Przewodnik po parkach rozrywki

Halloweenowe atrakcje w europejskich parkach rozrywki

Tagi: Halloween W Disneylandzie, Halloween W Energylandii, Halloween W Europa Park, Halloween W Mirabilandii Billet Do Park Rozrywki, Halloween W Heide Park

Halloweenowe atrakcje w europejskich parkach rozrywki

Jesień to doskonały moment na odwiedzenie parku rozrywki i to nie tylko ze względu na mniejszą niż w sezonie letnim liczbę turystów. W miejscach takich, jak Disneyland, Europa-Park, Mirabilandia, Heide-Park czy nawet Energylandia październik upływa pod znakiem Halloween. Przekonajcie się, jakich dodatkowych atrakcji można się tam teraz spodziewać.

 


Czarne charaktery z filmów Disneya, które można spotkać w trakcie trwania Halloween Festival w Disneylandzie

 

Disney's Halloween Festival, Disneyland Paris, Francja (1.10.2016 -2.11.2016)

Już 1 października na alejkach paryskiego Disneylandu pojawią się dynie w kształcie Myszki Mickey i mnóstwo innych jesiennych dekoracji. To pierwszy dzień jesiennego Disney's Halloween Festival, który potrwa aż do 2 listopada 2016 r. Z tej okazji w programie pojawią się też nowe parady i spektakle, wszystko w halloweenowej tematyce! Przez główną ulicę Disneyland Park - Main Street U.S.A. przejedzie parada z postaciami Disneya udekorowana dyniami i innymi jesiennymi akcentami. W wydarzeniach wezmą udział dość rzadko spotykani w Disneylandzie bohaterowie, tacy jak Cruella de Mon, Diabolina, Gaston, przyrodnie siostry Kopciuszka i inne czarne charaktery znane z filmów Disneya. Ich obecność wcale nie zaburza jednak sielankowej atmosfery Disneylandu. Organizatorzy mają świadomość tego, że wśród gości parku dominują małe dzieci, dlatego Halloween w Disneylandzie przypomina raczej jesienne rodzinne święto niż film grozy.  

 


Dynie, obowiązkowe dekoracje Halloweenowe w Disneylandzie

 

Na noc duchów zaplanowano osobną atrakcję. Disney's Halloween Party to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby przekroczyć bramy parku we własnym przebraniu. Na wydarzenie, które odbędzie się 31 października, obowiązują osobne bilety wstępu w cenie 198 zł od osoby. Zabawę w parku można rozpocząć o 17:00, ale oficjalne obchody zaczynją się o 20:30. Wówczas na ulice Disneylandu wyjdą wszyscy wspomniani wcześniej bohaterowie. Halloweenową noc zakończy pokaz laserów i sztucznych ogni o 1:00. 


A Monstrous Halloween - Europa-Park, Niemcy (24.09.2016 – 6.11.2016)

Halloween w Europa-Park bije wszelkie rekordy. Można się tam spodziewać najokazalszej halloweenowej dekoracji w całych Niemczech (do jej wykonania posłużyło 180 tys. dyń i 15 tys. jesiennych kwiatów!) i największej dyni, w którą na czas obchodów Halloween przeobrazi się Eurosat – jedna z atrakcji w parku. Na 31 października planowana jest również największa impreza z okazji Halloween współorganizowana przez niemiecką stację radiową SWR3 (wejściówka 24€). Jest to jednak zaledwie jeden z wielu elementów, jakie składają się na obchody Halloween w Europa-Park.

 


To już 10 obchody Halloween w Europa-Park. Z tej okazji organizatorzy przygotowali nawet urodzinowy tort.

 

Organizatorzy szykują szereg okolicznościowych spektakli, nową paradę i maraton filmów grozy. Od 21 października do 6 listopada 2016 r. na terenie parku będzie ponadto prezentowany pokaz laserowy Mysteria. Z tej okazji w ofercie pojawiły się specjalne promocyjne bilety, które pozwalają na wejście do parku po godz. 17:00 (dorośli 19,50€; dzieci 16€). Do programu powrócił również musical „Spook Me!”


Heide-Park Halloween, Heide-Park, Niemcy (14.10-16.10/21.10-23.10/28.10-30.10.2016)

Heide-Park szykuje dla swoich gości trzy pełne grozy weekendy, w trakcie których wszystkie parkowe atrakcje będą czynne do 22:00. O utrzymanie wysokiego poziomu adrenaliny zadbają ponadto zombie, wiedźmy i inne monstra zaproszone do parku na tę okazję. Wydarzenie uświetni pokaz sztucznych ogni i występy cyrkowe.

W programie znajdują się również atrakcje dla dzieci, które będą mogły wykonać w parku własną halloweenową dynię i uczestniczyć we wspólnym pieczeniu chleba nad ogniskiem.


Halloween Night - Energylandia, Polska - 22.10.2016

W Energylandii dynie, postaci z bajek i inne okolicznościowe dekoracje pojawiły się już we wrześniu i pozostaną w parku do końca października. Samą imprezę Halloweenową zaplanowano na sobotę 22 października 2016 r. Organizatorzy zapowiadają wiele tematycznych konkursów i animacji. Co ważne, podczas Halloween w Energylandii nie są wymagane żadne dodatkowe bilety wstępu. Wystarczy standardowa wejściówka do parku.


Mirabilandia Halloween & Halloween Horror Festival – Mirabilandia, Włochy – 8.10-31.10.2016

Dyń i Halloweenowych przebrań nie może zabraknąć także w Mirabilandii. Halloween rozpoczyna się tu już 8 października. Atrakcje zostały rozdzielone w zależności od wieku i odporności na stres. Podczas gdy dla najmłodszych przewidziane są spektakle i malowanie twarzy, ci starsi i odważniejsi mogą udać się do strefy Horror Zone, gdzie czekają na nich znacznie mocniejsze wrażenia.Parki rozrywki co roku prześcigają się w pomysłach na organizację Halloween. Ich wysiłek włożony w zagwarantowanie gościom jak najlepszej zabawy w czasie święta duchów robi duże wrażenie. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiego bogactwa atrakcji. Następna taka okazja nadarzy się dopiero za rok!

Bilety do wszystkich wymienionych parków możecie nabyć za pośrednictwem Parkmania.pl 

Komentarze