Przewodnik po parkach rozrywki

Lalandia – obowiązkowy punkt wycieczki do duńskiego Legolandu

Tagi: Legoland, Bilety Do Legolandu, Pobyt W Legoland, Parki Rozrywki W Danii, Legoland Billund Resort, Lalandia, Lalandia W Billund, Wstep Do Lalandii, Park Wodny W Billund, Aquapark W Danii, Ile Kosztuje Nocleg W Lalandii

Lalandia – obowiązkowy punkt wycieczki do duńskiego Legolandu

Wycieczka do Danii to doskonały pomysł na wakacje z dzieckiem co najmniej z kilku powodów. Pierwszym jest oczywiście Legoland – park rozrywki zbudowany z myślą o fanach klocków LEGO®. W bezpośrednim sąsiedztwie Legolandu znajduje się także park wodny Lalandia. To kolejna porcja rozrywki, której nie można sobie odpuścić, goszcząc w tej części Europy.

 

Lalandia – dlaczego warto dopisać to miejsce do planu wycieczki do Danii?

Lalandia pojawiła się na mapie Billund w 2009 r. Decyzja o ulokowaniu parku wodnego w bezpośrednim sąsiedztwie Legolandu bez wątpienia była dobrym posunięciem. Dystans jaki dzieli oba parki (500 metrów) można z powodzeniem pokonać pieszo. Jednocześnie oba obiekty nie są dla siebie żadną konkurencją, ponieważ oferują gościom zupełnie inne atrakcje. Tym sposobem Billund stało się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem dla turystów. 

Park wodny Lalandia ma 10 000 m2 i może pomieścić naraz 2000 gości. Temperatura wody ma 28°C, a temperatura powietrza 30°C.



→ Zobacz jak wygląda inny popularny europejski aquapark. Tropical Islands Rajska wyspa niecale 600 km od Warszawy

 

Jakie atrakcje czekają na gości Lalandii?

Najważniejszą częścią Lalandii jest Aquadome, czyli park wodny wypełniony zjeżdżalniami i basenami dla dzieci i dorosłych. Emocje, jakie towarzyszą zjazdom są niemniejsze niż podczas przejażdżki na roller coasterze.
Aquadome ma kilka stref (basenów), przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Znajdziemy nieduże brodziki dla najmłodszych, małe i średniej wielkości zjeżdżalnie oraz basen z falami a także ogromną wodną konstrukcję przeznaczoną raczej dla starszych dzieci i dorosłych oraz wielie zjeżdżalnie.


Liczba wodnych atrakcji w Lalandii zadowoli każdego


Zabawa w Lalandii nie kończy się jednak po wyjściu z wody. To jedno z niewielu miejsc w Danii, gdzie cały rok można uprawiać sporty zimowe. Łyżwy, narty, tor saneczkowy – to wszystko czeka na was w strefie Winter World.



Nawet gdy za oknem świeci słońce w Winter World znajdziemy śnieg

 

Centralną części obiektu zajmuje Monky Tonky Land. To strefa zabaw dla najmłodszych – maluchy mogą szaleć tam na zjeżdżalniach i basenach z kulkami. Są tu także oczywiście klocki LEGO®. Odbywają się tam też warsztaty kreatywne dla dzieci. Przed przyjazdem do Lalandii koniecznie zapoznajcie się więc z kalendarzem sezonowych wydarzeń


Każdą mała małpka z chęcią wspina się na takiej konstrukcji :-)



Nie przegapcie też wszystkich rozrywek, jakie czekają na was na zewnątrz. Place zabaw, ścianki wspinaczkowe, przejażdżka kolejką – tam też można świetnie się bawić. Największą atrakcją strefy outdoor są jednak małe kózki, które można samodzielnie karmić. Dzieci po prostu szaleją na ich widok.



Dzieci szaleją na ich widok małych kózek.

 


Amatorzy wspinaczki i gier zespołowych także znajdą tu coś dla siebie. Na terenie parku mieści się boisko do siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej. Jest też ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, mini golf i kort tenisowy.


Ścianka wspinaczkowa dostarczy adrenaliny zarówno małym jak i dużym dzieciom

 

 


Kręgielnia to również jedna z atrakcji dostępnych w Lalandii



Na terenie Lalandii z powodzeniem można spędzić kilka dni. Liczba atrakcji jest na tyle duża, że można bawić się od rana do nocy. Park pomyślał też o naszej wygodzie, będąc w Lalandii nie musimy nosić ze sobą pieniędzy. Wystarczy, że naładujemy opaskę, którą otrzymaliśmy przy przyjeździe. 

Jedzenie i zakupy w Lalandii

Strefa restauracyjna to jedna z najstaranniej zaprojektowanych części Lalandii. Będąc tam można ulec złudzeniu, że przenieśliśmy się do znacznie cieplejszego rejonu Europy. Trójkątny plac otaczają arkadowe kamieniczki z drewnianymi okiennicami. Zupełnie jak we Włoszech!

Śródziemnomorska jest też serwowana tam kuchnia. Dzieci najchętniej zamawiają pizzę. Do wyboru macie także sałatki, makarony, burgery, risotto. Wszystko zależy od tego, na którą restaurację się zdecydujecie.

To w tej części zlokalizowano też większość sklepów. Oprócz supermarketu z produktami spożywczymi mieści się tam sklep z zabawkami i butiki odzieżowe. Ceny w sklepach są dość wygórowane, dlatego jeśli nie chcecie, by wycieczka do Lalandii wyczyściła do dna wasze portfele i przyjeżdżacie samochodem, lepiej zaopatrzcie się we wszystkie niezbędne produkty przed wyjazdem.

Oferta noclegowa Lalandii - idealna dla wszystkich, którzy poszukują komfortu na łonie natury

O ofercie noclegowej samego Legolandu pisaliśmy już sporo. Omówiliśmy zarówno warunki noclegowe w duńskim Billund jak i w Legolandzie w Niemczech.

W pobliżu Lalandii również można zanocować. Znajduje się tu wioska wakacyjna z przestronnymi i wygodnymi domkami. Jest ich aż 855. I choć może się wydawać, że to dużo na miejscu czujemy się bardzo intymnie, ponieważ domki rozrzucone są na ogromnej powierzchni. W Lalandii zamiast domków stylizowanych na budowle z klocków LEGO®, znajdują się drewniane domki w stylu skandynawskim. Jeśli więc nie zależy wam na motywach LEGO®, cenicie komfort i przestrzeń to koniecznie zapoznajcie się z ofertą. Domki w Lalandii są znacznie wygodniejsze. Aby się o tym przekonać wystarczy porównać ich metraże. Najmniejszy 4-osobowy domek w Lalandii (CLASSIC 4) ma 60 m². Podobny domek w Legolandzie jest o połowę mniejszy (35 m²).

Lalandia: wnętrze domku czteroosobowego

Goście najmniejszego czteroosobowego domku w Lalandii mają do dyspozycji 2 sypialnie i obszerny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Do tego dochodzi jeszcze taras przed domem - to doskonałe miejsce na wieczorny posiłek (na tarasie każdego domku jest grill). Wewnątrz dom wydaje się jeszcze bardziej przestronny. To zasługa starannie dobranych mebli, jasnych ścian i dużych okien. Kuchnia jest doskonale wyposażona. Zadbano nawet o takie akcesoria jak podstawki na jajka na miękko. Można dzięki temu sporo zaoszczędzić na jedzeniu (stołowanie się w parkach niestety nie jest tanie). 

Podróżując większą grupą warto zastanowić się nad wynajęciem większego domku (NORDIC PLUS 8). Wtedy nie tylko dzielicie się kosztami, ale zyskujecie dostęp do jeszcze większej liczby wygód. W większych domkach oprócz pokoi, łazienki i przestrzeni wspólnej (salon z kuchnią) jest nawet sauna! Domek 8-osobowy ma 113 m2 i 2 piętra.

Lalandia: salon w domku ośmioosobowym

 

Ile kosztuje nocleg w Lalandii?

Cena wynajęcia najmniejszego domku (4 os.) na dwie doby rozpoczyna się już od 1972 zł / za domek. Oczywiście należy pamiętać, że cena zależy od tego w jakim terminie wybieracie się do Danii. W sezonie wakacyjnym ceny będą wyższe, we wrześniu uda wam się zanocować w Lalandii taniej.

W podaną cenę wliczony jest już nieograniczony czasowo wstęp do Lalandii, podstawowe ubezpieczenie i parking. Niestety wypożyczenie pościeli i ręczników jest dodatkowo płatne (12€), dlatego jeśli nie chcecie przepłacać i macie miejsce w samochodzie, po prostu zabierzcie je ze sobą. Jedzenie i dodatkowe atrakcje są płatne dodatkowo. Należy też mieć na uwadze, że na koniec pobytu trzeba rozliczyć się też z zużycia prądu i wody w domku.

→Chcesz zamówić pobyt w Lalandii? Sprawdź naszą ofertę noclegową.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.