Przewodnik po parkach rozrywki

Halloweenowe atrakcje w europejskich parkach rozrywki

Tagi: Halloween W Disneylandzie, Halloween W Energylandii, Halloween W Europa Park, Halloween W Mirabilandii Billet Do Park Rozrywki, Halloween W Heide Park

Halloweenowe atrakcje w europejskich parkach rozrywki

Jesień to doskonały moment na odwiedzenie parku rozrywki i to nie tylko ze względu na mniejszą niż w sezonie letnim liczbę turystów. W miejscach takich, jak Disneyland, Europa-Park, Mirabilandia, Heide-Park czy nawet Energylandia październik upływa pod znakiem Halloween. Przekonajcie się, jakich dodatkowych atrakcji można się tam teraz spodziewać.

 


Czarne charaktery z filmów Disneya, które można spotkać w trakcie trwania Halloween Festival w Disneylandzie

 

Disney's Halloween Festival, Disneyland Paris, Francja (1.10.2016 -2.11.2016)

Już 1 października na alejkach paryskiego Disneylandu pojawią się dynie w kształcie Myszki Mickey i mnóstwo innych jesiennych dekoracji. To pierwszy dzień jesiennego Disney's Halloween Festival, który potrwa aż do 2 listopada 2016 r. Z tej okazji w programie pojawią się też nowe parady i spektakle, wszystko w halloweenowej tematyce! Przez główną ulicę Disneyland Park - Main Street U.S.A. przejedzie parada z postaciami Disneya udekorowana dyniami i innymi jesiennymi akcentami. W wydarzeniach wezmą udział dość rzadko spotykani w Disneylandzie bohaterowie, tacy jak Cruella de Mon, Diabolina, Gaston, przyrodnie siostry Kopciuszka i inne czarne charaktery znane z filmów Disneya. Ich obecność wcale nie zaburza jednak sielankowej atmosfery Disneylandu. Organizatorzy mają świadomość tego, że wśród gości parku dominują małe dzieci, dlatego Halloween w Disneylandzie przypomina raczej jesienne rodzinne święto niż film grozy.  

 


Dynie, obowiązkowe dekoracje Halloweenowe w Disneylandzie

 

Na noc duchów zaplanowano osobną atrakcję. Disney's Halloween Party to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby przekroczyć bramy parku we własnym przebraniu. Na wydarzenie, które odbędzie się 31 października, obowiązują osobne bilety wstępu w cenie 198 zł od osoby. Zabawę w parku można rozpocząć o 17:00, ale oficjalne obchody zaczynją się o 20:30. Wówczas na ulice Disneylandu wyjdą wszyscy wspomniani wcześniej bohaterowie. Halloweenową noc zakończy pokaz laserów i sztucznych ogni o 1:00. 


A Monstrous Halloween - Europa-Park, Niemcy (24.09.2016 – 6.11.2016)

Halloween w Europa-Park bije wszelkie rekordy. Można się tam spodziewać najokazalszej halloweenowej dekoracji w całych Niemczech (do jej wykonania posłużyło 180 tys. dyń i 15 tys. jesiennych kwiatów!) i największej dyni, w którą na czas obchodów Halloween przeobrazi się Eurosat – jedna z atrakcji w parku. Na 31 października planowana jest również największa impreza z okazji Halloween współorganizowana przez niemiecką stację radiową SWR3 (wejściówka 24€). Jest to jednak zaledwie jeden z wielu elementów, jakie składają się na obchody Halloween w Europa-Park.

 


To już 10 obchody Halloween w Europa-Park. Z tej okazji organizatorzy przygotowali nawet urodzinowy tort.

 

Organizatorzy szykują szereg okolicznościowych spektakli, nową paradę i maraton filmów grozy. Od 21 października do 6 listopada 2016 r. na terenie parku będzie ponadto prezentowany pokaz laserowy Mysteria. Z tej okazji w ofercie pojawiły się specjalne promocyjne bilety, które pozwalają na wejście do parku po godz. 17:00 (dorośli 19,50€; dzieci 16€). Do programu powrócił również musical „Spook Me!”


Heide-Park Halloween, Heide-Park, Niemcy (14.10-16.10/21.10-23.10/28.10-30.10.2016)

Heide-Park szykuje dla swoich gości trzy pełne grozy weekendy, w trakcie których wszystkie parkowe atrakcje będą czynne do 22:00. O utrzymanie wysokiego poziomu adrenaliny zadbają ponadto zombie, wiedźmy i inne monstra zaproszone do parku na tę okazję. Wydarzenie uświetni pokaz sztucznych ogni i występy cyrkowe.

W programie znajdują się również atrakcje dla dzieci, które będą mogły wykonać w parku własną halloweenową dynię i uczestniczyć we wspólnym pieczeniu chleba nad ogniskiem.


Halloween Night - Energylandia, Polska - 22.10.2016

W Energylandii dynie, postaci z bajek i inne okolicznościowe dekoracje pojawiły się już we wrześniu i pozostaną w parku do końca października. Samą imprezę Halloweenową zaplanowano na sobotę 22 października 2016 r. Organizatorzy zapowiadają wiele tematycznych konkursów i animacji. Co ważne, podczas Halloween w Energylandii nie są wymagane żadne dodatkowe bilety wstępu. Wystarczy standardowa wejściówka do parku.


Mirabilandia Halloween & Halloween Horror Festival – Mirabilandia, Włochy – 8.10-31.10.2016

Dyń i Halloweenowych przebrań nie może zabraknąć także w Mirabilandii. Halloween rozpoczyna się tu już 8 października. Atrakcje zostały rozdzielone w zależności od wieku i odporności na stres. Podczas gdy dla najmłodszych przewidziane są spektakle i malowanie twarzy, ci starsi i odważniejsi mogą udać się do strefy Horror Zone, gdzie czekają na nich znacznie mocniejsze wrażenia.Parki rozrywki co roku prześcigają się w pomysłach na organizację Halloween. Ich wysiłek włożony w zagwarantowanie gościom jak najlepszej zabawy w czasie święta duchów robi duże wrażenie. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiego bogactwa atrakcji. Następna taka okazja nadarzy się dopiero za rok!

Bilety do wszystkich wymienionych parków możecie nabyć za pośrednictwem Parkmania.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.