Przewodnik po parkach rozrywki

Zamek z LEGO® w duńskim Legolandzie

Tagi: Legoland, Legoland Billund, Noclegi W Legolandzie, Atrakcje W Danii, Bilety Do Legolandu W Danii

Zamek z LEGO® w duńskim Legolandzie

Nowe inwestycje w Legolandzie nie kończą się na atrakcjach związanych obchodami 50. urodzin parku, które przypadają na ten rok. Wiosną 2019 r. tuż przed zrewitalizowaną bramą parku stanie najprawdziwszy zamek!

 

Po co Legolandowi kolejny hotel?

Legoland posiada już rozbudowaną bazę noclegową. Każdy, kto zdecyduje się na kilkudniowy pobyt w parku, może przenocować w jednym z tematyzowanych pokoi hotelowych lub domku kempingowym na terenie wioski wakacyjnej (do wyboru domki inspirowane Ninjago, piratami, dzikim zachodem oraz indiańskie namioty - opisywaliśmy je wszystkie szczegółowo TUTAJ).

Okazuje się jednak, że to wciąż niewystarczająco, by zaspokoić potrzeby gości parku. Zarządowi Legolandu nie pozostało więc nic innego jak zdecydować się na rozszerzenie oferty noclegowej. Tym razem nie będzie to jednak kolejne osiedle domków, lecz najprawdziwszy zamek.

Wydaje nam się, że wiemy, dlaczego zamek przyjmie taką nie inną formę. Przy okazji prezentacji inwestycji związanych ze złotym jubileuszem Legolandu w Billund (w tym roku Legoland kończy 50 lat) Christian Woller mówił, że zarząd dąży do tego, by wzbogacić doświadczenia związane z wizytą w parku. W praktyce chodzi o to, by młodzi fani klocków LEGO® mieli wrażenie, że ich budowle urosły do ludzkich rozmiarów.  Budowa hotelu przypominającego zamek z klocków LEGO® to zapewne element tej strategii.

Nowy hotel będzie zlokalizowany tuż przy zrewitalizowanej bramie Legolandu

 

Jak będzie wyglądać LEGOLAND® Castle Hotel

Na hotel będą składać się dwa ustawione prostopadle do siebie budynki. Tak jak wspominaliśmy, architektura każdego z nich będzie imitować zamek. Ustawienie budynków nie jest przypadkowe – tym sposobem utworzył się między nimi otwarty dziedziniec, gdzie znajdzie się plac zabaw oraz gigantyczne figury rycerzy i smoków wykonane z klocków LEGO®. Wnętrze hotelu będzie równie efektowne. Lobby, klatka schodowa, sala jadalna, pokoje gości – wszystkie te pomieszczenia będą wyglądać niczym komnaty w średniowiecznej warowni. Z tą różnicą, że architekci bardzo starali się przy pomocy dekoracji stworzyć złudzenie, że budynek jest faktycznie zbudowany z plastikowych klocków.

Pokojom hotelowym warto poświęcić nieco więcej uwagi. W obu budynkach znajdzie się ich łącznie 142. Pokoje nie będą jednak identyczne – goście mogą wybierać pomiędzy apartamentami dla czarodziejów, rycerzy lub księżniczek. Mówiąc o apartamentach - wcale nie przesadzamy. Pokoje będą wyjątkowo przestronne i komfortowe. Najmniejsze będą miały 30 m2, największe ponad 40 m2. To wystarczająco dużo przestrzeni, aby w każdym z pokoi znalazło się łóżko małżeńskie, łazienka i piętrowe łóżka dla dzieci. Wnętrza były projektowane specjalnie z myślą o rodzinach. Możesz je obejrzeć na wizualizacjach lub zapoznać się z ofertą niemieckiego Legolandu, gdzie zrealizowano już zbliżony projekt.

Billund stolicą dzieci

LEGO® House, gruntowna modernizacja parku z okazji 50. urodzin, budowa nowego hotelu – do czego to wszystko zmierza? Władze Billund dążą to tego, by rodzinne miasteczko twórcy LEGO® stało się „stolicą dzieci”. Pomysł narodził się w 2012 r. i od tamtej pory władze miasta konsekwentnie go realizują. Billund faktycznie jest wyjątkowym miejscem na mapie Europy. W bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka znajduje się nie tylko Legoland, ale także Givskud ZOO, park wodny (Lalandia) i wiele innych atrakcji dla najmłodszych. Dzięki temu Dania to wymarzony kierunek na wakacje z dziećmi, o czym już zresztą Wam pisaliśmy. 

→ Przeczytaj artykuł o atrakcjach w okolicy Billund

→ Sprawdź jak kupić najtaniej bilety do duńskiego Legolandu

→ Poznaj ceny biletów do Givskud ZOO

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.