Przewodnik po parkach rozrywki

Jedziesz do duńskiego Legolandu? Odwiedź LEGO® House - zanurz się w najnowszej krainie klocków LEGO®!

Tagi: Legoland, Parki Rozrywki, Legoland Billund, Parki Rozrywki W Europie, Bilety Wstepu, Lego House, Atrakcje W Billund

Jedziesz do duńskiego Legolandu? Odwiedź LEGO® House - zanurz się w najnowszej krainie klocków LEGO®!

Marzyłeś – lub może wciąż marzysz – o wizycie w domu pełnym klocków LEGO®? Teraz masz szansę znaleźć się w takim miejscu! To LEGO® House, czyli miejsce, w którym znajduje się aż 25. milionów klocków LEGO®! LEGO® House mieści się w Billund w Danii i zaprasza do swojego wnętrza wszystkich fanów LEGO®, bez względu na wiek.

LEGO® House to idealne uzupełnienie wyjazdu do duńskiego Legolandu. Nowa atrakcja małego Billund znajduje się bowiem raptem 1,3 km od samego parku rozrywki!

LEGO® House to miejsce, w którym można znaleźć przede wszystkim aktywności wspomagające kreatywność. Obszar ten podzielono na cztery strefy, w każdej z nich znajdują się tematyczne atrakcje, które wymagają zaangażowania uczestników. Zaprojektowano je tak, by wydobywały z nich nawet głęboko ukryte pokłady kreatywności, a także uczyły poprzez zabawę. W każdym obszarze można budować, łączyć ze sobą klocki i tworzyć dzieła, jakie tylko sobie wymarzycie.

→ Bilety do LEGO® House. Kliknij tu.

Red Zone

Tutaj na gości czekają atrakcje, które będą wymagać kreatywnych działań od każdego z nich.

W Creative Lab możesz poczuć się jak w swoim laboratorium i zbudować cokolwiek tylko wymyślisz, a wszystko to pod czujnym okiem eksperta LEGO®. Sesja trwa 20 minut – to czas wypełniony pozytywną atmosferą twórczą. 

LEGO® DUPLO® Brick Builder to z kolei miejsce, w którym dzieci z większą lub mniejszą pomocą rodziców mogą tworzyć z klocków DUPLO® cokolwiek im się tylko zamarzy.

LEGO® Brick Builder to ogromny wodospad z pulą prawie nieskończonych klocków LEGO®, z których można budować i tworzyć.


Red Zone to strefa kreatywności

Yellow Zone

Wszystkie aktywności, które czekają na gości w Yellow Zone związane są z emocjami – z ich wyrażaniem, rozpoznawaniem, zrozumieniem. Pomagają rozwijać kompetencje emocjonalne. Zabawa jest kluczowa w nauce kontrolowania emocji – w końcu człowiek najlepiej uczy się w taki sposób, prawda?


Yellow zone - tu liczą się emocje

Fish Designer pozwala zbudować własną rybę LEGO®, zeskanować ją, a następnie wypuścić do ogromnego akwarium. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia – można stworzyć zarówno miłą, tęczową rybkę, jak i przerażającego Krakena. Jak poradzą sobie z rybami już zamieszkującymi akwarium?

Critter Creator to miejsce, w którym można stworzyć maleńkie stworzonko LEGO®, a następnie obserwować, jak ożywa skacząc, ślizgając się czy wykonując zwariowane taneczne ruchy. Warto zmienić emocję wyrażaną przez stworzenie i sprawdzić, jak wpłynie to na jej zachowanie. Ten eksperyment pokazuje, że także takie małe istoty mają uczucia.

Flower Artist to piękny ogród zbudowany z klocków LEGO®, w którym można odpocząć, podziwiając widoki, ale również stworzyć własny kwiat i posadzić go na przeznaczonym do tego miejscu.

LEGO® DUPLO® Mood Builder pozwala na zbudowanie zwierząt z klocków i nadanie im emocji. Tutaj dzieci mogą pracować z rodzicami i przez zabawę poznawać uczucia, uczyć się je nazywać i rozpoznawać.

Blue Zone

Logika towarzyszy nam każdego dnia i pomaga zrozumieć otaczający nas świat. W tej strefie są rozwijane kompetencje poznawcze, dzięki którym codzienne funkcjonowanie staje się łatwiejsze.


Blue zone to miejsce, w którym króluje logika

W Robo Lab można przejąć kontrolę nad robotem. Zadaniem gracza jest przeprowadzić robota przez przygotowany tor za pomocą wydawanych mu komend, a po drodze ratować figurki LEGO® i mamuty uwięzione w lodzie. Roboty mogą robić rzeczy, których człowiek nie jest w stanie wykonać, jednak każdy z nich potrzebuje mądrego człowieka, by mógł nim pokierować.

City Architect to miejsce, gdzie można wcielić w życie swoje pomysły i wznieść nawet najbardziej szaloną budowlę, wzbogacając istniejące już miasto. A za każdym razem, gdy pojawia się nowa konstrukcja, rytm miasta się zmienia. Może warto zbadać, jak wpływa na to rozbudowa?

Bawiąc się w Test Driver można poczuć się jak prawdziwy konstruktor. W tym miejscu tworzy się własne pojazdy, by następnie poddać je testom na specjalnym torze. Coś poszło nie tak? Spokojnie, wszystkie błędy konstrukcyjne można naprawić i spróbować raz jeszcze.

LEGO® DUPLO® Train Builder to miejsce, w którym dzieci wraz z rodzicami mogą zbudować tory dla pociągu i sprawdzić, czy pojazd dotrze do celu i przewiezie ładunek w odpowiednie miejsce. To zadanie wymaga współpracy między rodzicem a dzieckiem w rozwiązywaniu problemów, które będą pojawiać się na torach.

Green Zone

Strefa zielona w Lego House to miejsce, w którym prym wiedzie komunikacja. Atrakcje, które się tu znajdują poprawiają wszystkie niezbędne w codziennym życiu kompetencje socjalne, dzięki czemu łatwiej porozumiewać się z innymi ludźmi, dokładniej ich słuchać i reagować na to, co mówią.


W Green Zone główną rolę gra komunikacja

World Explorer to atrakcja, która umożliwia zanurzenie się w świat małych figurek i odkrycie ich fascynujących historii podczas eksploracji trzech tętniących życiem wysp: miasta, wsi oraz tropikalnej wyspy.

W Character Creator możesz stworzyć własną, unikalną w 110% figurkę LEGO, wybierając spośród ogromu dostępnych części oraz akcesoriów. Gdy już skończysz, uwiecznij swoje dzieło na zdjęciu i umieść wśród pozostałych, by wszyscy mogli je podziwiać.

Story Lab umożliwia stworzenie własnej historii. Tutaj możesz zmienić się w reżysera i napisać scenariusz opowieści – może być to cokolwiek tylko wymyślisz, wszystko zależy jedynie od wyobraźni. Scenariusz napisany? Pora na grę. Zatrudnij aktorów LEGO i spraw, by twoja historia ożyła.

W LEGO® DUPLO® City Builder rodzice mogą towarzyszyć swoim dzieciom w zabawie w udawanie, najbardziej popularnej wśród maluchów grze. Zadawaj pytania, odkrywaj relacje łączące figurki LEGO, które w wyobraźni twojego dziecka ożyły, weź czynny udział w tej zabawie i uruchom swoją kreatywność.

Co jeszcze można zobaczyć w LEGO® House?

LEGO® House to nie tylko atrakcje wymagające podejmowania pewnych działań. Będąc w tym miejscu warto odwiedzić History Collection, czyli muzeum, w którym przedstawiona jest cała historia LEGO®. Jak to się stało, że z małego warsztatu w Billund powstała jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie? Tego wszystkiego dowiecie się tutaj, zobaczycie również najciekawsze zestawy LEGO®, jakie powstały na przestrzeni lat.


History Collection to miejsce obowiązkowe dla każdego fana klocków LEGO®!

Masterpiece Gallery to miejsce, w którym zgromadzono najciekawsze dzieła stworzone z klocków, wykonane przez społeczność LEGO®. Społeczność ta to nie tylko dzieci – to również 360 000 dorosłych osób, które łączy pasja do tworzenia i budowania oryginalnych, kreatywnych dzieł. Dzielą się pomysłami, inspirują się nawzajem i przede wszystkim kochają te kultowe klocki, mimo że od dawna nie są już dziećmi.


Zwiedzając Masterpiece Gallery zobaczycie wiele oryginalnych dzieł sztuki z klocków LEGO®

Atrakcje bez konieczności zakupu biletu wstępu do LEGO® House

Atrakcje znajdujące się w strefach tematycznych to atrakcje płatne. Do LEGO® House można przyjść także nie płacąc za wstęp. Jeśli macie chwilę wolnego i nie wiecie co ze sobą zrobić, odwiedźcie koniecznie to miejsce. Jeśli chcecie zanurzyć się w kreatynwym świecie bardziej, koniecznie rozważcie zakup biletów wstępu do LEGO® House.

→ Niedatowane bilety do LEGO® House w niższej cenie. Kliknij tu.

Na wszystkich, którzy chcą odwiedzić LEGO® House bez biletu czeka aż 9 placów zabaw.

Nie posiadając biletu warto też odwiedzić jedną z trzech restauracji: kawiarnię BRICKACCINO z pysznymi przekąskami i kanapkami, familijną restaurację MINI CHEF, gdzie możliwe jest złożenie zamówienia za pomocą klocków, a gotowe dania podają przyjazne roboty, a także LE GOURMET, czyli miejsce z kuchnią nordycką i francuską podawaną w zupełnie innowacyjny sposób.

Bilety do LEGO® House nie są również wymagane przy wejściu do LEGO® Store. To miejsce z pewnością spodoba się każdemu fanowi LEGO®, ponieważ można tu kupić najnowsze zestawy, a także specjalne produkty i kolekcje. To obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto lubi zabawę klockami – i to bez względu na wiek.


LEGO® Store to raj dla fanów LEGO®

Bilety do LEGO House taniej i bez stania w kolejce

Parkmania.pl jako jedyna w Polsce oferuje w sezonie 2018 niedatowane bilety wstepu do LEGO® House. Dzięki temu to wy decydujecie kiedy i o której godzinie odwiedzacie obiekt. Standardowo bowiem, bilety do LEGO® House należy kupować na konkretną datę i godzinę. 
→ Bilety do LEGO® House. Kliknij tu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.