Przewodnik po parkach rozrywki

LEGOLAND® Discovery Centre Berlin

LEGOLAND® Discovery Centre Berlin to jedyne w swoim rodzaju zadaszone centrum rozrywki związane z klockami LEGO®, zlokalizowane w budynku Sony Center przy Placu Poczdamskim. Nie jest to typowy park tematyczny, jak np. duński Legoland Billund, ale centrum rozrywkowo-edukacyjne z klockami LEGO®, przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat. Możemy spędzić tutaj nawet cały dzień - rekomendowany czas wizyty to min. 2 godziny.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do LEGOLAND® Discovery Centre Berlin

Kupując bilety wstępu do LEGOLAND® Discovery Centre Berlin należy wziąć pod uwagę, że dorosłym musi towarzyszyć dziecko (w wieku 3-17 lat) a dzieciom musi towarzyszyć co najmniej jedna osoba dorosła. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Tak jak Legolandy, każde Discovery Centre zbudowane jest w dużej mierze z klocków LEGO®. Oferowane atrakcje bardzo przypominają te dostępne w parkach tematycznych, choć z uwagi na to, że są to obiekty typu indoor, nie oferują nam dużych karuzeli i innych większych przejażdżek, ale raczej zabawę klockami, warsztaty edukacyjne czy pojedyncze małe karuzele. 

Mimo to, i tu znajdziemy między innymi Miniland, plac zabaw z klockami DUPLO® a także LEGO® NINJAGO® City Adventure, ogromną przestrzeń do zabawy dla wszystkich fanów Ninja!

LEGOLAND® Discovery Centre Berlin to jeden z 27 takich obiektów, jakie powstają na całym świecie począwszy od 2007 r., m.in. w USA (np. w AtlancieWestchester w stanie Nowy Jork, oraz w Kansas City w stanie Missouri), Kanadzie (Toronto), Europie (Wielka Brytania: Manchester; i drugie niemieckie centrum - w Oberhausen) i w australijskim Melbourne.

Kontakt / Więcej informacji

LEGOLAND® Discovery Centre Berlin
Lokalizacja
Berlin, Niemcy
Data otwarcia
kwiecień 2007
Rozmiar
0.325 ha

Jedziesz do: LEGOLAND® Discovery Centre Berlin?

pokaż wszystkie

Atrakcje w LEGOLAND® Discovery Centre Berlin

pokaż wszystkie

Aktualności o LEGOLAND® Discovery Centre Berlin