Przewodnik po parkach rozrywki

[VIDEO] Lalandia – jakie atrakcje czekają na was w strefie Aquadome?

Tagi: Legoland, Parki Rozrywki W Danii, Pobyt W Legoland, Billund, Legoland Billund Resort, Legoland Na Weekend, Lalandia, Lalandia W Billund, Parki Wodne, Co W Okolicach Legolandu, Aquadome

[VIDEO] Lalandia – jakie atrakcje czekają na was w strefie Aquadome?

Aquadome to wizytówka Lalandii - wodnego parku rozrywki sąsiadującego z Legolandem. Niewiele jest w Europie podobnych parków wodnych. Powiedzieć, że czekają tam na was liczne atrakcje, to za mało. Zobaczcie filmy nakręcone przez osoby, które już tam były.

 

W artykule „Lalandia – obowiązkowy punkt wycieczki do Legolandu” wspominaliśmy już o tym, że Lalandia to nie tylko park wodny. Poszusujecie tam również na nartach, nauczycie się wspinać po ściance, zagracie w kręgle i zrobicie zakupy. Nie zmienia to jednak faktu, że park wodny jest najważniejszą częścią kompleksu i to głównie on przyciąga do Lalandii gości.

Nie bez powodu Lalandia uplasowała się na 8 pozycji w ubiegłorocznym rankingu najlepszych parków wodnych w Europie i na Bliskim Wschodzie.  To naprawdę idealne miejsce dla miłośników wodnego szaleństwa.

ZJEŻDZALNIE

Twister

Siadasz na pontonie, zjeżdżasz w dół, po czym wąska rura zjeżdżalni zamienia się w ogromny lejek, po którym wirujesz z niesamowitą prędkością. Następnie znowu trafiasz do wąskiego gardła zjeżdżalni i lądujesz w basenie. Już sam opis zjazdu brzmi niesamowicie, prawda?  

Tornado

Pontony wykorzystywane na tej zjeżdżalni mieszczą aż cztery osoby. Podobnie jak w Twisterze zjazd zaczyna się od gwałtownego spadku w dół. Potem niespodziewanie tunel się rozszerza, ponton robi kilka niespodziewanych zwrotów i znowu wracamy do tunelu, by z pluskiem wpaść do basenu.

Wild River

To najdłuższa zjeżdżalnia wodna w Europie - zakręcony tor ma aż. 168 m. długości! Zjazd rozpoczyna się pod dachem, ale praktycznie zjeżdżalnia znajduje się na zewnątrz. Dość nietypowym rozwiązaniem jest też rozwidlenie w końcowej części toru. W zależności od tego, którą drogę wybierzemy, trafiamy do budynku aquaparku lub odkrytego basenu.

Octopus

Cztery równolegle tory sprawią, że będziecie mogli zakładać się o to, kto pierwszy dotrze do basenu. Rywalizacja gwarantuje jeszcze silniejsze emocje.  

Single Tube

Klasyczna (co nie znaczy nudna) zakręcona zjeżdżalnia, do której można wchodzić wyłącznie w pojedynkę.

Double Tube

Przed wejściem do zjeżdżalni otrzymacie ponton w kształcie ósemki – mieszczą się w nim dwie osoby. Koniecznie zabierzcie więc ze sobą kogoś bliskiego, z kim chcielibyście przeżyć tę przygodę.

 


Zjeżdżalnia Double Tube to wspaniała rozrywka dla rodzin z dziećmi i par

Lazy River

Po zakręconych zjeżdżalniach przyda się wam odrobina odpoczynku. Na torze Lazy River nie ma już żadnych wodospadów, lejków i wirów wodnych. Rzeka płynie spokojnym nurtem, a Ty możesz w tym czasie rozsiąść się na pontonie i zrelaksować.


Po szaleństwach na zjeżdżalniach przyda Wam się odpoczynek

 

BASENY

Activity Pool

Dość płytki basen stworzony z myślą o najmłodszych. Można tam praktykować pływanie, skakać po balansujących liściach lilii wodnych i grać w koszykówkę wodną.

 

Cave Pool

Nie musisz już jechać do Egiptu, aby ponurkować wśród raf koralowych. Dokładnie tego samego możesz doświadczyć w Lalandii. Na dnie basenu znajduje się prawdziwa tropikalna roślinność i kolorowe rybki.

 

Wave Pool

Basen imituje fale morskie. Jest dokładnie tak jak nad morzem. Fale uderzają o brzeg i potrafią być naprawdę wysokie. Głębokość basenu stopniowo się zwiększa (max. 160 cm.), dzięki czemu mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

 

Aqua Splash Playground

Czeka tu was mnóstwo aktywności: bicze wodne, niewielkie zjeżdżalnie, pistolety wodne. Największą atrakcją Aqua Splash Playground jest jednak ogromne wiadro umieszczone wysoko nad basenem, z którego co i rusz wylewa się woda.

 

Basen dla dzieci

To strefa przeznaczona wyłącznie dla maluchów. Poziom wody nie przewyższa tu 30 cm, a temperatury waha się w okolicach 30 stopni. Do basenu prowadzi 5 różnej długości zjeżdżalni, dzieci mogą ponadto wspinać się  po tęczowych mostkach i bawić wszystkimi umieszczonymi w basenie zabawkami.

 

SAUNA I SPA

W Lalandii nie brakuje miejsc, gdzie można zaznać odrobiny relaksu. Już sama sztuczna plaża sprzyja odpoczynkowi. Poza wylegiwaniem się na leżaku możecie korzystać z saun i bogatej oferty masaży:

Bio Sauna

Temperatura w Bio Saunie nie spada poniżej 60 stopni. Tropikalne upały i relaksujące zapachy unoszące się w powietrzu pozwolą Ci zapomnieć o całym świecie.

 

Sauna

Obszerna sauna, w której z powodzeniem mieści się 80 osób. Sauna jest zlokalizowana na wyższym poziomie niż wszystkie pozostałe atrakcje, dzięki czemu doskonale widać z niej cały park.

 

Aromatherapy Sauna

Kameralna sauna, w której poznasz moc aromatycznych olejków. Dzięki nim sesja w saunie jest o niebo przyjemniejsza!  

 

Famili Spa Pool

Klasyczne jacuzzi z hydromasażem.  Gorąca woda (38 stopni), delikatny masaż, dobre towarzystwo - tyle wystarczy, aby poprawić sobie samopoczucie.

 

Indor Outdoor Spa Pool

Basen położony w połowie pod dachem i na zewnątrz. Dzięki temu niestandardowemu rozwiązaniu latem można opalać się w promieniach gorącego słońca, a zimą kąpać się w otoczonym śniegiem jacuzzi.

 

JEDZENIE W AQUADOME

Na terenie Aquadome działa Deli Express. To przywołujące klimat dalekiego wschodu pawilony, gdzie można dostać pizzę, kanapki, burgery i napoje.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.