Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Disneyland: co to jest FASTPASS® i czy jest on darmowy? Czym różni się od usługi SINGLE RIDER?

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Hotele Disneya, Hotele W Disneylandzie, Jaki Hotel W Disneylandzie, Disneyland Nocleg, Fastpass, Co To Jest Fastpas, Single Rider, Czy Jest W Cenie Biletu Fastpass, Fastpass W Disneylandzie, Bilety Disneyland

[WIDEO] Disneyland: co to jest FASTPASS® i czy jest on darmowy? Czym różni się od usługi SINGLE RIDER?

Osoby, które miały już okazję gościć w Disneylandzie doskonale wiedzą o tym, że tylko jeden szczegół może uprzykrzyć pobyt w tym miejscu – kolejki. Tych do kasy łatwo uniknąć, kupując bilety przez Internet. A co z atrakcjami? Czy można się do nich dostać szybciej? Tak, pod warunkiem, że skorzystamy z usługi SINGLE RIDER lub FASTPASS®.

ARTYKUŁ ZAKTUALIZOWANY: kwiecień 2019 r.


Do kilku atrakcji w paryskim Disneylandzie prowadzą dwa wejścia: standardowe poprzedzone długą kolejką chętnych, którzy chcą skorzystać z atrakcji oraz wejście oznaczone napisem FASTPASS® i/lub SINGLE RIDER, gdzie czas oczekiwania jest znacznie krótszy. 

Do jakich atrakcji wejdziemy dzięki FASTPASS®? 

FASTPASS® działa na 9 najpopularniejszych atrakcjach w Disneyland Park i Walt Disney Studios. Wyjątkiem jest Crush's Coaster®, ponieważ to stosunkowo niewielka atrakcja, która nie jest w stanie obsłużyć tak wielu osób w jednym czasie. W przypadku Crush's Coaster® można z kolei skorzystać z SINGLE RIDER, o czym piszemy poniżej.Aktualnie FASTPASS® obowiązuje w przypadku 9 wymienionych poniżej atrakcji. Udając się na nie z dziećmi pamiętajcie też o tym, by sprawdzić także ograniczenia wzrostu. Jeśli dziecko okaże się za małe, obsługa nie wpuści go na daną atrakcję.  

Disneyland Park: 


Walt Disney Studios Park
:
Czy FASTPASS® jest w cenie biletu do Disneylandu

Tak, podstawowy FASTPASS® jest wliczony w cenę każdego biletu do Disneylandu, kupowanego za pośrednictwem portalu Parkmania.pl czy też na miejscu, w kasie. Pewnie zastanawiacie się, jaki jest sens wprowadzania takiej usługi, skoro wszyscy mogą z niej korzystać?

→ Kup bilet do Disneylandu w promocyjnej cenie i bez wychodzenia z domu

Dystrybucja FASTPASS® jest w pewien sposób ograniczona i zorganizowana. Wydają je specjalne biletomaty, które znajdują się przy wejściu do wspomnianych 9 atrakcji w Disneyland Park i Walt Disney Studios. Każdy taki bilet określa godzinę, o jakiej powinniśmy się stawić przed wejściem do wybranej atrakcji by móc wejść do niej nie stojąc w standardowej kolejce. Jeśli się spóźnimy - bilet przepada, a na wygenerowanie kolejnego biletu musimy czekać aż do wygaśnięcia poprzedniego.

Warto też pamiętać, że można pobrać jeden FASTPASS® na osobę za jednym razem. Kolejny FASTPASS® można pobrać, gdy wcześniejszy został wykorzystany lub po 2 godzinach od pobrania wcześniejszego. Park zastrzega sobie także, że dostępność FASTPASS® może zostać ograniczona w danym dniu.

Po skorzystaniu z FASTPASS® w jednej atrakcji można od razu udać się do kolejnej i pobrać następny FASTPASS®. Ograniczenie jest tylko takie, że w danym momencie nie można pobrać FASTPASS® do dwóch różnych atrakcji – automat nie wyda FASTPASS® ponieważ "wyczyta" z biletu, że jeden FASTPASS® już został pobrany. 

Cały proces może wydawać się nieco skomplikowany, dlatego rozpisaliśmy go na 5 kroków:

  • Krok 1: Kupujemy bilet do Disneylandu (ma on FASTPASS® w cenie)
  • Krok 2: Po przybyciu na miejsce szukamy biletomatu FASTPASS® przy odpowiedniej atrakcji
  • Krok 3: Odbieramy bilet FASTPASS® na wybraną atrakcję
  • Krok 4: O wskazanej godzinie udajemy się do atrakcji i ustawiamy się przed wejściem FASTPASS®
  • Krok 5: Po wyjściu możemy pobrać kolejny bilet FASTPASS®


Czy są jakieś jeszcze inne rodzaje FASTPASS®

Disney Hotel FASTPASS® dla gości hoteli Disneya

O przywilejach płynących z noclegu w hotelu Disneya pisaliśmy już wielokrotnie. Nie dość, że dla wszystkich gości hoteli park otwiera się godzinę wcześniej (Extra Magic Time), to dodatkowo dla przyjazdów od 1 października 2018 roku osoby, które wynajmują pokoje klubowe (Club Rooms) w Hotel New York i Newport Bay Club lub Sequoia Lodge otrzymują dziennie jeden FASTPASS®, który upoważnia ich do wejścia na wybraną atrakcję bez konieczności pobierania biletu w automacie. W takiej sytuacji po prostu wchodzimy na atrakcję wejściem FASTPASS® i dobrze się bawimy! Disney Hotel FASTPASS® obowiązuje jednak jedynie między 13:00 a 16:00, więc warto to wziąć pod uwagę planując dzień w parku.

VIP FASTPASS® dla gości najdroższych pokoi w hotelach Disneya

Z kolei w Disneyland Hotel goście najdroższych pokoi w części Castle Club oraz goście suit mogą cieszyć się największymi przywilejami. Atrakcje FASTPASS® są dla nich dostępne niemal bez ograniczeń. Wystarczy, że pokażą bilet obsłudze atrakcji i wchodzą na nią bez kolejki i o dowolnej godzinie.


FASTPASS® pomaga oszczędzić czas

Czas oczekiwania w zwykłej kolejce do wymienionych wyżej atrakcji może wynieść nawet godzinę. Skoro dzięki FASTPASS® można ominąć chociaż jedną z nich, należy korzystać z tej możliwości. W Disneylandzie czasu nigdy nie jest dość!SINGLE RIDER - to też dobre rozwiązanie gdy nie chcesz czekać w kolejce

Jeśli chcesz skorzystać z danej atrakcji sam, podczas gdy Twoja rodzina lub przyjaciele na ciebie czekają bądź bawią się na innej atrakcji, to SINLGE RIDER jest dla ciebie. SINGLE RIDER, podobnie jak FASTPASS jest również darmową usługą pozwalającą skrócić czas oczekiwania na wejście do kilku popularnych atrakcji wymienionych poniżej:

Disneyland Park: 


Walt Disney Studios
:


Aby skorzystać z SINGLE RIDER wystarczy wejść specjalnym wejściem oznaczonym napisem SINGLE RIDER. Należy pamiętać, że SINGLE RIDER nie umożliwia wejścia od razu na atrakcję, nie umożliwia też wyboru miejsca na trakcji. W przypadku usługi SINGLE RIDER musisz także stanąć w kolejce do atrakcji, jednak zazwyczaj jest ona znacznie mniejsza bo większość gości nie chce jednak jechać w pojedynkę. Jeśli jednak tobie to nie przeszkadza, to koniecznie skorzystaj aby oszczędzić czas.


Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.