bar Kings Tavern,
 • Steak House.

Każda z restauracji oferuje standardowe menu, menu dla dzieci i jest otwarta w godzinach 5:00 - 23.00.


Na terenie Legoland Feriendorf można zjeść w kilku restauracjach

 

Tematyzowane domki

W niemieckim Legolandzie oferta noclegowa jest tak skonstruowana, że zadowoli zarówno osoby z zasobniejszym portfelem jak i osoby poszukujące budżetowych rozwiązań.

Standardowe domki na terenie Feriendorf (Holiday Village) składają się zazwyczaj z dwóch pokoi i osobnej łazienki z prysznicem. Mieszczą się w nich maksymalnie 4 osoby. Na terenie wioski są jednak także większe domki dla sześcioosobowej rodziny. Tam oprócz pokoju dziennego i dziecięcego znajduje się również niewielka sypialnia z podwójnym łóżkiem. Choć kubatura domków jest zbliżona, różnią się one w zależności od tematu przewodniego.


Pokoje tematyczne robią wrażenie na dzieciach - tu widzimy pokój pirackiObecnie na terenie wioski znajduje się 5 rodzajów domków, inspirowanych:

 • Poszukiwaczami przygód,
 • Średniowieczem,
 • Wyścigami samochodowymi,
 • Piratami.

Beczki kempingowe

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią niecodzienne doświadczenia. Jeśli zdecydujecie się na tę opcję, na czas pobytu w Legolandzie waszym domem będzie drewniana beczka! W środku nie jest może zbyt przestronnie, ale z powodzeniem mieści się tam czteroosobowa rodzina. Znalazło się też miejsce na mini lodówkę. Prysznice i toalety znajdują się w osobnym budynku na terenie kampingu.


Nocleg w beczce to napewno niezapomniane przeżycie

 

Holiday Village Castles (Drachenburg, Ritterburg & Königsburg)

Hotel Holiday Village Castles to nie jeden, a trzy zamki nazwane Drachenburg, Ritterburg & Königsburg. Są ustawione w kształt podkowy, tworząc reprezentacyjny dziedziniec. Każdy z nich wygląda tak, jakby był wykonany z klocków LEGO®.


Nie jeden zamek a trzy! Drachenburg, Ritterburg & Königsburg to rozwiązanie dla prawdziwych rycerzy!

 

Pobyt w tym hotelu to nie mniejsze doświadczenie niż wynajęcie domku (mieszkamy przecież w zamku!). Jest to też znacznie lepsze miejsce dla osób, które oczekują więcej wygód. Pokoje są przestronne, doskonale wyposażone, a łazienki znacznie większe od tych w domkach. W niektórych pokojach oprócz telewizora można też znaleźć konsolę do gier.
 

Nocleg i bilety już od 314,50 zł za osobę za noc.

Ile kosztuje nocleg w Legolandzie w Niemczech? Cena noclegu w Legolandzie nie jest stała. Wszystko zależy od tego, w jakim okresie planujecie wyjazd. Pobyty w domkach i w zamku można zarezerwować za pośrednictwem Parkmania.pl. Obok oferty cenowej otrzymacie fachowe doradztwo ekspertów portalu Parkmania.pl, którzy byli na miejscu i znają ofertę Legolandu.

Sprawdziliśmy ile kosztuje pobyt na dwie noce dla 4-osobowej rodziny w domku jak i w zamku.

Domki tematyczne

 • Kto: 4 osoby (nie ważne w jakim wieku, mogą być 4 os. dorosłe, mogą to być 2 dzieci + 2 doroslych)
 • Kiedy: 30.05 - 02.06.2017 
 • Ile nocy: 2 noce
 • Co w cenie: bilety na 2 dni do parku, śniadanie, parking i podstawowe ubezpieczenie
 • Cena: 2516 zł za całą rodzinę, co daje kwotę 314.5 zł od osoby.


Hotel Drachenburg, Ritterburg & Königsburg

 • Kto: 4 osoby (nie ważne w jakim wieku, mogą być 4 os. dorosłe, mogą to być 2 dzieci + 2 doroslych)
 • Kiedy: 30.05 - 02.06.2017 
 • Ile nocy: 2 noce
 • Co w cenie: bilety na 2 dni do parku, śniadanie, parking i podstawowe ubezpieczenie
 • Cena: 2996 zł za całą rodzinę, co daje kwotę 374.5 zł od osoby.


Bioąc pod uwagę, że bilety są w cenie jest to bardzo atrakcyjna oferta. Warunek jest jeden, należy planować z wyprzedzeniem wakacje. Wtedy oszczędzamy najwięcej. Poza tym, wyjazd poza sezonem zawsze jest tańszy niż w sezonie.

Czy warto zarezerwować nocleg na terenie Legolandu?

Oczywiście, że tak! Legoland Günzburg to doskonałe miejsce na weekendowy wypad. Najwięcej frajdy z wyjazdu będą mieć oczywiście dzieci. Już sama wizyta w parku Legoland będzie dla nich niesamowitym doświadczeniem. Jeśli pozwolicie im ponadto zamieszkać w krainie zbudowanej z klocków, na pewno zachowają na długo ten wyjazd w pamięci.


Zabawa w Legolandzie nie kończy się wraz z godziną zamknięcia parku.

 

Pamiętajcie też, że na gości Holliday Village czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji. Po zamknięciu parku można kontynuować zabawę w parku linowym, na polu golfowym albo placu zabaw. Zawsze możecie też pobawić się wspólnie klockami LEGO®, które znajdują się na wyposażeniu każdego pokoju. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.