Przewodnik po parkach rozrywki

Givskud ZOO – 5 powodów, dla których warto tam pojechać

Tagi: Legoland, Pobyt W Legoland, Parki Rozrywki W Danii, Legoland Billund Resort, Givskud Zoo, Bilety

Givskud ZOO – 5 powodów, dla których warto tam pojechać

Wielu przeciwnikom ogrodów zoologicznych nie podoba się trzymanie zwierząt w klatkach i niewielkich wybiegach. W przypadku Givskud ZOO jest to jednak kompletnie bezpodstawny argument. Zwierzęta swobodnie przemieszczają się po terenie parku, a zwiedzający nie oglądają ich zza krat. To ZOO na miarę XXI wieku.

 

Bez względu na to, czy wybieracie się do Danii z dziećmi, czy w gronie znajomych, koniecznie dopiszcie Givskud ZOO do programu wycieczki. W Polsce po prostu nie ma takich ogrodów zoologicznych.  Nie jest to jednak jedyny argument za tym, by odwiedzić ten park. Oto 5 kolejnych dowodów na to, że wycieczka do Givskud ZOO to dobry pomysł:

1.    Będąc w Legolandzie, dojedziecie tam w niecałe pół godziny  

Wizytę w Givskud ZOO bardzo łatwo jest połączyć z wycieczką do Legolandu. Givskud ZOO jest oddalone zaledwie 20 km od parku. Podróż nie zajmie wam więc więcej niż pół godziny. Givskud ZOO jest także jedną z atrakcji Legoland Billund Resort, w związku z czym możecie wykorzystać tam zniżki, do których uprawnia bezpłatna karta Be Happy Pass. W przypadku Givskud ZOO to 20% rabatu na wake up ZOO.

Dla takich widoków warto przedłużyć nieco pobyt w okolicach Billund. W polskich ogrodach zoologicznych nie da się obserwować zwierząt z tak bliska.

 

2.    Zobaczycie dzikie zwierzęta z naprawdę bliska

Ze wstępu wiecie już, że w Givskud ZOO zwierzęta mają znacznie więcej przestrzeni niż w zwykłym ogrodzie zoologicznym. Park ma blisko 70ha! Można się po nim poruszać samochodem lub autobusem. Trasa wiedzie przez rozległe wybiegi różnych zwierząt z Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Poszczególne gatunki żyjące ze sobą w zgodzie (np. żyrafy, zebry, antylopy) nie są rozdzielone, dzięki czemu można się tam poczuć jak na prawdziwej sawannie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wysiąść z auta i obserwować zwierzęta z bliska. Jedynie w wybiegach drapieżników trzeba cały czas pozostać w samochodzie. Dystans, z jakiego można oglądać zwierzęta i tak jest jednak nieporównywalnie mniejszy niż w zwykłych ogrodach zoologicznych.

Nie lada atrakcją jest także obserwowanie karmienia zwierząt. Na stronie Givskud ZOO znajduje się harmonogram, gdzie zaznaczone są godziny karmienia poszczególnych zwierząt. W niektórych czynnościach (np. w karmieniu wielbłądów) można nawet asystować.

Podczas zwiedzania Givskud ZOO do drogi co i rusz zbliżają się dzikie zwierzęta. Dokładnie jak na Safari!

 

3.    Przenocujecie w namiocie na sawannie

Nieodłącznym elementem safari jest biwak: każdego wieczoru uczestnicy wyprawy szukają względnie bezpiecznego miejsca, rozkładają namioty i przygotowują się do snu ze świadomością, że w okolicy czai się dzika zwierzyna. W Givskud ZOO także można nocować na łonie natury. Do dyspozycji gości są obszerne namioty i palenisko, na którym można przygotować sobie posiłek. Obozowisko sąsiaduje z wybiegiem nosorożców i antylop gnu. Choć jest ono ogrodzone wysoką palisadą, z pewnością będziecie czuć obecność dzikich zwierząt: w obozie słychać wycie wilków, przemieszczające się stada antylop i ciężkie kroki nosorożców. Brakuje tylko afrykańskiego nieba…

Co wy na to, aby zamiast budzika usłyszeć rano odgłosy dzikich zwierząt?

 

4.    Spróbujecie specjałów afrykańskiej kuchni

Afryka to nie tylko dzika przyroda, ale także pełna zaskakujących smaków kuchnia. W restauracjach położnych na terenie parku (Baobab, ZoOasen) można skosztować kilku typowo afrykańskich potraw. Do wyboru macie kilka rodzajów falafli, placki chapati i afrykański gulasz z czerwoną fasolą. Zrobiono też wszystko, aby Afrykę było czuć nie tylko na talerzu, ale także we wnętrzu restauracji. Zdobią je liczne etniczne motywy, których zadaniem jest odtworzenie atmosfery czarnego kontynentu. Z tarasu obydwu lokali rozciąga się niesamowity widok na park.

Restauracje w Givskud ZOO pozwalają gościom odkryć smaki Afryki
 

 

5.    Zobaczycie wyjątkowo realistyczne modele dinozaurów

Oprócz prawdziwych dzikich zwierząt, w Givskud ZOO można podziwiać także te, które już dawno zniknęły z naszej planety. Na terenie parku znajduje się największy w Danii park dinozaurów. To łącznie aż 40 modeli przedstawiających dinozaury w naturalnej skali. Figury niezwykle dokładnie odzwierciedlają wygląd prehistorycznych gadów. Realizmu dodaje im też otaczająca je przyroda: Tyranozaur wyłania się zza drzew, Dilophosaury pochylają się nad swoją zdobyczą na leśnej polanie, a Pterodaktyle przesiadują na okolicznych skałach. Niektóre figury nawet się ruszają! Warto zobaczyć czy duńskie dinozaury wyglądają lepiej, niż te prezentujące się w naszych rodzimych parkach dinozaurów.

Takie ujęcia są możliwe tylko w Givskud ZOO!

 

Udało się nam przekonać was do odwiedzania Givskud ZOO?
Jeśli tak, nie odkładajcie zakupu biletów na ostatnią chwilę. Na Parkmania.pl bilety do Givskud ZOO dostępne są w cenach niższych niż w kasach parku czy nawet na oficjalnej stronie parku. Dzięki temu można oszczędzić nawet do 18%. Bilety są w postaci voucherów, które są wymieniane na miejscu.

→ Zamów bilety do Givskud ZOO.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.