Przewodnik po parkach rozrywki

Disneyland: co to jest FASTPASS® i czy jest on darmowy?

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Hotele Disneya, Hotele W Disneylandzie, Jaki Hotel W Disneylandzie, Disneyland Nocleg, Fastpass, Czy Jest W Cenie Biletu Fastpass, Bilety Disneyland, Co To Jest Fastpas

Disneyland: co to jest FASTPASS® i czy jest on darmowy?

Osoby, które miały już okazję gościć w Disneylandzie doskonale wiedzą o tym, że tylko jeden szczegół może uprzykrzyć pobyt w tym miejscu – kolejki. Tych do kasy łatwo uniknąć, kupując bilety przez Internet. A co z atrakcjami? Czy można się do nich dostać szybciej? Tak, pod warunkiem, że skorzystamy z usługi FASTPASS®.


Do 9 atrakcji w Disneylandzie prowadzą dwa wejścia: standardowe poprzedzone długą kolejką chętnych, którzy chcą skorzystać z atrakcji oraz wejście oznaczone napisem FASTPASS®, gdzie czas oczekiwania jest znacznie krótszy. 

Do jakich atrakcji wejdziemy dzięki FASTPASS®?

FASTPASS® działa na 9 najpopularniejszych atrakcjach w Disneyland Park i Walt Disney Studios. Wyjątkiem jest Crush Coaster, ponieważ to stosunkowo niewielka atrakcja, która nie jest w stanie obsłużyć tak wielu osób w jednym czasie. Poniżej znajdziecie pełną listę atrakcji, gdzie obowiązuje FASTPASS®. Udając się na wymienione atrakcje z dziećmi pamiętajcie o tym, by sprawdzić także ograniczenia wzrostu. Jeśli dziecko okaże się za małe, obsługa nie wpuści go na daną atrakcję.  

Disneyland Park: 
Big Thunder Mountain
Buzz Lightyear Laser Blast 
Indiana Jones et le Temple du Péril 
Peter Pan’s Flight 
Space Mountain : Mission 2 
Star Tours  

Walt Disney Studios:
Les Tapis Volants 
Ratatouille : L’Attraction
Rock’n’Roller Coaster avec Aerosmith 
The Twilight Zone Tower of Terror  

Czy FASTPASS® jest w cenie biletu do Disneylandu

Tak, podstawowy FASTPASS® jest wliczony w cenę każdego biletu do Disneylandu, kupowanego za pośrednictwem portalu Parkmania.pl czy też na miejscu, w kasie. Pewnie zastanawiacie się, jaki jest sens wprowadzania takiej usługi, skoro wszyscy mogą z niej korzystać?

Dystrybucja FASTPASS® jest w pewien sposób ograniczona i zorganizowana. Wydają je specjalne biletomaty, które znajdują się przy wejściu do wspomnianych 9 atrakcji w Disneyland Park i Walt Disney Studios. Każdy taki bilet określa godzinę, o jakiej powinniśmy się stawić przed wejściem do wybranej atrakcji by móc wejść do niej nie stojąc w standardowej kolejce. Jeśli się spóźnimy - bilet przepada, a na wygenerowanie kolejnego biletu musimy czekać aż do wygaśnięcia poprzedniego.

Warto też pamiętać, że można pobrać jeden FASTPASS® na osobę za jednym razem. Kolejny FASTPASS® można pobrać, gdy wcześniejszy został wykorzystany lub po 2 godzinach od pobrania wcześniejszego. Park zastrzega sobie także, że dostępność FASTPASS® może zostać ograniczona w danym dniu.

Po skorzystaniu z FASTPASS® w jednej atrakcji można od razu udać się do kolejnej i pobrać następny FASTPASS®. Ograniczenie jest tylko takie, że w danym momencie nie można pobrać FASTPASS® do dwóch różnych atrakcji – automat nie wyda FASTPASS® ponieważ "wyczyta" z biletu, że jeden FASTPASS® już został pobrany. 

Cały proces może wydawać się nieco skomplikowany, dlatego rozpisaliśmy go na 5 kroków:

  • Krok 1: Kupujemy bilet do Disneylandu (ma on FASTPASS® w cenie)
  • Krok 2: Po przybyciu na miejsce szukamy biletomatu FASTPASS® przy odpowiedniej atrakcji
  • Krok 3: Odbieramy bilet FASTPASS® na wybraną atrakcję
  • Krok 4: O wskazanej godzinie udajemy się do atrakcji i ustawiamy się przed wejściem FASTPASS®
  • Krok 5: Po wyjściu możemy pobrać kolejny bilet FASTPASS®

Czy są jakieś jeszcze inne rodzaje FASTPASS®

Disney Hotel FASTPASS® dla gości hoteli Disneya

O przywilejach płynących z noclegu w hotelu Disneya pisaliśmy już wielokrotnie. Nie dość, że dla gości hoteli park otwiera się dwie godziny wcześniej (Extra Magic Hours), to dodatkowo osoby, które wynajmują pokoje w  Disneyland Hotel, Hotel New York i Newport Bay Club lub Sequoia Lodge otrzymują dziennie jeden FASTPASS®, który upoważnia ich do wejścia na wybraną atrakcję bez konieczności pobierania biletu w automacie. W takiej sytuacji po prostu wchodzimy na atrakcję wejściem FASTPASS® i dobrze się bawimy! Disney Hotel FASTPASS® obowiązuje jednak jedynie między 13:00 a 16:00, więc warto to wziąć pod uwagę planując dzień w parku.

VIP FASTPASS® dla gości najdroższych pokoi w hotelach Disneya

Goście najdroższych pokoi i suit w wymienionych wyżej hotelach cieszą się największymi przywilejami. Atrakcje FASTPASS® są dla nich dostępne niemal bez ograniczeń. Wystarczy, że pokażą bilet obsłudzie atrakcji i wchodzą na nią bez kolejki i o dowolnej godzinie.

FASTPASS® pomaga oszczędzić czas

Czas oczekiwania w zwykłej kolejce do wymienionych wyżej atrakcji może wynieść nawet godzinę. Skoro dzięki FASTPASS® można ominąć chociaż jedną z nich, należy korzystać z tej możliwości. W Disneylandzie czasu nigdy nie jest dość!

Komentarze

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >